Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 111

Temat: Silnik kręci ale nie odpala -Diesel

  1. #41
    szFFagier's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    mam nadzieje, ze pod dobry temat sie podłączam.

    mam podobny, ale nie taki sam problem. na zimnym auto odpala na dotyk, a na ciepłym musze kręcić juz 3-4 sekundy. czasem trzeba 2x bo sie wyłącza. aku jest nowy. jedna swiece mam chyba do wymiany, ale czy to moze byc powod? czy wtedy na zimnym tez by nie bylo tego problemu?

    vag wyswietla tylko swiece zarowa (niesprawnosc ukladu pradowego w cylindrze 1), czujnik temperatury (do wymiany) i EGR (czyszczony, niestety nic to nie dało. okazalo sie ze rowniez do wymiany).

    zdr\

  2. #42
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    sffagier skoryguj sobie mapę dawki startowj i będzie po problemie,dla upewnienia się na gorącym silniku odepnij czujnik temperatury i jak odpali od strzału to już będzie wiadomo że mapa dawek startowych do korekcji.
    Jeśli masz dostęp do vaga możesz sprubować samemu zmienić dawkę startową a zarazem nastąpi przesunięcie samej mapy lub jechać do dobrego tunera i ci wgra nową, koszt w granicach 300-400zł,poniżej masz jak samemu można to zrobić:
    STG > 01 Silnik
    STG > Security Access16 (wpisujemy tutaj 12233)/Adaptation 10 i zmieniamy w kanale 01 , wartość z 0 na 50 .
    Po tym zabiegu auto na ciepłym powinno palić bez problemów.

  3. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    szFFagier (06-03-12)

  4. #43

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam. Niedawno pisałem o probllemie z moją A tójeczką Nie zapalała się kontrolka świec żarowych - Powód: Zepsuty/zużyty przekaźnik 109. Wymieniłem go na zamiennik za 39 zł i po kłopocie. Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Pozdrawiam

  5. #44
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam, mam taki problem jak w temacie, ale od poczatku..
    Auto zapalilo normalnie, wyjechalem z garazu, przejechałem 500m i zgaslo. Potem juz nie udalo sie odpalic. Przy przekreceniu kluczyka kontrolki sie pojawiaja normalnie, ale przy probie uruchomienia tylko kreci, ale auto sie nie uruchamia. Najpierw myslalem o akumulatorze, ale przy podlaczeniu innego, to samo. Podlaczony pod komputer, sprawdzony VAG-COMem i nie pokazal zadnych bledow. Powiedzcie mi od czego mam zaczac? Kolega, ktory dłubie sobie przy starszych autach, twierdzi ze to cos z paliwem, czyli ze nie dostaje paliwa. Co mam sprawdzic najpierw?

  6. #45
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolega dobrze mowi. Musisz sprawdzic czy pompa zasysa rope. To jest teraz najwazniejsze.
    Ostatnio edytowany przez DanioUk - 04-05-12 o 13:26
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #46

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec/Gdynia
    Auto
    W kolorze ferrari
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    O ile dobrze odczytuje z twojego profilu twój silnik to 1.9 AXR wiec na pompowtryskach ?

    Jeżeli tak to warto sprawdzić pompę paliwową tzw. pompę podwójną lub vacumpompę znajdującą się przy głowicy silnika. Nie wiem czy w twoim silniku występowała pompa wstępna w zbiorniku ale brak działania pompy wstępnej powinien byc sygnalizowany blędem w komputerze. Nieprawidłowa praca vacumpompy nie jest diagnozowalna.

    Kolejny trop to jakość paliwa. Parę ładnych lat temu zatankowałem paliwo na niby firmowej stacji i po przejechaniu kilkudziesięciu km okazało sie ze nie moge silnika odpalić. Samochód odpalił z butelki na innym paliwie a na tym ze zbiornika nie chciał - przyczyna paliwo było kombinowane i nie miało dodanych dodatków zmniejszających pienienie się paliwa i umożliwiających jego kompresję w pompie podwójnej. A wiec wylewka paliwa załatwiła sprawę
    _____________________________________
    Pozdrawiam,
    Michał (mm.max)

    Moją A3kę już sprzedałem Ale to nie koniec z Audi ... jeszcze nie...
    A3-prezentacja zdjęć


  8. #47

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Dokładnie, jeżeli kolega ma AXR to jest to na pompowtryskach i nie ma pompy wtryskowej
    A pompowtrysk mogło załatwić lipne paliwo. Na początek polecam sprawdzić czy pompka ze zbiornika pompuje paliwo na filtr i czy ją w ogóle słychać przed odpaleniem

  9. #48
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    co sie okazalo koledzy.. wąż (dolot spalin) ma luzy przy podlaczeniu do EGRu.. okazalo sie ze byl przymocowany (scisniety) takim plastikowym paskiem zaciskowym (co sie np. do trzymania razem kabli uzywa), a ten pasek pekl. Wylecialo z zaworu sporo oleju pod zawor, troche zalalo czujnik (sterownik?) pod zaworem. Olej wyczyscilem, wytarlem. Zawor nadal jest zanieczyszczony sadza. Udalo sie na chwile uruchomic, pochodzil 3 min, delikatnie falowaly obroty >1000 RPM (wskazowka tak 1-2mm sie ruszala) i zgasl. Probowalem jakos docisnac wąż, tak aby nie bylo luzów. Lecz niestety auto juz wiecej sie nie uruchomilo. Teraz pytanie: czy powinien tam byc olej? Czy cos sie moglo zalac? Czy zanieczysczony zawór EGR moze doprowadzac do tego ze auto sie nie uruchamia?? Jesli chodzi o klapke w zaworze, to jest w pozycji poziomej i moge nia ruszac..ale widac ze jest mocno zanieczyszczona.. Mysle zeby wyciagnac zawor i go wyczyscic, ale czy to jest pewne ze to pomoze? I powiedzcie mi jeszcze, czy przy gaszeniu auta macie efekt takiego "bulgotania" w okolicach EGRu?

  10. #49

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrexham, Wielka Brytania
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam kolegoów. Mam problem jak w temacie. Auto zgasło podczas jazdy (zassało powietrze). Auto odpowietrzone ale dalej nie chce odpalić. NA zegarach nie pokazuje się kontrolka od świec żarowych i nie ma połączenia z komputerem. Przekaźnik 109 sprawdzałem i wygląda na dobry i po przekręceniu kluczyka się włącza, prąd na pinie 87 tego przekaźnika jest. Dziś byłem u gościa, który się zajmuje tuningiem i który zmieniał mi mapy startowe to stwierdził że kości od map sa dobre ale takie malutkie elemenciki są spalone. Wymienil je ale dalej kontrolka od świec żarowych się nie zaświeci i auto nie odpali. Czy jest możliwość że dalej jest coś nie tak z komputerem czy raczej szukać przyczyny w układzie paliwowym (tj. pompa wtryskowa)?

    Zrobiłem pomiar napięcia na wtyczkach od komputera po przekręceniu kluczyka i prąd pokazuje mi na pinach:
    - pin 31 - 12.1V
    - pin 33 - 12.1V
    - pin 41 - 11.0V
    - pin 45 - 11.3V
    - pin 47 - 12.1V

    Proszę szanownych kolegów i koleżanki o poradę co dalej sprawdzać bo juz niewiem co go boli.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  11. #50

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    komar1969 miałeś lutowanko w ECU przy robieniu nowej mapy czy szło przez złącze?

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •