Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 111

Temat: Silnik kręci ale nie odpala -Diesel

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    Sprawdz pompe paliwa w zbiorniku, powinno ja byc slyszec jak zaciaga paliwo.

    Druga sprawa - dlaczego masz blad ECU?? Kiedy ostatnio podlaczales auto pod komputer.

    Acha no i aku masz juz na wykonczeniu jak Ci sie te kontrolki pojawiaja.
    Pompy w zbiorniku, jak już ustaliłem w różnych źródłach, jak i w jednej z odpowiedzi tutaj wspomniano, w silnikach z VP nie ma (chodź sam nie sprawdzałem, więc zostawię jako ewentualną ostateczność, bo szkoda mi zrywać wygładziny na tyle auta bez powodu).
    Ostatnio podłączałem auto pod kompa w maju, ale interesowały mnie dane z silnika (logi statyczne i dynamiczne), a błędów nie było. Błędy o braku komunikacji przyjąłem, że wynikały z okrojonego VAG-COMa, którego używałem - że może po prostu nie mogę tych modułów zczytać (czy to możliwe, czy raczej nie?) Natomiast błędy od centralnego to świeżynka - jak wspomniałem podejrzewam, że się pojawiły po ostatniej myjni, gdy mi centralna blokada od wewnątrz nie chciała oblokować drzwi. A kluczyk i światło, to kolejna zagadka.
    Co do kontrolek - cenne info, tak już też podejrzewałem, bo poprzednio właśnie tuż przed padnięciem podobne "świecenia" miałem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez prze-tec Pokaż post
    2. Nie kojarzę czy w asv była montowana klapa gasząca, ale jeśli tak to jest tam taki plastikowy siłownik na podciśnienie, klapę spokojnie powinieneś otworzyć/zamknąć ręką.
    No właśnie próbowałem i ani drgnęła ta dźwigienka spięta z siłownikiem. Trzeba jakiejś większej siły tam użyć?
    Posprawdzaj podciśnienia dochodzące do zaworków czy gdzieś coś nie jest przetarte.
    3.Paliwo faktycznie może się cofać, być może przy pewnym już przebiegu pompa się rozszczelniła i łapie bokiem powietrze (podobny przypadek miał kolega w a6 2.5tdi, rozszczelniona pompa najpierw utrudniała odpalanie-musiał pokręcić, aż w końcu je uniemożliwiła), wymiana uszczelnień w pompie załatwiła sprawę.
    Jakie zaworki masz na myśli?
    A rozszczelniona pompa, hmm... nie za wcześnie przy 132tys.km przebiegu?
    5.
    -Rozepnij węże dolotowe i sprawdź czy w środku jest zacięta klapa lub coś co może uniemożliwiać przepływ powietrza do kolektora, klapka domyślnie powinna być otwarta, zamyka się tylko przy gaszeniu autka. Jeśli jest zamknięta, zdejmij siłownik i próbuj ją otworzyć, może przydać się młoteczek lub inne urządzenie którym będziesz mógł puknąć sterowanie motylka
    Czyli bez odpięcia siłownika motylka nie ruszę?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomeek Pokaż post
    Ja miałem ostatnio podobny http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=866314 problem i u mnie był walnięty przekaźnik pompy paliwa ( 167 pod kolumną kierownicy ) także sprawdź czy działa i jak masz słabą baterie to lepiej naładuj bo jak zapowietrzyłeś układ to trochę pokręcić trzeba zanim odpali .
    U mnie w tym miejscu jest przekaźnik 103 - przekaźnik świec żarowych.
    A jak można sprawdzić poprawność działania przekaźnika, nie licząc sposobu na podmianę na sprawny?

    I cały czas pozostaje kwestia tego suchego filtra - jak to się mogło stać?
    Ostatnio edytowany przez Qgar - 02-12-11 o 20:40 Powód: Właśnie doczytałem we wcześniejszym poście Sztomela, jak działa VP, więc pytanie skasowane.

  2. #22
    wuzio20's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    miałem podobna sytuacje niby wszystko ok samochód zgasiłem poszedłem do domu za kilkanaście minut już nie mogłem go odpalić . problem padnięty przekaźnik pompy paliwa .

  3. #23

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Busko-Z./Kraków
    Auto
    Audi + ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qgar Pokaż post
    A jak można sprawdzić poprawność działania przekaźnika, nie licząc sposobu na podmianę na sprawny?
    Ściągasz obudowę wkładasz na swoje miejsce i przekręcając stacyjkę na zapłon patrzysz, czy styki się schodzą, a tak poza tym to na szrocie za taki przekaźnik zapłacisz max 20 PLN
    Ostatnio edytowany przez Tomeek - 03-12-11 o 13:22
    (D)-jak Dysleksja

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Poniżej zdjęcia z mojej tablicy przekaźników:
    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2

    1. Możecie wskazać, który to z przekaźników?
      (Bo zdaje się od pompy powinien być 167, tam gdzie jest 103 - świece żarowe. Może 167 jest tylko w tych gdzie nie ma VP a jest pompa w zbiorniku?)
    2. Też macie coś przyczepionego do 377 (poniżej 109)? Czy to u mnie poprzedni właściciel - wynalazca coś dodał od siebie?

  5. #25
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    377 to jest oznaczenie przekaznika wycieraczek pierwszy raz widze nie wiem nawet jak to nazwac to co jest na tym przekazniku
    109 to jest przekaznik sterowania silnikiem wysokopreznym
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #26

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Problem rozwiązany.
    Klapa gasząca się zacięła, a ja zamiast dźwignię pchnąć, to ją ciągnąłem, ehh.
    Co bądź auto pali teraz bez problemu, a mnie czeka czyszczenie, żeby zapobiec takim zacięciom na przyszłość.

    Pytanie tylko takie:
    Dlaczego filtr paliwa był "suchy"?

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    myszków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    morze za mały stan paliwa?? dolej i sprawdz i coś uszkodzone w baku

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kipersunday Pokaż post
    morze za mały stan paliwa?? dolej i sprawdz i coś uszkodzone w baku
    Odkąd auto po oblokowaniu klapy gaszącej odpaliło nie dolałem ani kropelki (stan 1/4 zbiornika i schodzę w dół, niedługo tankowanie do pełna) i przez te ponad 100km nic złego się nie działo. Uszkodzonego chyba nic nie ma.
    Bardziej spodziewałem się logicznego wyjaśnienia przypadku, gdy filtr jest wyssany do sucha, choć paliwo w baku jest, a auto po takiej akcji nie sprawia problemów potem.

  9. #29
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja chcę się podpiąć i odświeżyć temat, ale z innymi objawami.
    Szukałem przez szukajkę, ale sorry chyba nie umiem się tym posługiwać i nie znalazłem rozwiązania takiego problemu.
    Sprawa wygląda tak że auto po przekręceniu kluczyka w ogóle nie kręci, zero reakcji (pierwsza myśl rozrusznik) zadzwoniłem po tatę by mnie wziął na hol. Co się okazało w garażu zapalił! i zapalał wiele razy później, ale zdechł znowu po ok 20 odpaleniach. Przypominam, nie kręci rozrusznik. Miał ktoś podobne problemy? Dzięki i sorry jeśli temat był.
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  10. #30
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zdejmij rozrusznik i sprawdz jaki stan szczotek.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  11. Podziękowania dla DanioUk za pomoc w problemie

    edraven (28-12-11)

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •