Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 85

Temat: Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    to moze sprawdz czy to jest wina przewodu wtedy dowiesz sie.mozesz np pozyczyc od kogos badz tez wyciagac kazdego i patrzec czy jest iskra i tak samo cewke.wczesniej mozna by tez podlaczyc vag'a i sprawdzic czy sa jakies bledy
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraśnik
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    przewody są dobre świece nowe. jak podłaczyłem pod kompa to wyskoczył bład immobilajzera. Dodam , że była wymieniana stacyjka (nie za mojej kadencji) mam dwa kluczyki jeden z pilotem do centralnego a drugi do stacyjnki tylko do odpalania. Dzwoniłem do serwisu i mi powiedzieli że sa trzy mozliwości albo jest uszkodzony kluczyk (w co wątpie bo mam zapasowy do tego dorobionego i spraawa się powtarza) albo jakiś tam czujnik w stacyjce, albo jakis czujnik tempertatury czy coś (zła dawka paliwa i go zalewa...) ktoś się spotkał z czymś takim. DODAM JESZCZE ŻE SAMOCHÓD ZAWSZE ODPALA JEDNAK CZASAMI PO 1 s A CZASAMI PO 6s KRĘCENIA.
    Ostatnio edytowany przez Chrzanson_LKR - 09-06-10 o 12:55

  3. #13
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mozesz ponownie zakodowac kluczyki
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...mmo#post534646 byc moze przewod zczytujacy sygnal z kluczyka do immo ma jakas awarie sprawdz to
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=17978&page=6
    w sprawie czujnika temp powinno pokazac blad jezeli takowy jest.
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #14
    Osa LCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedliszcze
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy ten przypadek występuje u was koledzy przy różnych poziomach benzyki ja jak mam u siebie więcej niż 1/3 w baku to wszystko ok a jak mam mniej niż ćwiartka to tak się zaczyna czasami od razu łapie a czasami trzeba kręcić jak polonezem

  5. #15
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #16
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Unhappy [8L] Czasem nie chce odpalić

    Mam problem takiego stanu, iż moja niunia nie chce czasem odpalić. Nie ważne czy ciepła czy zimna. Jak odpali chodzi normalnie, wszystko działa itp. Ale czasem mogę kręcić rozrusznikiem i nic, kilka prób, mnóstwo zjedzonych nerwów aż załapie i działa. Zgaszę po sekundzie odpalam i też załapuje. Zdarza się to bardzo losowo. Nie wiem jak się za to zabrać. Nie mam komputera, żeby ją do niego podpiąć. Aktualnie pod koniec tygodnia podjadę na sprawdzenie kompem, ale do tego czasu może ktoś miał podobny problem i już go rozwiązał?
    (Świece nowe NGK, kable nowe, cewka nowa (BERU)), aha i aktualnie mam benzyny tak na pierwszej kresce od rezerwy, wcześniej miałem pół baku i problem też wyskakiwał.
    Proszę o pomoc Was klubowicze

    A3, 1.6 AEH (bez gazu), 97r, 228kkm


    EDIT

    Trochę jeszcze poszperałem tutaj na forum, czy przyczyną może być przekaźnik pompy paliwowej? Gdzie się on znajduje i jak wygląda ??
    Ostatnio edytowany przez psq - 22-08-10 o 14:33

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznań
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam koledzy miałem podobnie z tym że czasem nie chcial zapalic zalewał sie paliwem albo czasami po dłuższym kręceniu wiec na pych ( zby do mechanika dojechać) okazało sie że czujnik temperatury wskazywał na kompa -50 stopni ale nie zawsze choć mial moze z 6mc i zalewało go paliwem może u was podobnie warjuje i tak samo na zimnym i na nagrzanym raza zapalil a raz nie
    Ostatnio edytowany przez porcky - 25-08-10 o 00:12

  8. #18
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    psq, rozumiem, że silnik kręci ale nie odpala?

    Jak idziesz w stronę pompy paliwa - to sprawdź w momencie jak nie chce odpalić czy ona pracuje. Zdejmij siedzenie z tyłu, poproś kogoś by kręcił silnikiem, a ty przystaw ucho do pompy i nasłu****, albo jak przyłożysz rękę też powinieneś wyczuć drgania.

    2. pomysł, to taki jak kolega wspomniał. Nie masz VAGa, ale możesz to sprawdzić inaczej. Odepnij czujnik temp. cieczy jak nie będzie Ci chciał odpalić - bez czujnika powinien zapalić - nie koniecznie na dotyk, czasem z trudnościami, ale powinien. Gdzie jest czujnik itd znajdziesz w innych tematach.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z odpalaniem autka, nawet jak silnik jest ciepły. pompa paliwa działa bo autko odpala raz po 2 sekundach raz po 10. Przekaźnik 167 cyka więc to też nie jego wina, świece sprawdzone też nie to. Pomyślałem że może zaworek który trzyma paliwo w przewodach? Tylko gdzie on się znajduje??? Chyba że macie jeszcze inne koncepcje. Pozdrawiam i czekam na nurtującą mnie zagadkę
    XBOX 360/ serwis/sprzedaż/ allegro nick akirXO

  10. #20
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    akir sprawdz wskazania czujnika temperatury na zimnym i na cieplym silniku.przyczyna moze byc czujnik halla albo czujnik obrotow silnika
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •