Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 76

Temat: Ile za to uszkodzenie powinienem otrzymać z PZU?

  1. #21
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
    sfoje
    Za takie coś powinno być ostrzeżenie...

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Tzn. mój lakiernik, który mieszka koło mnie już mi wszystko wycenił, zderzak trzeba zdjąć i naprawia się go jakąś wypalarką czy czymś, reszta to wiadomo. Wycenił mi całą robotę bez kierunku na 400 zł z malowaniem

    Kierunku nie kupuję, ponieważ niedługo wstawiam poliftowe lampy, pojadę tylko lakierem bezbarwnym siostry to pęknięcie, żeby woda nie wlatywała do środka.

    Odwołanie, ktoś pisał wyżej, pisze się ręcznie i uwaga: oni specjalnie nie dają wzorów odwołania, nigdzie to nie leży, należy o nie zapytać i napisać samemu.. dlaczego to wiadomo - żeby odwołań było jak najmniej.

    Cenne rady od Was Panowie, bardzo cenne Wpadłem jeszcze na pomysł, że przed oględzinami pojadę do ASO i wezmę od nich wydrukowane, z pieczątką itp. proformy na zderzak i kierunek, jeśli nie dadzą proformy to wezmę takie wydruki cen produktów. Pokażę to rzeczonieznawcy

  3. #23
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    jeśli nie dadzą proformy to wezmę takie wydruki cen produktów. Pokażę to rzeczonieznawcy
    oczywiscie, tylko chyba jest cos takiego jak "zuzycie" czy jak to sie nazywa czesci
    nie zaplaca ci tyle co za nowa czesc w aso, bo twoja miala przykladowo 10lat
    amortyzacja czy jak jej tam

    co innego z twojego AC jesli placisz za amortyzacje , a co innego jesli jest to z OC sprawcy


    sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #24
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    w moim przypadku było tak:
    jesli dana czesc wystepuje w zamienniku liczyli zamiennik a jesli nie było zamiennika liczyli oryginał.
    Co do naprawy bezgotówkowej to jednak nie jest tak kolorowo. Warsztat przedstawia kosztorys w PZU i jesli oni go zaakceptują to wtedy naprawiasz.
    Uszkodzony jest tylko górny zderzak i tylko za niego Ci policzą bez dokładki.
    Mi tak policzyli w przypadku tylgego zderzaka miałem podobne uszkodzenie.
    Za zderzak dali mi 217zł lakierowanie 131zł. Czesci to POLCAR
    Co do odwoływania to tez nie jest tak fajnie....
    Mozesz sie odwoływac w wyniku czego powołany zostaje ponownie rzeczoznawca z PZU. Jesli nie policzył czegos to oki doda to do kosztorysu, ale jesli niczego nie pominą o czym go poinformujesz to nie dadzą ani złotówki.
    leviatanm

  5. #25
    Mastereq's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    (; Adziula ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ułe a co gdyby oddal do serwisu Audi i dogadal sie z PZU ze nie chce sianka, tylko serwis ich podliczy ? czy takie coś przejdzie?
    Pytam bo sam nie wiem i chce na przyszłośc się dowiedzieć
    "Parę prostych zasad, parę nie pisanych reguł, nigdy nie mów nigdy by dopłynąć do brzegu..."

  6. #26
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W jakim wy swiecie zyjecie? Myslicie ze jak oddacie do serwisu i serwis wam policzy 5tys za naprawe to pzu tak chetnie na to sie zgodzi? Niektorzy tutaj pisza zeby sie upierac na ori czesci, zeby oddawac do ASO? a czy ktos z tych ktorzy tak kolorowo pisza pszerabial to na wlasnej skorze?
    Policzcie sobie ile ASO by zawolalo za blotnik, zderzak, kierunek, malowanie, robota? 5tys.? A ubespieczalnia ma w swoich ksiazkach wartość a3 z lat 96-00 za jakies 12tys.
    Prawda jest taka ze wszystkie te ubespieczalnie to banda zlodzieji

  7. #27

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    W jakim wy swiecie zyjecie? Myslicie ze jak oddacie do serwisu i serwis wam policzy 5tys za naprawe to pzu tak chetnie na to sie zgodzi? Niektorzy tutaj pisza zeby sie upierac na ori czesci, zeby oddawac do ASO? a czy ktos z tych ktorzy tak kolorowo pisza pszerabial to na wlasnej skorze?
    Policzcie sobie ile ASO by zawolalo za blotnik, zderzak, kierunek, malowanie, robota? 5tys.? A ubespieczalnia ma w swoich ksiazkach wartość a3 z lat 96-00 za jakies 12tys.
    Prawda jest taka ze wszystkie te ubespieczalnie to banda zlodzieji
    troszkę się błędów pojawiło w pisowni w Twojej wypowiedzi ( sorka musiałem)

    Zgadza się, że pewnie po oryginałach nie zapłacą. W/g mnie powinni zapłacić po ori częściach, ale np. odliczyć amortyzację.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  8. #28
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jezeli istnieje zamiennik posiadajacy certyfikat jakosci z oryginalem to licza zamiennik. Oryginal licza tylko jezeli nie ma zamiennikow. Dodatkowo dochodzi udzial wlasny i amortyzacja chyba ze masz wykupione to wtedy nie. Moga tez odjac jezeli dana czesc byla wczesniej naprawiana.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  9. #29

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Kuga 2016r. 1.5 Ecoboost
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny



    Na zdjęciu słabo widać, ale szwagier za całkowicie roztrzaskany zderzak ( i tylko zderzak, nic więcej nie zostało uszkodzone) dostał przedwczoraj z PZU 2400zł.

  10. #30
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Do Mitsubishi są drogie nowe części a zamienników na tył nie ma sprawa wygląda tak, że jeśli przedstawisz rachunek z ASO na ori nowe części to zapłacą za nie, oczywiście jeśli nie przekroczy to wartości samochodu, tak jest zawsze w przypadku OC a w AC zależy od wariantu ubezpieczenia
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •