Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 85

Temat: Poważny problem z odpalaniem - inny jak wszędzie.

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Zaraz tego poszukam gdzie dokładnie mam wejść w silnik i w któryś blok gdzie pokazuje temperaturę?
    XBOX 360/ serwis/sprzedaż/ allegro nick akirXO

  2. #22

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ok przepustnica wyczyszczona, układ uszczelniony, lecz dalej nie pali tylko gdy jest ciepły i postoi powiedzmy z 5 minut. Teraz mam błąd 16502 czyli napięcie czujnika temperatury. Wymieniać go powinno pomóc?
    XBOX 360/ serwis/sprzedaż/ allegro nick akirXO

  3. #23
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    uzywaj wyszukiwarki,nie masz pewnosci to wymien ten czujnik koszty male al ebedziesz mial pewnosc
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...502#post464400
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Wymieniłem koszt 85zł oryginał. Rozwiązało to mój problem, gdy podłączałem komputer pokazywał niby dobra temp wystarczyło wyłączyc silnik podłączyć kompa i pokazywało 50 stopni gdy silnik miał 90.
    XBOX 360/ serwis/sprzedaż/ allegro nick akirXO

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    znajomy mial identyczny problem w bmw i po wymianie swiec kabli ustawienia gazu itd itp na samym koncu wymienil filtr paliwa. wtedy problem przestal istniec. wiec i tobie radze sprobowac wymienic filtr paliwa- koszty nie sa duze a "to moze byc to"

  6. #26

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamienna Góra
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny podłącze się do tematu ciężkiego odpalania.

    Witam! Mam problem od jakiegoś czasu ze swoją audi s3 1999rok 8l APY 1,8T mianowicie problem wyglada tak że rano i za kazdym razem jak silnik jest zimny nie chce odpalić silnik trzeba go długo długo krecic. a gdy już odpali obroty sa 800-900(nie włącza się ssanie) gdy podłączam VAga mam błedy o nr 16500, 16487, 17963. Wymieniłem czujnik temp.

    W blokach danych przepływka pokazuje na jałowym 4,5-5,2g to norma czy nie??


    Dodam że przy pzyspieszaniu na biegach 4,5,6 szarpie i nie ma pelnej mocy doładowania! na 1,2,3 jest normalnie. pomóżcie!
    Dodano:
    wynieniłem czujnik płynu chlodzącego.silnik zimny nie odpalany po nocy jeszcze podlaczam kompa na vagu pokazuje 76stopni płyn chłoddzący.nie włącza mu prawdopodobnie ssania. dlaczego ttak jest
    Ostatnio edytowany przez KaskaderYz - 28-05-11 o 11:02 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #27
    mnowak5615's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, od paru dni mam problem z audiną a3 1,6 akl. Rano po odpaleniu silnik chodzi jak kombajn (trzesie jak cholera/jakby nie laił na wszystkie cylindry)!! przez kilka sekund ( przy tym siwy dym z tyłu), potem normalnie wchodzi na obroty i jest ok. Później za każdym razem żeby odpalić musze wcisnąć pedał gazu - inaczej nie odpali;/ Silnik już wtedy chodzi równo itd. Później gdy już jest cieły odpala za 2-3 razem ale tez gdy pedał gazu do deski - wskakuje na 3 tys obr potem powoli na obroty wchodzi. Dotychczas wszystko było w porządku. Silnik nie ma wielkiego przebiegu, wszystko zawsze na bieżąco robiłem. Na komputerze nie pokazuje się żaden błąd. jakies 2 tyś km temu wymieniałem kable, świece, oleje, sonde lambda, czujnik temp.

    Pomocy..

    silnik 1,6 akl

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mnowak5615 Pokaż post
    Witam, od paru dni mam problem z audiną a3 1,6 akl. Rano po odpaleniu silnik chodzi jak kombajn (trzesie jak cholera/jakby nie laił na wszystkie cylindry)!! przez kilka sekund ( przy tym siwy dym z tyłu), potem normalnie wchodzi na obroty i jest ok. Później za każdym razem żeby odpalić musze wcisnąć pedał gazu - inaczej nie odpali;/ Silnik już wtedy chodzi równo itd. Później gdy już jest cieły odpala za 2-3 razem ale tez gdy pedał gazu do deski - wskakuje na 3 tys obr potem powoli na obroty wchodzi. Dotychczas wszystko było w porządku. Silnik nie ma wielkiego przebiegu, wszystko zawsze na bieżąco robiłem. Na komputerze nie pokazuje się żaden błąd. jakies 2 tyś km temu wymieniałem kable, świece, oleje, sonde lambda, czujnik temp.

    Pomocy..

    silnik 1,6 akl

    Mam podobny problem niestety. Komputer wskazał mi błąd czujnika cieczy chłodzącej. Może on mieć coś wspólnego z odpalaniem ? Podobno mechanik mi mówił że jest on odpowiedzialny za ssanie na początku. Problem z odpalaniem pojawił się w tym samym momencie jak padł właśnie ten czujnik. Jak myślicie ?

  9. #29
    mnowak5615's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    faktycznie czujnik temp będzie odpowiedzialny wyłacznie na ssanie na początku. W obecniej temperaturze nie bedzie to aż tak istotne - ssanie w moim aucie to kilka sekund zaledwie. Szukaj roblemu gdzieś indziej. W moim wypadku okazalo się że silnik dostawał lewe powietrze, pomogła wymiana gumek na kolektorze ssącym.

  10. #30

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czeladź
    Auto
    A3 1.8 T 180 KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Nie wiem jak u Was panowie ale z moim problemem od pół roku żaden fachowiec sobie nie poradził Może najpierw dodam że objawy te pojawiają się nieregularnie i nie ma to znaczenia czy ciepły czy zimny silnik.

    Do rzeczy - często jest tak że próbuje odpalić auto i po prostu nie może złapać paliwa czy coś bo go dusi strasznie. Po kilku próbach nagle odpala od strzała i zaczynają się falujące obroty - wskazówka faluje w górę i w dół aż w końcu obroty spadają tak nisko że zaczyna trząść całym autem i pozostaje jedynie przekręcić kluczyk i go wyłączyć. Dodam że wciskanie gazu przy falowaniu obrotów nie daje kompletnie nic - zero reakcji. Często jest tak że faluje ale wraca na normalnie obroty. Ostatnimi czasy auto jeździ 5 dni dobrze, 3 dni się męczy przy odpalaniu. Samo przychodzi i samo przechodzi.

    Jedynym regularnym problemem jest to że tylko i wyłącznie na zimnym silniku mi nie chce odpalać, natomiast obroty falują niezależnie od temp silnika - no i oczywiście problem z odpalaniem pojawia się razem z problemem z obrotami.

    Tak to jest wszystko w porządku i odpala za pierwszym razem, a obroty są na swoim miejscu nieruchomo.

    Auto było podłączane pod kompa u 5 różnych osób od amatorów poprzez profesjonalną firmę.

    I czasem sobie pokaże błąd przepustnica, przepływomierz a czasem 0 błędów i tak w kółko.

    Co robiłem?

    Adaptacja przepustnicy oraz jej czyszczenie, wymiana kabli i świec (NGK), zamiana przepływomierza z Passata 1.8, wymiana jakiś rurek niestety nie wiem dokładnie bo poprzedni właściciel się już męczył z tym.

    Ogólnie nikt mi nie potrafi powiedzieć co jest tego przyczyną, tylko i wyłącznie domysły.

    Jeśli pojawią się za pare dni problemy to postaram się nagrać filmik.

    Auto przywiozłem przed chwilą od gościa który zajmuje się elektroniką samochodową(aktualnie mam przepływkę z tego Passata) - komputer nie wykazał żadnych błędów i wszystko jest ok. Szkoda że dwa dni temu ledwo odjechałem z parkingu

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •