Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 111

Temat: Silnik kręci ale nie odpala -Diesel

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    mój problem jest taki, że auto padło i nie odpala. 1.9TDI, ALH, 66KW, model 2001.
    W listopadzie przejechałem ok 20 km, temp. 90st. Zaparkowałem, zgasiłem i poszedłem po klucze od garażu i po 5 min. jak wróciłem to już nie odpalił a silnik był goracy po jeździe.
    Zaciągnąłem liną do garazu i próby po zapoznaniu się z Waszymi poradami:
    akumulator 1 roczny Moll sprawny, filtr paliwa wymieniony i zalewany przy wymianie. Brak pompy paliwa w baku w moim modelu, świece sprawne, klapa gasząca sprawna i otwarta, elektrozawór odcinający na pompie wtryskowej sprawdzony i działajacy (prąd dochodzi, odpalanie sprawdzone też na zaworze z wyciągnietym dławikiem). Po odpięciu przewodu zasilającego filtr paliwa i zassaniu ustnym paliwo płynie sprawnie z baku. Bak z paliwem ok. 50%. Rozrusznik kręci dobrze, kontrolki się palą jak zwykle, kontrolka świec żarowych zapala się za każdą próbą rozruchu na około 3sek. Odkręcenie przewodu przy wtryskiwaczach i próbie rozruchu - paliwo nie leci wogóle. Rurka przezroczysta od filtra do pompy nagle zrobiła się pusta (brak paliwa).
    Dodam że co roku porą zimową były kłopoty z zapalaniem, przeciąganie na rozruszniku a czasem dopiero za drugim razem odpalał ale zawsze odpalał. W przewodzie przezroczystym do pompy wtryskowej od zawsze pęcherzyki powietrza ok. 1-2 cm niezaleznie od filtra paliwa.
    Co robić? bo ręce opadają.

  2. #12
    lookas's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa-Wieliczka
    Auto
    BMW X3 M
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    kolego może zacznij od sprawdzenia kąta zapłonu na vagu
    A3 SportBack 161PS 370 Nm 2001 CompSport - ex
    Leon FR 170 PS 350 Nm 2010 - ex
    BMW X3 M-pakiet 2006 180 PS 360 Nm KingSoft - ex
    Skoda Yeti 2010 170 PS 380 Nm 4x4 KingSoft Yeti - każdy słyszał nikt nie widział
    ... do zobaczenia w chacie na 200 osób ... R.I.P. WJW

  3. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    przecież jest napisane, że paliwo nie jest podawane na wtryskiwacze zatem proponuję podać paliwo bezpośrednio do pompy wtryskowej z jakiegoś pojemniczka czyli z pominięciem baku i filtra paliwa - jeśli silnik da się wtedy uruchomić to wszystko wskazuje na niedrożny filtr paliwa, można wtedy spróbować go odwodnić. Jeśli nie odpali nadal to pozostaje tylko pompa wtryskowa do sprawdzenia.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #14
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A wiecie może czy paliwo ma możliwość przepływania sobie z filtra przez pompę do baku? U mnie właśnie tak się dzieje i nie wiem czy to normalne czy może coś mam w pompie uszkodzone.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  5. #15
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    oczywiście paliwo musi mieć możliwość powrotu przez pompę wtryskową znowu do baku bo gdyby tak nie było to rozsadziłoby przewody paliwowe. Pompa wtryskowa składa się z dwóch sekcji : pompującej i tłoczącej. Sekcja pompująca podczas kręcenia rozrusznikiem cały czas zasysa paliwo z baku poprzez filtr paliwa a jeśli elektrozawór N109 w pompie nie będzie otwarty (np. poprzez uszkodzenie wiązki elektrycznej bądź braku zasilania sterownika silnika) to wtedy sekcja tłocząca nie poda zassanego paliwa na wtryski i siłą rzeczy musi to paliwo wrócić do baku więc pod tym względem masz wszystko OK.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #16
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Może się źle wyraziłem. Ta przypadłość występuje na postoju. Zauważyłem tez, że gdy auto stoi przodem niżej niż tyłem to nawet na kilkustopniowym mrozie pali o niebo lepiej niż gdy stoi poziomo w temp 7-8 stopni.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  7. #17

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam!

    Wyskoczyłem z nowym wątkiem chociaż temat już istniał, ale naprawiam błąd i przenoszę treść do tego wątku, który tematem idealnie pasuje do mojego problemu. A sam problem opisany poniżej.

    Definicja problemu:
    Auto kręci rozrusznikiem (wg mnie), ale nie odpala.

    Samochód zaparkowałem wieczorem w garażu i następnego dnia rano już ani myślał odpalić.
    Na początku słychać pryknięcie tak, jakby samochód próbował odpalić, a potem już tylko kręcenie i brak reakcji. Przy dłuższym przytrzymaniu rozrusznika obrotomierz się rusza tak 50-100RPM, więc zakładam, że rozrusznik kręci.

    Ogólna analiza:
    Problem już raz wystąpił, ale wtedy po tym, jak wyłączyłem blokadę zapłonu zamontowaną z alarmem, auto odpaliło. Nie wiem czy to miało znaczenie czy też było to przypadek. Tym razem awaryjne wyłączenie blokady zapłonu nie pomogło. Jednak wg mnie dźwięk jest podobny jak przy włączonej blokadzie zapłonu, tylko że wówczas nie ma nawet tego pierwszego pryknięcia.
    W związku z powyższym podejrzewałbym układ elektryczny.

    Zajrzałem jednak do filtra paliwa, bo dźwięk wydaje się być taki, jakby nie dostawał paliwa i... w filtrze było sucho! Napełniłem go więc ON, ale to nic nie zmieniło i auto nadal nie odpala.
    Jednak w związku z tym suchym filtrem paliwa podejrzewałbym układ paliwowy.

    Informacje o aucie:
    - akumulator naładowany (przy tych wszystkich próbach kręcenia się rozładował, ale potem go ładowałem prostownikiem)
    - kontrolki na desce rozdzielczej zapalają się normalnie (świece żarowe zapalają się i gasną normalnie), ale przy dłuższym kręceniu o dziwo potrafią się zaświecić kontrolki ESP i ABS
    - świece żarowe dawno nie wymieniane (aktualny przebieg 132tys.km, ostatnia wymiana przy 60tys.), ale dotąd grzały dobrze bez względu na temperaturę zewnętrzną (zimą proporcjonalnie dłużej)
    - bezpieczniki w kabinie pasażerskiej wyglądają ok, pod maską styk zaśniedziały przy nr 162 (grzanie świec żarowych) oczyściłem, przekaźniki zewnętrznie wyglądają ok, ale elektrycznie nie testowałem
    - zbiornik zalany paliwem do około 1/3
    - filtra paliwa wymieniam co roku tj. około 10tys.km, ostatnia wymiana w maju - 5tys.km temu
    - paliwo tankowane 400km temu (2/3zbiornika zjeżdżone po mieście), BP Ultimate

    Inne
    - kiedyś auto paliło na dotyk zawsze, nawet przy -20st.C, ale tak od roku po dłuższym postoju (kilka dni) odpala "dopiero" przy drugim/trzecim obrocie rozrusznika - cofające się paliwo?
    - po trzaśnięciu klapą bagażnika słychać dźwięk dochodzący z prawego tylnego nadkola, tylnego zderzaka lub tyłu zbiornika paliwa - trudno wyczuć; dźwiek jakby drgającej piłeczki ping-pongowej a może to luźny przewód, jakaś kostka wypięta w tamtej okolicy? Myślałem początkowo w trakcie jazdy wkurzony, że to znów zawieszenie, bo ostatnio wymieniałem tuleje, po czym na przeglądzie wszystko było ok, choć amory coraz słabsze, ale trzaśnięcie na postoju odwiodło mnie od tej myśli.

    Odczyt błędów VAG:
    DTC-01 (silnik)
    Brak błędów
    DTC-03
    1 Fault Found:
    01314 - Engine Control Module 004 - No Signal/Communication - Intermittent
    DTC-17
    1 Fault Found:
    01314 - Engine Control Module 49-10 - No Communications - Intermittent
    DTC-35
    3 Faults Found:
    01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak) 35-00 - -
    00991 - Interior Lights 28-00 - Short to B+
    00955 - Key 1 09-00 - Adaptation Limit Surpassed
    Przy czym te ostatnie mogą wynikać ze zwarcia po zalaniu wodą tj. np. ostatnio po myjni od wewnątrz nie zadziałało mi centralne odblokowanie drzwi. Innym razem po myjni nie grał mi prawy przedni głośnik. Wnioskuję więc z powyższych, że gdzieś następuje zwarcie po zalaniu wodą, tylko gdzie?

    Pytania:
    1. Czy w 1.9TDI ASV występuje pompa paliwa w zbiorniku?
    2. Czy da się ruszyć klapę gaszącą bez zdejmowania węża? (Próbowałem siłownik sterujący klapą ruszyć, ale ani drgnął)
    3. Dlaczego w filtrze paliwa mogło być sucho? (pod autem plamy żadnej)
    4. Czy jest sens dawać auto do sprawdzenia gościom, co zakładali alarm (4 lata temu) czy coś się nie zepsuło, co blokuje zapłon?
    5. Co sprawdzić w aucie w kolejności od tych najłatwiejszych testów, do tych trudniejszych i związanych z kosztami? (zanim znajdę jakiegoś sensownego mechanika w Trójmieście, który nie zacznie od sugestii wymiany rozrusznika czy pompy paliwa)

    Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.

    Pozdrawiam
    Qgar

  8. #18
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Sprawdz pompe paliwa w zbiorniku, powinno ja byc slyszec jak zaciaga paliwo.

    Druga sprawa - dlaczego masz blad ECU?? Kiedy ostatnio podlaczales auto pod komputer.

    Acha no i aku masz juz na wykonczeniu jak Ci sie te kontrolki pojawiaja.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #19
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    1. W bagażniku nie ma pompy,vp samo sobie zasysa
    2. Nie kojarzę czy w asv była montowana klapa gasząca, ale jeśli tak to jest tam taki plastikowy siłownik na podciśnienie, klapę spokojnie powinieneś otworzyć/zamknąć ręką.
    Posprawdzaj podciśnienia dochodzące do zaworków czy gdzieś coś nie jest przetarte.
    3.Paliwo faktycznie może się cofać, być może przy pewnym już przebiegu pompa się rozszczelniła i łapie bokiem powietrze (podobny przypadek miał kolega w a6 2.5tdi, rozszczelniona pompa najpierw utrudniała odpalanie-musiał pokręcić, aż w końcu je uniemożliwiła), wymiana uszczelnień w pompie załatwiła sprawę.
    4. Moim zdaniem problem leży po stronie mechaniki silnika...
    5.
    -Rozepnij węże dolotowe i sprawdź czy w środku jest zacięta klapa lub coś co może uniemożliwiać przepływ powietrza do kolektora, klapka domyślnie powinna być otwarta, zamyka się tylko przy gaszeniu autka. Jeśli jest zamknięta, zdejmij siłownik i próbuj ją otworzyć, może przydać się młoteczek lub inne urządzenie którym będziesz mógł puknąć sterowanie motylka
    - jeśli jesteś w stanie to załatw sobie pompkę podciśnieniową, zdejmij wąż powrotny z filtra paliwa i próbuj zaciągnąć paliwo wężem przez pompę wtryskową(napełnisz ją), aż wycieknie przewodem powrotnym i wtedy próbuj odpalić, jak zadziała to znaczy, że paliwo Ci się cofa więc konieczna jest inspekcja węży paliwowych, jak nic nie znajdziesz nieprawidłowego przy wężach to proponuje demontaż pompy i wymianę uszczelnień...
    Ostatnio edytowany przez prze-tec - 30-11-11 o 23:21
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  10. #20

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Busko-Z./Kraków
    Auto
    Audi + ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja miałem ostatnio podobny http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=866314 problem i u mnie był walnięty przekaźnik pompy paliwa ( 167 pod kolumną kierownicy ) także sprawdź czy działa i jak masz słabą baterie to lepiej naładuj bo jak zapowietrzyłeś układ to trochę pokręcić trzeba zanim odpali .
    (D)-jak Dysleksja

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •