Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 44

Temat: hamulec nożny miękki słabo hamuje

  1. #21
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    PROSTO

    Ja napisalem z doswiadczenia. Po tym jak pedal robil mi sie miekki w 1.6 wymiana plynu wyeliminowala ta usterke

    Moze i masz racje ale skoro w moim przypadku to pomoglo...

  2. #22
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Pawel_yu zaznaczylem ze nie tyczy sie Ciebie moja wypowiedz.owszem sa rozne przypadki nie mowie nie,moze faktycznie zmiana plynu pomogla a moze to tylko przypdaek nie wiem.

    wybaczcie za OT
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #23
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    Pawel_yu zaznaczylem ze nie tyczy sie Ciebie moja wypowiedz.owszem sa rozne przypadki nie mowie nie,moze faktycznie zmiana plynu pomogla a moze to tylko przypdaek nie wiem.

    wybaczcie za OT
    W 100% sie z Toba zgadzam

    EOT

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    problem w moim przypadku rozwiązany. Był wyciek płynu hamulcowego przy hamulcu w lewym kole (takie gumki popękały) oraz przetarcie na wężyku doprowadzającym płyn do prawego koła tylnego. pozdrawiam

  5. #25
    magdaA3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    poznań,września,słupca
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    podepnę się pod temat gdyż nie znalazłam dokładnej przyczyny miękkiego pedału hamulca i słabych hamulców.
    tarcze i klocki wymienione góra ok 2000km
    od jakiego tygodnia pedał hamulca dziwnie się zachowuje przy hamowaniu w pierwszej fazie wciskania trochę stawia opór ale po chwili wpada głęboko i kiepsko hamuje. abs chodzi
    jakieś rady???
    co może być powodem????

  6. #26
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    magdoA3 zadaj pytanie w tym temacie (patrz ponizej) poniewaz jest podzial na 8l i 8p.nie bedizemy pilonwac gdzie piszemy to zrobi sie balagan ale to tak nawiasem mowiac
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...rvo#post543843
    to wyglada tak jakby byl zapowietrzony uklad.po podpompowaniu pedlu jest twardy czy czuc jak opada?trzeba sprawdzic czy w okolicach zaciskow nie ma jakis wyciekow ewentualnie pompa hamulcowa a dokladniej uszczelniacze w niej
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #27
    musicArmani's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy sącz
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Audi a3 8P, słaby hamulec, jaki mechanik w Krakowie, prośba

    Witam,

    Mam problem z Audi a3 8p 1.9TDI, podczas hamowania pedał idzie wyraźnie w podłoge, uczucie jakby auto miało nie działające hamulce. Pare miesięcy miałem podobny problem, byłem u mechanika twierdził, że klocki są ok, tarcze również, zresetował VAG błąd pompy abs i było wporządku.

    Problem powrócił, niestety nie jestem z tych okolic, mam prośbę czy mógłby ktoś polecić mechanika z Krakowa? Najlepiej niezbyt drogiego.


    Wyczytałem, że to może być:

    - zaciski
    -zapowietrzony układ hamulcowy (czy przypadkiem nie odpowietrza się sam podczas odpalania auta?)
    -nieszczelny przewód


    Panowie wybaczcie za pytanie laika - możecie mi podpowiedzieć gdzie znaleźć zbiornik oleju hamulcowego oraz ewentualnie podpowiedzieć co może być przyczyną (jaki to może być koszt)

    Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuę za pomoc

  8. #28
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zbiornik na plyn hamulcowy masz za rura ssaca ,obok masz obudowe akumulatora. Mozesz miec wyciek z zacisku , uklad sam z siebie nie zapowietrzy sie.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    musicArmani (15-03-13)

  10. #29
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Niestety, ale sam będę musiał zabrać głos w tym temacie.

    Co zostało zrobione:
    Jak pewnie niektórzy wiedzą, jestem w trakcie wymiany tarcz hamulcowych (jednocześnie zmieniam przód z 288mm na 312mm). Tak wyszło, że doszło do spuszczenia całego płynu hamulcowego z układu. Przy zalewaniu nowego płynu wykonaliśmy (z właścicielem warsztatu) standardową procedurę odpowietrzania, przy włączonym silniku w kolejności PT, LT, PP, LP. Niestety, ale efekt końcowy był niezadowalający.

    Objawy:
    Przy zgaszonym wspomaganiu pedał jest twardy jak skała, już na samej górze. Niestety po włączeniu zasilania / silnika, czyli przy współpracy wspomagania, pedał nie "łapie" od samej góry, a gdy już opadnie do pozycji w której stawia opór przy dalszym trzymaniu wciśniętej nogi, pedał pooowoli opada. Po minucie mamy nogę w podłodze. Wycieków brak.

    Kolejne (bezskuteczne) pomysły na usunięcie powyższych objawów:
    Postanowiliśmy wykonać standardowe odpowietrzanie w kolejności odwrotnej, czyli LP, PP, LT, PT. Bez efektów. Kolejnym sposobem było wykorzystanie podciśnienia przy każdym z odpowietrzników z osobna. Podłączaliśmy urządzonko i wysysaliśmy płyn. Oczywiście mając na uwadze cały czas uzupełnianie zbiornika z płynem hamulcowym. Efekt jest taki, że pedał (na włączonym wspomaganiu) opada trochę wolniej (jest jak by twardszy).

    Dalsze pomysły:
    Doczytałem na naszym forum, że w przypadku całkowitego "osuszenia" układu pomóc może odpowietrzanie pompy ABS przy pomocy VAG'a. Przyznam szczerze, że doczytałem o tym przed chwilą, tak więc tej możliwości jeszcze nie wypróbowaliśmy. Czy jest coś jeszcze, co moglibyśmy z kolegą zrobić, żeby hamulce były jak brzytwa? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam!

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Is this true?


    Źródło: http://forum.vwgolf.pl/

    Pytam, ponieważ powyższa instrukcja różni się trochę od tej, którą znalazłem u nas na forum. Mógłby się ktoś wypowiedzieć z osób, które dokonały odpowietrzania ABSu z VCDSem?

  11. #30

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie wiem jaki masz sterownik sprawdź VCDS w adaptacjach czy masz dostęp do funkcji zaznaczonej w ramce, jezeli masz to zrób adaptację zaworów i hamulec wróci do normy.


Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •