Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: [8L] Nieszczelny układ dolotowy

  1. #21
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Odkopię stary temat...
    Dzisiaj po wymianie świec i kabli nasłuchiwałem sobie silnika i zauważyłem niepokojący(?) odgłos. W momencie dodawania gazu słychać wyraźny szum zassysanego powietrza z okolic kolektora ssącego (dokładne zlokalizowanie odgłosu nie było możliwe).
    I tu moje pytanie - czy to znaczy, że gdzieś zrobiła się nieszczelność i bierze "lewe" powietrze? Jeżeli tak - gdzie najprawdopodobniej będzie się to dziać?
    A może taki odgłos w momencie naciskania na gaz to naturalna rzecz i wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi?
    Dodam, że nie zauważyłem jakiś efektów ubocznych typu falujące obroty, szarpanie itp.

    PS. I jeszcze pytanie - co to jest za plastikowy korek w górnej części kolektora? Można to odręcić?

  2. #22
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dzisiaj podjechałem do pierwszego lepszego mechanika i niestety nie miał pojęcia czy taki dźwięk zasysanego powietrza to coś nienormalnego Powiedział, że musiałby wszystko rozebrać i sprawdzać każde miejsce. Jeżeli to nie jest żaden niepokojący objaw to taka robota nie ma sensu. Dlatego zapytam ponownie - czy to normalne?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Endrju BB Pokaż post
    Odkopię stary temat...
    Dzisiaj po wymianie świec i kabli nasłuchiwałem sobie silnika i zauważyłem niepokojący(?) odgłos. W momencie dodawania gazu słychać wyraźny szum zassysanego powietrza z okolic kolektora ssącego (dokładne zlokalizowanie odgłosu nie było możliwe).
    I tu moje pytanie - czy to znaczy, że gdzieś zrobiła się nieszczelność i bierze "lewe" powietrze? Jeżeli tak - gdzie najprawdopodobniej będzie się to dziać?
    A może taki odgłos w momencie naciskania na gaz to naturalna rzecz i wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi?
    Dodam, że nie zauważyłem jakiś efektów ubocznych typu falujące obroty, szarpanie itp.

    PS. I jeszcze pytanie - co to jest za plastikowy korek w górnej części kolektora? Można to odręcić?

  3. #23
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja u siebie w AGNieszce nie słyszę żadnych szumów zasysanego powietrza. Z tego co wiem marti w AGN też nie ma tego odgłosu.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Chociaż mam AGU to na własnym przykładzie moge podać , że jak miałem pęknięty cooler , czyli brał lewe powietrze to wolne obroty były idealne ale podczas toczenia się bez gazu na wolnych obrotach na 1 biegu - to wtedy poszarpywał
    Best ET-15,0s

  5. #25
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BadAzz Pokaż post
    Ja u siebie w AGNieszce nie słyszę żadnych szumów zasysanego powietrza. Z tego co wiem marti w AGN też nie ma tego odgłosu.
    Hmm oddałem autko do Komota (serwis Seata polecany przez Compsport) i stwierdzili, że ten dźwięk zasysania z okolic kolektora przy dodawaniu gazu to normalne i że musiałem wcześniej tego nie zauważyć. A dziwne bo "pufnięcie"() jest bardzo wyraźne. Widocznie się nie znam i niepotrzebnie zawracałem głowę. Najważniejsze, że spece powiedzieli, że jest OK a to najważniejsze przed długą trasą jaka mnie jutro czeka (Alpy). Jak się pojawię na jakimś spocie to dam wam posłuchać i się wypowiecie

  6. #26

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Endrju BB Pokaż post
    Hmm oddałem autko do Komota (serwis Seata polecany przez Compsport) i stwierdzili, że ten dźwięk zasysania z okolic kolektora przy dodawaniu gazu to normalne i że musiałem wcześniej tego nie zauważyć. A dziwne bo "pufnięcie"() jest bardzo wyraźne. Widocznie się nie znam i niepotrzebnie zawracałem głowę. Najważniejsze, że spece powiedzieli, że jest OK a to najważniejsze przed długą trasą jaka mnie jutro czeka (Alpy). Jak się pojawię na jakimś spocie to dam wam posłuchać i się wypowiecie
    U mnie też słychać dźwięk zasysanego powietrza przy dodawaniu gazu co na początku było powodem moich zmartwień o nieszczelności układu dolotowego. Jednak kumpel (mechanik) uświadomił mnie, że to normalne zjawisko. Silnik zasysa powietrze i dlatego to słychać. A to puknięcie to elektromagnes(Zawór przełączający, przesłona przekierowująca (kolektor dolotowy) i przy gwałtownym dodaniu gazu on tak puka(otwiera przesłonę w kolektorze dolotowym).

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim/Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Cześć,

    Zrobiłem sobie dzisiaj test szczelności dolotu – wg info http://www.a3-club.net/forum/showthr...rkowe-S3/page7
    Test wyszedł negatywnie, gdyż prawie od razu było słychać syczenie.



    Udało się zlokalizować nieszczelność – zaznaczyłem na zdjęciu pęknięcie rurki błyskawicą, samo pękniecie jest pod tym elementem blaszanym (06A103943AB), więc z góry jest niewidoczne.

    I teraz kilka pytań:
    1. Chciałbym zapytać czy dobrze zidentyfikowałem element:
    http://www.partsbase.org/audi/audi-a...ud-06a145691bl
    06A145691BL
    Element ten „na żywo” wygląda następująco:
    https://www.ecstuning.com/Search/Sil...cuum/ES258894/

    2. Czy mieliście podobny problem - i czy jest jest możliwość wymiany samej pojedynczej rurki?
    3. Czy wymiana powyższej rurki może rozwiązać problem:
    17608 - Boost Pressure Control Valve (N249): Mechanical Malfunction
    4. Czy taka nieszczelność może mieć wpływ na wyższe spalanie?

    Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu - wszelkie pomysły mile widziane.

  8. #28
    AdrianSML's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny Szczelność układu dolotowego a zestaw

    Cześć, ostatnio Audi zaczęło mi przerywać na gazie, na benzynie też.Sprawdziłem dziś szczelność układu dolotowego wyjąłem i zaślepiłem dv oraz tego grzybka obok , zrobiłem z rurki pcv "sprzęt" i zacząłem kompresorem pompować na 0,7 bara.I słychać wyraźnie że gdzieś przewody z tyłu za dv'ką przepuszczają powietrze.Nie patrzyłem dokładnie który bo trochę mi się śpieszyło a dojście tam nie jest takie łatwe, ale na 100% gdzieś jest nieszczelnie.Mam pytanie otóż znalazłem na allegro taki zestawik:
    https://allegro.pl/oferta/przewody-s...-99-7415858728, czy to przypasuje do A3 1.8T Quattro AQA, i czy ten zestaw obejmuje wszystkie przewody od dolotu prócz tipa oczywiście
    Czy lepiej zakupić taki zestawik:
    https://allegro.pl/tip-uklad-dolotow...762570185.html
    a po prostu sprawdzić tamte przewody i kupić jakieś bezpośrednie zamienniki z fmic.pl?

  9. #29

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Turbina i zasysanie powietrza

    Witam, mam kilka pytań dotyczących zasysania powietrza do turbiny.
    Interesuje mnie skąd pobiera i przez co leci mniej więcej po kolei to powietrze do turbiny.

    Chodzi mi konkretnie od tego miejsca... do momentu zassania powietrza, co tam jest. (zdjęcie poniżej)


    Dlaczego pytam?
    Gdyż jeśli rozepnę element... (zdjęcie poniżej)

    To po dodaniu gazu załącza się turbina.
    I nwm czy to ma jakieś znaczenie, ale przy przyłożeniu ręką przy rozłączonym - czuć, że zasysa
    A na założonym, wgl się nie odzywa turbina.

    Dlatego jestem ciekaw, jak on pobiera to powietrze, żeby poszukać tam wcześniej przyczyny.. Co może się zatkało albo coś.

  10. #30
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 20-04-19 o 11:27

  11. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    mr.victor (22-04-19)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •