Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 111

Temat: Silnik kręci ale nie odpala -Diesel

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3 1,9 TDI 90 KM 97rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Silnik kręci ale nie odpala -Diesel

    Witam,

    Może komuś się kiedyś przyda.

    W zeszłym tygodniu miałem problem z moją A3. Samochodem jeździłem cały dzień i nie było problemu z odpalaniem. Pod wieczór podjechałem pod sklep i nie było mnie z 20 minut, jak wróciłem samochód kręcił ale nie odpalał. Po długich męczarniach, szukania pomocy u mechaników (nie jestem jeszcze obeznany w tematach mechanicznych), którzy mówili o wymianie filtru paliwa bądź pompy paliwowej, dopiero po wsparciu mojego Taty okazało się, że problem był prosty jak budowa cepa.

    Dzień wcześniej miałem wymieniane świece żarowe w samochodzie. Taka plastikowa nakładka się obluzowała i nie było napięcia na świecy. Dopiero później się skapowałem, że nie było ikonki od na desce od świec(w ogóle się nie zapalały). Po wyjęciu tej nakładki przedmuchaniu i nałożeniu samochód odpalił od razu bez zająknięcia.

    Problem napsuł mi strasznie krwi i straciłem z 2 godziny a rozwiązanie problemu zajęło minutę.

    Mam nadzieje że kiedyś komuś mój problem pomoże.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 21:08

  2. #2
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Ja z kolei miałem troszkę inną sytuację. Podobnie, przyjechałem autem do pracy, temp. na dworze -17C, odpalił bez problemów (nawet przy -24C nie miałem z tym problemu). Po jakiś 3h chciałem wyjechać, a tu lipa... nie odpalił.
    Pierwsze podejrzenie padło na zamarznięte paliwo... pojawiło się powietrze w przewodzie paliwowym, a po zalaniu "świeżego" paliwa ze stacji (około 5l) odpalił na dotyk. Pochodził trochę, zgasiłem i wróciłem do pracy.
    Po jakiś 4h chciałem wrócić do domu, a tu znowu nie odpala... (zamarznięte paliwa wykluczyłem, powietrze znowu się pojawiło). Auto zostało na parkingu do rana.
    Na drugi dzień wepchaliśmy auto na warsztat zakładowy, znajomy stwierdził, że zapowietrzona pompa paliwowa, czy coś w układzie paliwowym (nie wiem, nie znam się). W każdym bądź razie odpowietrzył, i autko odpaliło na dotyk. Sprawdziłem poziom paliwa VAGiem - 16l.
    Do dzisiaj, a minęło już ze 5 dni, nie miałem już żadnych problemów z odpalaniem! Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia w jaki sposób się zapowietrzył, tak "jednorazowo". Czy jest to w ogóle możliwe?
    Może ktoś miał podobną sytuację i znalazł rozwiązanie?
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

  3. #3
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majkson83 Pokaż post
    Taka plastikowa nakładka się obluzowała i nie było napięcia na świecy. Dopiero później się skapowałem, że nie było ikonki od na desce od świec(w ogóle się nie zapalały)
    Listwa prądowa zasilająca świece żarowe mogła być poluzowana ale z pewnością nie ona była przyczyną braku możliwości uruchomienia silnika. Jej obluzowanie bądź spadnięcie ze świec nie jest powodem, że nie zapala się kontrolka świec żarowych a skoro kontrolka się nie zapalała nawet na moment przed próbą uruchomienia silnika to znaczy, że sterownik silnika nie dostał zasilania i winny temu jest przekaźnik oznaczony na jego obudowie nr 109, jego chwilowe braki przewodności uniemożliwiają uruchomienie silnika a sterownik nie zapisuje wtedy żadnego błędu więc Vagiem nic się wtedy nie ustali, Vag nawet nie będzie się komunikował ze sterownikiem jeśli kontrolka świec żarowych nie mignie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Poprawienie listwy prądowej świec żarowych zbiegło się zupełnie przypadkowo z zaskoczeniem tego przekaźnika i dlatego silnik dało się uruchomić. Jeśli spotkało Cię to pierwszy raz to zapewniam Cię, że te przypadki będą występować coraz częściej a wystarczy tylko zregenerować ten przekaźnik lub go wymienić jeśli nie masz smykałki do lutowania.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    petertom (20-02-10)

  5. #4

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    Listwa prądowa zasilająca świece żarowe mogła być poluzowana ale z pewnością nie ona była przyczyną braku możliwości uruchomienia silnika. Jej obluzowanie bądź spadnięcie ze świec nie jest powodem, że nie zapala się kontrolka świec żarowych a skoro kontrolka się nie zapalała nawet na moment przed próbą uruchomienia silnika to znaczy, że sterownik silnika nie dostał zasilania i winny temu jest przekaźnik oznaczony na jego obudowie nr 109, jego chwilowe braki przewodności uniemożliwiają uruchomienie silnika a sterownik nie zapisuje wtedy żadnego błędu więc Vagiem nic się wtedy nie ustali, Vag nawet nie będzie się komunikował ze sterownikiem jeśli kontrolka świec żarowych nie mignie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Poprawienie listwy prądowej świec żarowych zbiegło się zupełnie przypadkowo z zaskoczeniem tego przekaźnika i dlatego silnik dało się uruchomić. Jeśli spotkało Cię to pierwszy raz to zapewniam Cię, że te przypadki będą występować coraz częściej a wystarczy tylko zregenerować ten przekaźnik lub go wymienić jeśli nie masz smykałki do lutowania.
    Zgadzam sie z Sztomelem , miałem to samo , autko nie odpaliło , podłaczyłem pod VAG i jedyna komunikacja jaka była to przez ABS. Wyskoczył błąd 1314 .
    Ostatnio edytowany przez petertom - 27-02-10 o 16:55

  6. #5
    Deminencja's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Biłystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a ja mam pytanie gdzie jest ten przekaźnik 109??
    Mam właśnie podobny problem, rozrusznik kręci a autko nie odpala, wymieniłam bendix i dalej nic

  7. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    przepraszam moj blad nie spojrzalem.
    http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=4395
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 06-03-10 o 10:15
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #7
    Deminencja's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Biłystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    kolego
    jak już to koleżanko
    Dzięki lece do garażu

  9. #8

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Deminencja Pokaż post
    Mam właśnie podobny problem, rozrusznik kręci a autko nie odpala,dalej
    Ja jestem w trkcie rozpatrywania problemu , po wymianie przekażnika 109 dalej to samo . Autko narazie stoi u magika od prądu , sprawdza całą instalacje od stacyjki do sterownika silnika ( ECU).
    Ostatnio edytowany przez petertom - 06-03-10 o 10:04

  10. #9
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Deminencja Pokaż post
    Mam właśnie podobny problem, rozrusznik kręci a autko nie odpala
    jeśli wystąpią u kogokolwiek kłopoty z niemożnością uruchomienia silnika a dodatkowy objaw to brak zapalenia się na moment kontrolki świec żarowych po przekręceniu kluczyka to objaw wskazuje jednoznacznie na brak zasilania sterownika silnika i wtedy najczęstszą tego przyczyną jest przekaźnik 109 (ale zdarzają się również uszkodzenia kostki stacyjki lub okablowania od niej, rzadziej zaśniedziałe piny wtyczki lub sterownika silnika). W każdym razie gdy kogoś taka przypadłość spotka gdzieś na trasie to zawsze można się poratować w takiej sytuacji (mowa tu tylko o silnikach na pompach wtryskowych, w silnikach PD takiej możliwości nie mamy) w ten sposób, że używając kawałka kabelka łączymy bezpośrednio biegun dodatni akumulatora z zaciskiem elektrozaworu N109 na pompie wtryskowej. Jest to ten elektrozawór http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9acffe39a.html
    (przy jego podłączeniu "na krótko" najpierw łączymy jeden koniec kabelka z N109 a dopiero potem z plusem akumulatora by w ten sposób ustrzec się przed niezamierzonym zwarciem kabelka do obudowy pompy wtryskowej). Z tak podpiętym N109 silnik uruchomimy nawet bez braku zasilania sterownika ze stacyjki (zestyk 15) bądź też przekaźnika 109 (zestyk 30). Silnik pojedzie ale w trybie awaryjnym czyli tak jak typowy SDI bez możliwości nagłego przyspieszania czyli wszędzie tak dojedziemy a każdy silnik w A3 8L wyposażony w klapę gaszącą (ma ją fabrycznie każdy TDI w 8L) spokojnie zgasimy przekręcając kluczyk w stacyjce. Jeśli ktoś pozbył się wcześniej klapy gaszącej i/lub całej obudowy zaworu EGR i w to miejsce wstawił przelotkę do kolektora ssącego to silnika kluczykiem nie zgasi. Trzeba wtedy odpiąć kabelek od plusa akumulatora i dopiero wtedy silnik zgaśnie. W przypadku posiadania klapy gaszącej ten kabelek odpinamy jeśli samochód pozostawiamy na dłuższy czas postoju by zapobiec niepotrzebnemu poborowi prądu z akumulatora na postoju.

    Kolejnym objawem niemożności uruchomienia silnika jeśli rozrusznik kręci a zapala się również na moment kontrolka świec żarowych to przerwa w instalacji na zasilaniu N109 ze sterownika silnika (profilaktycznie sprawdzamy byle jaką probówką z żarówką 12V czy zasilanie o takim napięciu dochodzi do N109 po przekręceniu kluczyka w stacyjce - jeśli nie to szukamy przerwy na kablu zasilającym N109 albo stosujemy metodę zasilenia N109 "na krótko" jak opisałem wyżej by dojechać do warsztatu lub miejsca zamieszkania i dalej sobie szukać przerwy. Szczerze powiedziawsz to jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem uszkodzenia cewki wewnątrz N109 ale wykluczyć tego nie można - wtedy wykręcamy N109 z głowicy tłokorozdzielacza i wyjmujemy z niego tłoczek, ponownie wkręcając N109 na swoje miejsce ale już bez tłoczka.

    Jeśli rozrusznik kręci, zapala sie i gaśnie kontrolka świec żarowych, na N109 podawane jest zasilanie 12V a silnik nie daje się uruchomić a ponadto odczuwamy, że rozrusznik kręci silnikiem zbyt lekko i swobodnie jakby silnik nie miał kompresji to w pierwszej kolejności zdejmujemy wąż powietrza doładowanego z obudowy zaworu EGR przed kolektorem ssącym i patrzymy do wnętrza obudowy EGR w jakiej pozycji znajduje się klapa gasząca (zwana inaczej klapą dławiącą lub przepustnicą powietrza doładowanego) - musi ona być w położeniu poziomym czyli w pozycji otwartej. Tu mamy widok na obudowę zaworu EGR i siłownik podciśnieniiowy (zaznaczonym strzałką) sterujący położeniem klapy gaszącej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f7f67520a.html a tu widok na otwartą klapę gaszącą wewnątrz obudowy zaworu EGR http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...7a570e5b9f53f0 a tu widok na prawie przymkniętą klapę gaszącą http://obrazki.elektroda.net/77_1245627235.jpg
    W przypadku zamkniętej klapy gaszącej musimy ją ruszyć palcami bo pewnie będzie przycięta w osadzającym się wewnątrz obudowy zaworu EGR nagarze a najlepiej wtedy od razu wyskrobać czymś ostrym ten nagar by zapobiec ponownemu zakleszczeniu się klapy gaszącej przy kolejnym wyłączeniu silnika.

    Jeśli rozrusznik kręci, zapala się i gaśnie kontrolka świec żarowych, do N109 dochodzi napięcie 12V i klapa gasząca jest w pozycji otwartej a mimo to silnik nie daje się uruchomić to trzeba niestety sprawdzić układ zasilania w paliwo począwszy od spojrzenia czy widać przepływ paliwa w przezroczystym wężyku zasilającym pompę wtryskową - jeśli zasila to sprawdzić czy tryska ono podczas kręcenia rozrusznikiem z przewodów wysokiego ciśnienia luzując nakrętki przy wtryskiwaczach i patrząc na ciśnienie paliwa - jeśli nie tryska to trzeba sprawdzić kolejno drożność filtra paliwa, smoka w baku, przewody paliwowe na szczelność lub ew. zagięcie, przygniecenie.
    Jeśli paliwo tryska z przewodów wysokiego ciśnienia to musimy skorzystać w tym przypadku z Vaga i sprawdzić czy i jakie sterownik silnika zapisał kody błędów - duże prawdopodobieństwo to uszkodzenie lub przerwa w obwodzie czujnika obrotów wału korbowego silnika czyli G28 lub totalnie opóźniony kąt wtrysku (zwłaszcza jeśli silnik jest zimny) lub uszkodzenie nastawnika pompy -elektryczne lub mechaniczne jak również uszkodzenie mechaniczne zespołu sprężyn tłokorozdzielacza pompy wtryskowej - tutaj wszystko zależy od wyniku diagnozy Vagiem.
    Oczywiście pozostaje również możliwość usterki w samym sterowniku silnika.
    To tak po krótce podstawowe czynności do sprawdzenia i wykonania przy powyższych objawach.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  11. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    Deminencja (09-03-10)

  12. #10
    Deminencja's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Biłystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no to problem chyba rozwiązałam w moim przypadku problem był z klapą gaszącą, wystarczyło poruszyć siłownikiem (jeśli źle nazywam to wybaczcie)
    a autko odpaliło od pierwszego.
    Wniosek: czeka mnie czyszczenie klapy gaszacej, no i mam nowiutki bendix (choć stary pewnie był też dobry
    Teraz tylko samochód zrobił się jakiś taki słaby.... no i jeszcze zapalała mi sie kontrolka swiec żarowych na zapalonym silniku
    Dzięki za pomoc

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •