Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 42

Temat: Kontrolka ładowania

  1. #11
    ryba's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    VW Passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    mialem to samo w 80 poprostu skonczyly sie szczotki(wytarly sie)na autostradzie najpierw zegary przygasaly puzniej wszystko zgaslo i audik kaput.kumpel przywuzl nowe szczotki 2srubki wykrecilem i po krzyku dlatego sprawdzenie ladowania to podstawa a bledy z braku napieia wywala.koszt szczotek ok50zl roboty 5min(jak jest dobre dojscie)

  2. #12
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ryba, A jest tyle samo roboty przy wymienianiu regulatora napiecia? wiesz moze?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #13
    ryba's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    VW Passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    no wlasnie mi sie cos kojazy ze to razem ze sztotkami bylo kostka z dwoma bolcami(czyli te szczoty)i w tej kostce byl regulator ale to w 80tce i daawno bylo wiec nie pamietam.niech mnie ktos poprawi jak cos

  4. #14
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W osiemdziesiątce wymiene szczotek to robiłeś na parkingu w kilka minut, bo dostęp do alternatora był bardzo prosty, szczególnie w silnikach rzędowych. Potrzebny był klucz 17 i 14 bodajże i robiłeś to w 10-15 minut. w A3 nie wiem jak to wygląda bo się do alternatora nie dobierałem

    EOT

    M.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    ROADH, polecam szybko podjechac tu:

    Andrzej Dalewski
    Warszawa Ursus
    ul Regulska
    0 601 212 692

    (dojazd od Ursusa ale latwiejszy od Al.Jerozolimskich jadac w strone Pruszkowa odbijamy w prawo)
    zrobi Ci uczciwie i nie drogo
    szkoda drugiego akumulatora zameczyc

    co do przyczyny to tak jak koledzy napisali 1.alternator 2.regulator napiecie na alternetorze

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    audi s3 , bmw 330 xi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Opisze to co dzialo sie dzisiaj
    pojechalem do mechanika posprawdzal jeszcze raz zlaczki ,napiecia, ladowanie wszystko ok. Przetarl zlaczke przy alternatorze (troszke ukryta dlatego sam nie sprawdzilem) Odpalam i kontrolka zgasla hmmm moze cos nie laczylo zasniedzial kabelek wyjezdzam wszystko jest ok. Po kilku km jazda z wlaczona elektryka itp wszystko gra. Jak narazie usmiech na japie

    Teraz maly OT bo to co sie wydarzylo to zbieg okolicznosci ale warto opisac(podobno czesta usterka w vagach u mnie juz 2 raz

    Troszke pozniej, w czasie jazdy zaczyna drgac silnik , nierowna praca ,bulgocze ( zapalila sie kontrolka silnika) podejrzenie cewka zaplonowa ,podpinam Vaga wyskakuje blad ze cylinder nr 2 nie dziala czyli jako "doswiadczony w tym temacie " uzytkownik a3 domyslam sie ze to cewka zaplonowa pojechalem do mechanika cewka wymieniona (180 PLN)

    Po kilku minutach wsiadam znow do auta jade a tu kontrolka ladowania znow sie zapala (qre... wa mac) za chwile przygasla hmm jest dobrze ??? wyjezdzam na trase przekraczam 4000 tys obrotow a ona znow zaczyna delikatnie zapalac sie . To znow jade do mechanika tym razem nie ma ladowania juz po przekreceniu kluczyka nie zapala sie i nie gasnie kontrolka.

    Auto jest wlasnie robione prawdopodobnie moga to byc szczotki lub jak kolega wyzej napisal regulator napiecia. Ale co wyjdzie jeszcze nie wiem . Opisze wieczorem.
    Mach dzieki za adres ale chyba bym nie dojechal autem a sam nie mam czasu na wyjecie alternatora ( poprawki niszcza porzadnego studenta) Az czekam co bedzie dalej narazie jest ciekawie przygoda za przygodą.
    pzdrowka
    ____DWAEMEKA SPORTS____

  7. #17

    Domyślny Regulator

    Ostatnio przydarzyło mi się to samo...Wymieniłem regulator napięcia - 190zł w ASO i wszystko wrociło do normy.
    Pzdr od Ojca Tadeusza !

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    audi s3 , bmw 330 xi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    ok a wiec podaje rozwiazanie mojego problemu. Dzis odebralem autko:

    Wymieniony regulator napiecia + diody led (jezeli sie nie myle ) w alternatorze. Sam dokladnie nie znam sie na tym ale z tego co moiwl w mojej s3 siedzi alternator 150A troszke sie zdziwilem bo wedle ETki wychodzi ze maks 120 ale wiem ze sa tez 140 ( moze ta 150 to wlasnie 140 ale raczej chyba sie nie mylil) . Wiem ze jest do dobrze zrobione i wszystkie czesci swieze koszt mojej naprawy to 500 PLN ( 100 robocizna + reszta czesci- moze troszke drogo ale tam maja wyzsze ceny) . Koszt nowego alternatora takiej mocy to ~3500 PL w tym samym miejscu Choc z drugiej strony patrzac ze kolega wyzej zaplacil 190 za regulator i dokladajac do tego uzywany alter okolice 250 -300 pln wiec chyba zle nie wyszlo. Uzywaniec zawsze nie byl by pewny a tak mam w pelni zregenerowany alter.
    Ot i cala historyja
    pozdrowka i do zobaczenia na drodze.
    ____DWAEMEKA SPORTS____

  9. #19
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Skad wy macie takie ceny?
    Regulator napiecia kosztuje od 40 do 100zl w zaleznosci czy polski czy Bosch...
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #20
    ryba's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    VW Passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    cos za drogo mi sie wydaje bende u kolesia w inter carsie zapytam

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •