Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 85

Temat: Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

    Witam

    Postanowiłem załozyć nowy temat ponieważ niewidzę aby ktoś z forumowiczem spotkał się z dokładnie z takim problemem jak ja ( być może niektóre objawy są podobne ) ale u mnie dzieje się to kiedy indziej.
    Zeby nieprzedłużać. Początkowo problem był taki ze po chłodnej lub deszczowej nocce samochód cięzko odpala ( jak odpalił to przez kilka sekund trzymał obroty na poziomie ok 200 obr/min ) po czym same się regulowały i było ok.
    Działo się tak 1 lub 2 razy na miesiąc.
    Problem zaczał się nasilać i działo się to częsciej. Wymieniłem już czujnik temperatury cieczy, czujnik połozenia wału korbowego ( był taki okres że po rozgrzaniu gas przy dodawaniu gazu ) kable, świece, kopułkę, filtr paliwa, oleju i powietrza.
    Od kilku tygodni było coraz gorzej samochód po nocy trzeba było bardzo długo kręcić aby odpalił. Gdy odpalał niereagował na dodanei gazu ( musiał sobie chwile pochodzić i bylo ok )
    Kiedys zauwazyłem wracajać z dalekiej trasy że przy prędkości ok 80 km/h nie reagował na wciśnięcie gazu do deski ( tzn reagował ale z ok 2 sekundowy opóźnieniem ). Ale to wydazyło się tylko tego jednego dnia.
    Od kilku dni problem z odpaleniem nie pojawaił się tylko na zimnyam silniku ale równiez na ciepłym ( powiedzmy że postał na parkingu ok 1h ) ale ostatecznie odpalał.
    Mam załozyony gaz sekwencję ale problem juz byl wcześniej. Jednak jak silnik jest ciepły i na bezynie niechce odpalic to na gazie odpala. ( po przytrzymaniu guzika na stałe moja instalacja pozwala na taki rozruch )

    Teraz problem jest taki że samochód wogóle niechce mi odpalić. Wykręciłem cały akumulator. Po pracy będę próbował na kable i jestem przekonany że w końcu zapali ale tak już dłużej nieda się uzytkowac samochodu.



    Dodam że sperawdzałem kilka dni temu pod VAG i niewykazał zadnych błędów.

    Czy ktoś może potrafi przeanalizować wszytskie te zdażenia i podpowiedzić od czego zacząć ? Będę bardzo wdzięczny za wszytskie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 12:14

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    pompa paliwa?

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    A mogę jakoś ją zdiagnozować żeby mieć ... chociaż większą pewność ?
    Niechciałbym wymieniać po kolei elementów gdyż są one dość kosztowne, a niemam mozliwości wziąść na kilka dni zamontować inną.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Odlacz przewod paliwowy przy filtrze paliwa. Wloz go w butelke plastikowa i przekrec zaplon.
    Przy sprawnej pompie powinno porzadnie siknac

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Z tyłu samochodu ? Bo filtr paliwa jest w okolicach baku.
    Dodano:
    Jeszcze jedna uwaga. Od pewnego czasu słychać z pod maski jakby "cykanie". I sam dźwięk spod maski jest troszke inny ( chodzi jak quattro )
    Ostatnio edytowany przez sporting22 - 03-02-10 o 14:30 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Wróciłem po pracy do domu i samochód odpalił bez więkzego problemu. Po odpaleniu standardowy przez kilkanaście sekund trzymał obroty 200obr/min i "niedał się dotknąć" gazem odrazu przygasał ale po kilku minutach już było ok.

    Może łapie gdzieś lewe powietrze ? Mogę stwierdzić że usterka jakby nasiliła się po wymianie filtru paliwa - a może to tylko zbieg okoliczności .... ciężko powiedzieć.

    Co radzilibyście sprawdzić bo to chyba w takim razie niejet pompa ... ?

  7. #7
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jedź do mechanika i niech Ci zmierzy ciśnienie jakie daje pompa paliwa
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierzoniow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Pojeździłem cały wieczór i było ok. Gasiłem - zapalałem i spoko.
    Następnego dnia rano znowu problem. 20 min kręcenia i nic. Jakby niedochodziła benzyna. Czasami szarpnie jakby już miał odpalić ale niestety zamało i nieodpala.

    Może jest gdzies jakiś syf albo coś zamarza?

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    mam ten sam problem odizoluj instalacje od sterownika co jest w podszybiu czy wszystko jest ok . jezeli nie to elektryk szukac przerwy , 2 sprawa jakiej firmy masz komputer sterownik ? w nim tkwi problem mam to samo auto raz chodzi raz nie

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraśnik
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam ja też mam podobny problem, a przynajmniej mi się tak wydaje..
    Co jakiś czas niezależnie czy A3 jest rozgrzane czy zimne mam problem z odpaleniem silnika. Tzn zawsze odpali ale niekiedy potrzebuje dosłownie 1 sekundy a niekiedy ok 6-7 sek na odpalenie. Swice nówki czy to może być wina przewodów lub cewki?? Proszę o rady! Pozdrawiam

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •