Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 85

Temat: Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

Hybrid View

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

    Witam

    Postanowiłem załozyć nowy temat ponieważ niewidzę aby ktoś z forumowiczem spotkał się z dokładnie z takim problemem jak ja ( być może niektóre objawy są podobne ) ale u mnie dzieje się to kiedy indziej.
    Zeby nieprzedłużać. Początkowo problem był taki ze po chłodnej lub deszczowej nocce samochód cięzko odpala ( jak odpalił to przez kilka sekund trzymał obroty na poziomie ok 200 obr/min ) po czym same się regulowały i było ok.
    Działo się tak 1 lub 2 razy na miesiąc.
    Problem zaczał się nasilać i działo się to częsciej. Wymieniłem już czujnik temperatury cieczy, czujnik połozenia wału korbowego ( był taki okres że po rozgrzaniu gas przy dodawaniu gazu ) kable, świece, kopułkę, filtr paliwa, oleju i powietrza.
    Od kilku tygodni było coraz gorzej samochód po nocy trzeba było bardzo długo kręcić aby odpalił. Gdy odpalał niereagował na dodanei gazu ( musiał sobie chwile pochodzić i bylo ok )
    Kiedys zauwazyłem wracajać z dalekiej trasy że przy prędkości ok 80 km/h nie reagował na wciśnięcie gazu do deski ( tzn reagował ale z ok 2 sekundowy opóźnieniem ). Ale to wydazyło się tylko tego jednego dnia.
    Od kilku dni problem z odpaleniem nie pojawaił się tylko na zimnyam silniku ale równiez na ciepłym ( powiedzmy że postał na parkingu ok 1h ) ale ostatecznie odpalał.
    Mam załozyony gaz sekwencję ale problem juz byl wcześniej. Jednak jak silnik jest ciepły i na bezynie niechce odpalic to na gazie odpala. ( po przytrzymaniu guzika na stałe moja instalacja pozwala na taki rozruch )

    Teraz problem jest taki że samochód wogóle niechce mi odpalić. Wykręciłem cały akumulator. Po pracy będę próbował na kable i jestem przekonany że w końcu zapali ale tak już dłużej nieda się uzytkowac samochodu.



    Dodam że sperawdzałem kilka dni temu pod VAG i niewykazał zadnych błędów.

    Czy ktoś może potrafi przeanalizować wszytskie te zdażenia i podpowiedzić od czego zacząć ? Będę bardzo wdzięczny za wszytskie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:14

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    pompa paliwa?

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    A mogę jakoś ją zdiagnozować żeby mieć ... chociaż większą pewność ?
    Niechciałbym wymieniać po kolei elementów gdyż są one dość kosztowne, a niemam mozliwości wziąść na kilka dni zamontować inną.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Odlacz przewod paliwowy przy filtrze paliwa. Wloz go w butelke plastikowa i przekrec zaplon.
    Przy sprawnej pompie powinno porzadnie siknac

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Z tyłu samochodu ? Bo filtr paliwa jest w okolicach baku.
    Dodano:
    Jeszcze jedna uwaga. Od pewnego czasu słychać z pod maski jakby "cykanie". I sam dźwięk spod maski jest troszke inny ( chodzi jak quattro )
    Ostatnio edytowany przez sporting22 - 03-02-10 o 13:30 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Wróciłem po pracy do domu i samochód odpalił bez więkzego problemu. Po odpaleniu standardowy przez kilkanaście sekund trzymał obroty 200obr/min i "niedał się dotknąć" gazem odrazu przygasał ale po kilku minutach już było ok.

    Może łapie gdzieś lewe powietrze ? Mogę stwierdzić że usterka jakby nasiliła się po wymianie filtru paliwa - a może to tylko zbieg okoliczności .... ciężko powiedzieć.

    Co radzilibyście sprawdzić bo to chyba w takim razie niejet pompa ... ?

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    znajomy mial identyczny problem w bmw i po wymianie swiec kabli ustawienia gazu itd itp na samym koncu wymienil filtr paliwa. wtedy problem przestal istniec. wiec i tobie radze sprobowac wymienic filtr paliwa- koszty nie sa duze a "to moze byc to"

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamienna Góra
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny podłącze się do tematu ciężkiego odpalania.

    Witam! Mam problem od jakiegoś czasu ze swoją audi s3 1999rok 8l APY 1,8T mianowicie problem wyglada tak że rano i za kazdym razem jak silnik jest zimny nie chce odpalić silnik trzeba go długo długo krecic. a gdy już odpali obroty sa 800-900(nie włącza się ssanie) gdy podłączam VAga mam błedy o nr 16500, 16487, 17963. Wymieniłem czujnik temp.

    W blokach danych przepływka pokazuje na jałowym 4,5-5,2g to norma czy nie??


    Dodam że przy pzyspieszaniu na biegach 4,5,6 szarpie i nie ma pelnej mocy doładowania! na 1,2,3 jest normalnie. pomóżcie!
    Dodano:
    wynieniłem czujnik płynu chlodzącego.silnik zimny nie odpalany po nocy jeszcze podlaczam kompa na vagu pokazuje 76stopni płyn chłoddzący.nie włącza mu prawdopodobnie ssania. dlaczego ttak jest
    Ostatnio edytowany przez KaskaderYz - 28-05-11 o 11:02 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraśnik
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam ja też mam podobny problem, a przynajmniej mi się tak wydaje..
    Co jakiś czas niezależnie czy A3 jest rozgrzane czy zimne mam problem z odpaleniem silnika. Tzn zawsze odpali ale niekiedy potrzebuje dosłownie 1 sekundy a niekiedy ok 6-7 sek na odpalenie. Swice nówki czy to może być wina przewodów lub cewki?? Proszę o rady! Pozdrawiam

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    to moze sprawdz czy to jest wina przewodu wtedy dowiesz sie.mozesz np pozyczyc od kogos badz tez wyciagac kazdego i patrzec czy jest iskra i tak samo cewke.wczesniej mozna by tez podlaczyc vag'a i sprawdzic czy sa jakies bledy
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •