Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 44

Temat: hamulec nożny miękki słabo hamuje

  1. #31
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    BlueBerry, rozwiązanie Twojego problemu:
    http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=8
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  2. #32

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Audi a3 8p sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    WItam! Mam problem podobny jak w opisie początkowym. Chciałbym się dowiedzieć jak odpowietrzyć pompę ABS? Czy odpowietrza się to normalnie poprzez odpowietrzenie ukłądu hamulcowego? Pozdrawiam

  3. #33
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    odpowietrzenie vcds od kilu postów wstecz jest dokładnie opisane
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-02-16 o 18:40

  4. #34

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Audi a3 8p sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dobrze ,dziękuję mam do tego teraz pytanie. Jest tam napisane ,że po puszczeniu hamulca noznego należy odkręcić odpowietrzniki z przodu. Czy chodzi o te ospowietrzniki przy zaciskach czy są jakieś inne np przy pompie abs??

  5. #35

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Hamulec nie odbija

    Witajcie,

    Mam problem z zaciskiem hamulca w lewym przednim kole, mianowicie nie odbija. Z tego co znajomy mówił, trzeba będzie kupić zestaw naprawczy, nasmarować i wymienić gumki. Podobno są jakieś dwa rodzaje tych zestawów, jeden, gdzie wymienia się tłoczek, a drugi same gumki. Pytanie, który w naszym modelu kupować i ile on kosztuje? I drugi, ile powinien mechanik sobie za taką robotę policzyć?

    I jeszcze najważniejsze, bawić się w ogóle w ten zestaw naprawczy, czy lepiej od razu całość wymienić?

  6. #36
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zestaw naprawczy z tloczkiem kosztuje pewnie z 50zl, caly zacisk peenie kilka stowek a i tak dla pewnosci pasowaloby wymienic wszystko czyli kupic zestaw naprawczy.

    Wg mnie kup zestaw naprawczy do obecnego zacisku, na pewno taniej i mniej nerwow.

  7. #37

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi A3 8P hatchback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam problem z hamulcem w A3 8p 2004r. Jest „miękki”. Mimo kilkukrotnego pompowania w miejscu jak jadę i wcisnę to bez problemu hamulec znajdzie się w podłodze jak bardzo mocno wcisne. Moja mama ma A3 8L, dziewczyna A4 i u żandej z nich nie ma tak lipnego hamulca jak u mnie. Nawet porównywałem z E46 gdy jeździłem i niestety ale definitywnie coś jest nie tak. Może to być serwomechanizm? Raczej vacu-pompa byłaby do zmiany gdyby pedał hamulca zwyczajnie wpadał w podłogę jak się szbyko kilka razy podpompuje a u mnie jest jakieś cisnienie w układzie ale słabe. Nie ma żylety. A mi za ostrym hamulcem bardzo się tęskni. Zmieniłem przewody na oplot firmy Hella, mam nowe klocki Brembo, nowe tarcze wentylowane i nawiercane, zregenerowałem wszystkie zaciski, zmieniłem płyn hamulcowy na nowy ( nawet ten lepszy DOT 5.0 aby podobno szybciej reagowała pompa ) ale moja A3 w tym temacie jest nadal niewdzięczna... Próbowałem jeszcze raz odpowietrzyć auto ale nic to nie dało. Poddaję się i nie mam zielonego pojęcia co zrobić. Może i głupio pytam ale byłem u mechaników w Krakowie co robia nie byle jakie samochody i nikt nic nie wie... Niedowierzam...

  8. #38

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez areo1996 Pokaż post
    Mam problem z hamulcem w A3 8p 2004r. Jest „miękki”. Mimo kilkukrotnego pompowania w miejscu jak jadę i wcisnę to bez problemu hamulec znajdzie się w podłodze jak bardzo mocno wcisne. Moja mama ma A3 8L, dziewczyna A4 i u żandej z nich nie ma tak lipnego hamulca jak u mnie. Nawet porównywałem z E46 gdy jeździłem i niestety ale definitywnie coś jest nie tak. Może to być serwomechanizm? Raczej vacu-pompa byłaby do zmiany gdyby pedał hamulca zwyczajnie wpadał w podłogę jak się szbyko kilka razy podpompuje a u mnie jest jakieś cisnienie w układzie ale słabe. Nie ma żylety. A mi za ostrym hamulcem bardzo się tęskni. Zmieniłem przewody na oplot firmy Hella, mam nowe klocki Brembo, nowe tarcze wentylowane i nawiercane, zregenerowałem wszystkie zaciski, zmieniłem płyn hamulcowy na nowy ( nawet ten lepszy DOT 5.0 aby podobno szybciej reagowała pompa ) ale moja A3 w tym temacie jest nadal niewdzięczna... Próbowałem jeszcze raz odpowietrzyć auto ale nic to nie dało. Poddaję się i nie mam zielonego pojęcia co zrobić. Może i głupio pytam ale byłem u mechaników w Krakowie co robia nie byle jakie samochody i nikt nic nie wie... Niedowierzam...
    Sprawdz jeszcze przewody które wychodzą z servo . Ja miałem delikatne pęknięcie na tym - 1K0612041CJ i tez musiałem napompowac hamulec żeby skutecznie hamował. Po wymianie tego jest lepsza skuteczność hamowania ale ideału jeszcze nie ma bo pedał łapie dosyć nisko .

  9. #39

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Problem z układem hamulcowym (miekki pedał, nie rowna siła hamowania...)

    Witam, napiszę co zaobserwowałem u siebie. 1.Na przeglądzie podczas testu hamulców na przedniej osi różnica w sile hamowania 25-30% (tarcze i klocki Ferodo, tarcze raz toczone, ale znowu zaczeły lekko bić oraz piszcza w czasie jazdy i podczas hamowania, widać jakby część scierna się odparzyła od czesci metalowej, szykuje się wymiana chociaz to nie przez to taka róznica. 2. Znalazłem na forum testowanie osprzetu hamulców, na zgaszonym aucie kilka razy naciskałem pedał aby był skała, odpalam auto i się zapada (było to wcześniej i jest dalej po wymiane zacisków z tyłu i odpowietrzeniu całego układu). 3. Na odpalonym naciskam kilka razy pedał jest skała, ale pochwili się zapada. Ogólnie auto hamuje ok. Czytałem ze te objawy to mogą być Vacum, serwo itd, ale nie będę przecież kupował nie wiedząc gdzie lezy przyczyna, licze na jakieś podpowiedzi jak mogę sprawdzić cokolwiek czy to Vagiem czy namacalnie.

  10. #40
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    dobrze rozumiem, że różnica na przedniej osi to tylko 5% lewa strona w stosunku do prawej?
    Nie przejmowałbym się tą niewielką różnicą. Druga sprawa jak ci tarcze biją z przodu to je wymień wraz z klockami - zresztą nie dziwię się, że ci biją bo kto dziś jeszcze tarcze przetacza?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •