Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 85

Temat: Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

  1. #71
    tofik93's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi s3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam teraz ja mam problem z odpalaniem jakiś tydzień temu padł mi czujnik położenia wału i był od niego błąd P0321 i P0685 po saksowaniu wyskakiwał tylko P0685, wiec wymieniłem czujnik położenia wału na nowy, wczoraj po całym dniu postoju samochodu wsiadam i auto nie pali znów wywaliło błąd P0685 - 17069 wychodzi na to ze to błąd przekaznika głównego, wiec go przepatrzyliśmy, przekaznik w innym samochodzie działa dobrze wiec przypatrzyliśmy się kostce, i chyba w niej tkwi problem mianowicie kiedy podałem masę z akumulatora do fioletowego przewodu w kostce to auto odpaliło ale tylko 2 razy, szukać problemu znowu w czujniku położenia wału czy przerwy w przewodzie do ecu czy może w samym ecu bo już sam nie wiem.... jest jakiś cień szansy ze nowy czujnik położenia wału jest nie sprawny i blokuje przekaznik ecu?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Podmianka na kolejny czujnik położenia wału nic nie dała nadal jest bład P0685 ktoś pomoże?
    Ostatnio edytowany przez tofik93 - 03-08-16 o 12:07

  2. #72
    tofik93's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi s3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tofik93 Pokaż post
    Witam teraz ja mam problem z odpalaniem jakiś tydzień temu padł mi czujnik położenia wału i był od niego błąd P0321 i P0685 po saksowaniu wyskakiwał tylko P0685, wiec wymieniłem czujnik położenia wału na nowy, wczoraj po całym dniu postoju samochodu wsiadam i auto nie pali znów wywaliło błąd P0685 - 17069 wychodzi na to ze to błąd przekaznika głównego, wiec go przepatrzyliśmy, przekaznik w innym samochodzie działa dobrze wiec przypatrzyliśmy się kostce, i chyba w niej tkwi problem mianowicie kiedy podałem masę z akumulatora do fioletowego przewodu w kostce to auto odpaliło ale tylko 2 razy, szukać problemu znowu w czujniku położenia wału czy przerwy w przewodzie do ecu czy może w samym ecu bo już sam nie wiem.... jest jakiś cień szansy ze nowy czujnik położenia wału jest nie sprawny i blokuje przekaznik ecu?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Podmianka na kolejny czujnik położenia wału nic nie dała nadal jest bład P0685 ktoś pomoże?
    Dla tych co by szukali o co chodzilo, padł sterownik, nie dawał masy na przekaźnik tyle w temacie

  3. #73

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Audi A3 Benzyna\LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam!
    Podepnę swój problem w tym poście.
    Auto słabo odpala,a jak odpali to auto w ogóle nie reaguje na gaz
    Słabo się zbiera i nie ma mocy.Z jedynki wolno rusza a na dwójce przy wciśniętym pedale do dechy w ogóle nie chce iść.
    Dopiero po 3tys. obrotu dostaje nagle mocy.Natomiast przy ponownym odpaleniu,zapala bez problemu i moc powraca.
    Ostatnio przy -8 odpalił od ręki,a przy wilgotnym powietrzu -1 czy 2 C był już problem.
    Przepływomierz był czyszczony i przepustnica,wyczyszczono masy,wymieniono czujnik położenie wałka rozrządu. Komputer nie pokazał żadnego błędu.

    Mechanik twierdzi,że to od gazu,że komputer po letniej jeździe na gazie zapominał parametry gazu i teraz na zimnym ciężko pali.
    Nie wie m ile w tym jest prawdy sądząc po objawach?

    Dlatego prosił bym o wskazanie kierunku gdzie należny szukać przyczyn takiego stanu.
    pozdrawiam

  4. #74

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, no i problem z odpalaniem mnie również dosięgnął
    w zeszłym roku miałem problemy z obrotami silnika, zima się skończyła i nie uporałem się z tym. Od początku kalendarzowej zimy problem się nie odzywał, więc nie robiłem nic. Niestety z początkiem Nowego Roku powrócił.
    Problem występuje rano, po nocnych mrozach. Wtedy muszę chwilę dłużej kręcić zanim silnik zacznie pracować, lecz obroty utrzymują się na około 500-650 RPM, przegazowanie niewiele daje, ponieważ silnik przy schodzeniu z obrotów dochodzi do około 600 RPM. Po przejechaniu 1-2 km i wciśnięciu gazu tak aby obroty przekroczyły 3 tys i wrzuceniu na luz, obroty nie spadają do biegu jałowego lecz skaczą między 1700 a 2100 RPM, ponowne uruchomienie silnika niweluje ten problem.
    Poniżej krótkie wideo z tej sytuacji:

    oraz
    drugą część filmu zaraz dodam w osobnym poście.

    Czy ktoś z koleżanek/kolegów spotkał się z takim problemem? Błędów ECU nie ma żadnych, spadku mocy itp nie odczuwam, spalanie w normie. Silnik to 1.8T AGU 150km..


    Oraz druga część filmu :

  5. #75

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żarów
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, mam taki dziwny problem. W czwartek prałem tapicerkę w audi a3 8l 98r 1.8t AJQ i wszystko było ok, w piatek auto odpalało normalnie, wjechałem do garażu po czym w sobotę nie chciało odpalić. Myślałem, że nie odpala bo brakło paliwa więc w niedziele dolałem 5l lecz auto dalej nie chciało odpalić. Próbowało złapać ale dalej nic. Przestało być słychać pompkę paliwa więc podmieniłem na sprawną, ciśnienie na listwie jest ale dalej nie słychać pompki. Auto nie odpala nawet na plaka. Wszystko wskazuje, że zablokowało ją ECU. Nie pokazuje żadnych błedów na VAGu, jest tylko do immo "bitte adresse 17 eingeben" oraz przy komunikacji z silnikiem "not faults found or DTCs not supported by control, no communications". Ma ktoś jakiś pomysł?

  6. #76
    michul9's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam,
    Od jakiegos czasu mam problem z moim autkiem.
    Czasami zdarza mu sie nie odpalic, rozrusznik kreci, i pokazuje sie wykrzyknik z sygnalem ale auto nie chce odpalic. Po kilku takich probach w koncu odpali. Czytalem wiele podobnych tematow na forum ale nikt nie maial takiego problemu jak ja. Wymienilem przekaznik 109 ale dalej jest to samo. Dodam jeszcze, ze od poczatku jak mam ten samochod to magik wyłączył mi immobilizer bo miałem tylko jeden kluczyk do autka. Ale przez 4 lata nic sie nie dzialo, wszystko bylo ok, autko odpalalo na dotyk. Dopiero teraz mam z nim problem. Moj licznik to jeager 1/2 fis, zreszta tez juz zaczyna sie sypac, bo poziom paliwa pokazuje źle i jakos dziwnie kontrolki migaja. Przez ostatni rok kontrolka od swiec zarowych wgl zapalala sie tylko po długim postoju samochodu. Gdy jest cieplo to ani na chwile sie nie zapali a samochod odpalal. Co moze byc przyczyna ze samochod nie chce odpalic ?

  7. #77

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nisko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Problem z odpalaniem na " letnim" silniku

    Witam wszystkich .
    Od jakiegoś czasu przewalam wszystkie fora ale nie znalazłem podobnego przypadku do mojego , tak więc
    Mam problem z odpalaniem gdy silnik jest że tak powiem letni czyli gdy np przejadę 100 km i postoi 1 h żeby odpalił muszę dodać troche gazu i chwile pokręcić wtedy załapuje przez chwile się dławi ale potem pracuje równiutko na niskich obrotach. silnik tak jakby nie wchodził na ssanie bo załapuje i się dusi problem zdarza się również na zimnym ale nigdy na rozgrzanym lub gdy np odpale " letni" ok .60 stopni zgaszę to za drugim razem wszystko jest ok
    Wymieniłem już : świece , przewody WN , przepustnicę + adaptacja , czujnik temp przy termostacie
    Ręce opadają ktoś coś gdzieś kiedyś ???

    do tego jeszcze uszczelki kolektora dolotowego , na VAGu tylko błędy od sondy lambda , kilka razy przy odpalaniu był strzał i siwy dym z pod maski
    Ostatnio edytowany przez misza24 - 05-07-17 o 20:26

  8. #78

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    to wymien sonde lambda ...

  9. #79
    Dodos131's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Siemano. Mam taki problem z odpaleniem samochodu a raczej jego brakiem od razu pisze ze przeczytałem cały temat ale nic nie znalazłem. Mianowicie nagle po postoju około 13 godzinnym auto nie chciało odpalić, a kontrolki ledwo co sie świeciły. Po przekręceniu kluczyka gasły wszystkie i żadnej reakcji rozrusznika dopiero na kable dało rade. Akumulator ma tylko rok i wcześniej odpalał za każdym razem bez problemu ale i po zmianie akumulatora na akumulator od znajomego i postoju 13 godzinnym znowu to samo czyli brak rekacji. Po tym jak go wcześniej odpaliłem na kable i przejechaniu 70km i postoju 4,5 godzinnym odpalił też bez problemu i po każdym krótszym postoju. Jakieś porady co to może być? Coś gdzieś nagle zżera mi akumulator a od czasu wstawienia akumulatora nic nie było majstrowane z elektryką.

  10. #80
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    bezpiecznik 15 sprawdzałeś?
    poczytaj
    https://www.a3-club.net/forum/showth...umulator/page3
    https://www.a3-club.net/forum/showth...-pr%B1du/page2
    https://www.a3-club.net/forum/showth...o-%BCr%F3d%B3a
    dodatkowo sprawdź ładowanie(koszt to 5zł w punkcie sprzedaży akumulatorów/mechanika...) oraz wyczyść klemy i nasmaruj wazeliną techniczną

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •