Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Szarpanie, drgania & spadek mocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Szarpanie, drgania & spadek mocy

    Witam,

    Niestety ostatnio moja niunia odmawia posłuszeństwa :/
    Mianowicie, na niskich obrotach (2500 obrotów), czuc lekkie szarpanie podczas jazdy ze stala predkoscia i przy przyspieszaniu. Czytajaci inne tematy, wydaje mi się że może to być filtr paliwa lub swiece. Ale... kolejny problem to falujące obroty, 600-900, jak auto jedzie na luzie badz na sprzegle, gdy stoi problem znika. Przyczyna-dwumas?? No i ostatni problem to spadek cisnienia doladowania do 0.5 bara,mierzone przy przepustnicy na luzie przy max obrotach. Nieszczelnosci na odcinku pomiedzy turbina-ic-przepustnica nie ma, IC nie wiem jak sprawdzic. I teraz pytanie - czy moze byc taka opcja, ze jedna rzecz powoduje tyle usterek, czy musze wymienic wszystko. Ewentualnie od czego zaczac poszukiwania przyczyny i co wymieniac na poczatku? A, i na VAGU nie sprzwdzalem bo nie mam jak, mialem wpasc na spota wczoraj ale cos mi wypadlo:/ Dodam ze jakis czas temu, ok. miesiac wyskoczyl (!) na kompie przy odpalani, ale od tamtej pory spokoj. Dzieki za cenne wskazowki.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:13

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o obroty i szarpanie miałem podobnie u siebie. Czyszczenie i adaptacja przepustnicy rozwiązało problem. Radziłbym zacząć od tego.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    katowice

    Domyślny

    Mam bardzo podobny problem jeśli chodzi o utrzymanie stałej prędkości. Autkiem lekko szarpie, przy równych obrotach. Przy przyspieszaniu problem znika. Też podejrzewam filtr lub świece. Daj znać jak uda sie to naprawic, ja ze swojej strony zrobię podobnie. pozdrawiam.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bylem dzisiaj na diagnostyce u mechaniora, posprawdzal wszedzie napiecia itp, mieszanka jest ok, cewki,przeplywka,przepustnica, N75, wszystko hula a turbawka daje tylko 0.5 . No i diagnoza jest taka, ze jest zapchany wydech lub do konca sie nie zamyka westgate. Silnik na max obrotach przy odcieciu daje 0.5 bara, a jak sie puszcza gaz to skacze do 1 bara na sek. No i mechanior powiedzial ze to musi byc zatkany katalizator, bo elektronika wszystko ok. No i mam jeden blad - uszkodzony sterownik silnika - ale mam to od poczatku i a serwisie audi powiedzieli ze to po chipie tak jest- ten mechanik powiedzial ze nie powinno tak byc i zazwyczaj jest to efekt nieudanego czipowana :/ no ale samochod stracil moc niedawno , na poczatku bylo ok wiec raczej to nie chodzi o ten blad. Jak sadzicie-jest mozliwosc ze to wina kata? I co z tym bledem sterownika? jak sprawdzic czy to jest nieudane chipowanie, czy poptostu tak nowy program pokazuje blad??

  5. #5
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    miałem podobne problemy ze swoim AGU. Wymieniłem filtr powietrza, paliwa i świece .
    Po tej operacji problem zniknął
    Mam najlepsze Audi na forum !

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ale tez miales spadek cisnienia doladowania do 0.5 ?? Czy tylko chodzi CI o szarpanie? Mieszanke mam niby ok, swiece nie maja przebic, cewki ok.

  7. #7
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4RK0
    ale tez miales spadek cisnienia doladowania do 0.5 ?? Czy tylko chodzi CI o szarpanie?
    nie sprawdzałem ciśnienia.Chodzi mi o szarpanie.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Samochod chodzi teraz troche lepiej - wycialem kata i wstawilem tlumik przelotowy zeby nie byl zbyt glosny, bo mam tez tlumik koncowy nieseryjny dosyc glosny. Po swietach sprawedze gruche od turbiny i wymienie filtr paliwa, moze to pomoze...

  9. #9
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Odgrzeję temat bo u mnie też pojawia się problem jak w temacie. Co dziwne dzieje się to sporadycznie ale zawsze przy minimalnym stanie paliwa w okolicach rezerwy. Podejrzewałem cewkę ale VAG nie wyrzuca nic w stylu missfire, lambdę, kable świece i pompę paliwa. Zero błędów w sterowniku silnika. Kiedyś przy tych objawach wyrzucił błąd
    00561 - Mixture Adaptation
    14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent
    ale teraz zero błędów. Podejrzewam filtr paliwa i najpierw go wymienię.

    Tankowałem w innym miejscu niż zwykle, może to wina paliwa. Dziś zatankowałem u siebie i jak ręką odjął. Ale i tak wymienię filtr paliwa.
    M4RK0, napisz czy rozwiązałeś problem.
    P.S.
    Dźwięk jaki wydaje silnik wtedy przypomina boxera Subaru
    Srebrny pocisk ...



  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie rozwiazalem problemu, bo nie jest to zbyt uciążliwe,przyzwyczailem sie.
    wymiana filtru paliwa nie pomogla. ja mam czasem missfire jak sprawdzalem w wartosciach mierzonych. pewnie to o to chodzi. wtedy obroty na chwilke skacza o ok 200 rpm i szarpnie lekko.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •