Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 41

Temat: ABS - Świeci się kontrolka

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    a podlanczales vag'a podczas gdy nie pracuje ABS?przyczyn moze byc kilka,przetarty przewod,zanieczyszczony czujnik,uszkodzony czujnik,zabrudzona tarcz z ktorej zczytuje sygnal czujnik ABS'u jak rowniez sam agregat ABS'u.czujniki znajduja sie za piasta kola jest tam rowniez pierscien z ktorego jest sygnal zczytywany ktory obowiazkowo trzeba przeczyscic.bez vaga za duzo nie zdzialasz,w aucie masz 4 czujniki i jest troche zabawy z tym
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    jak chcesz sprawdzic czy czujniki są sprawne to ewentyalnie mozesz z kanału po odpięciu czujnika sprawdzic miernikiem opor jaki jest na pinach w poszczegolnych czujnikach po przekreceniu koła, jak ktorys sie znacznie rozni od pozostaloych to znaczy ze jest raczej uwalony

  3. #13
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    senseijanek jaka maja miec wartosc mierzone czujniki? co w przypadku gdy pomiar nie bedzie jednakowy na kazdym kole,ale bedzie nieznacznie odbiegal ?znasz wartosci to napisz na pewno sie przyda "potomnym"
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #14

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Poprawne działanie czujników idzie sprawdzić VAG-iem. TZN. na odpowiednim kanale pokazuje wartość odczytaną przez każdy z czujników podczas jazdy (powinny byc jednakowe).

    Zaraz weznę VAG-a i sprawdzę na jakim kanale to sie odczytuje .

    Więc sprawdziłem i wygląda to następująco:
    Wybieramy kanał 3 ABS/Hamulce.
    Wybieramy zakładkę Bloki pomiarowe i w grupie 1 pokazuje nam odczyt z poszczególnych czujników - przedstawione poniżej - musicie uwierzyć na słowo - zdjęcie zaginęło a nie chce mi się iść robić nowego .
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	ABS.JPG 
Views:	348 
Size:	47.9 KB 
ID:	6000   Click image for larger version. 

Name:	ABS1.JPG 
Views:	274 
Size:	61.1 KB 
ID:	6023  
    Ostatnio edytowany przez michas11 - 03-07-10 o 18:43
    Było A3.
    Będzie A3.

  5. #15

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam pytanie: na trasie dokładnie po przejechaniu 164000 KM zaświeciła mi się kontrolka ABS i nie przestawała świecić aż do... wyłączenia i włączenia silnika. teraz wszystko gra tzn. abs świeci sie tylko przy zapłonie i gaśnie. Czy w takim razie zaświecenie się wtedy kontrolki to informacja o jakimś serwisie(który powinien się odbyć na 164000)? nie mogę podłączyć do vaga bo takiego nie mam a mechanicy w mojej okolicy za każde podłączenie życzą sobie pieniążki...:/

  6. #16
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    pojawienie sie kontrolki ABS'u nie ma nic wspolnego z przebiegiem.jest tzw duzy przebieg i o ile sie nie mysle tj porzy 150 tys km.umow sie z kims albo przejedz na zlot w Twoim regionie wtedy na pewno sprawdzi Ci ktos auto
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #17
    ishi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Piaseczno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    mi tez sie swieci kontrolka ABS i co najlepsze moj mechanik nie mogl sie polaczyc z nim i podejrzewa ze jest walniety sterownik ABSu :/

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Więc tak: byłem u znajomego mechanika który za darmo podłączył mnie pod Vaga i okazało się, że: ta kontrolka ABS'u jest spowodowana pompą ABS'u(tak mi powiedział i pokazał mi na Vagu błąd-jakiś tam numer i słownie po polsku problem z pompą abs'u) mam pytanie ile kosztuje taka pompa, mechanik zaśpiewał, że nowa około 4 tysięcy złotych co mnie przeraziło, a używana około 200 zł. to prawda?? czy używane też mogą się szybko rozlecieć(wiem, że zależy od stanu itp itd ale chodzi mi o to jak często mogą takie pompy padać i czy da się je jakoś regenerować)-inny mechanik chce mi sprzedać pompe używaną tylko moja ma numer 1J XXXXXXX i na końcu literka H a on ma inną literke i mówi, że da się przeprogramowąć, da się??

    druga sprawa(trochę odbiegnę od tematu), pisałem wcześniej na forum, że miałem stuki koło lewego koła podczas ruszania i hamowania(nie była to wina sworzni, ani przegubów-wszystkie wymienione na nowe i problem dalej istniał)
    jak sprawdzałem numery pompy w kanale u mechanika to koło lewego koła znalazłem miejsce na dużą śrubę(koło prawego koła jest śruba, koło lewego jest tylko dziura) mechanik się przeraził i powiedział, że mam niedokręconą "ławe" o co chodzi? i czy to może powodować stuki lub coś gorszego.
    z góry dzięki za wszystkie informacje.

  9. #19
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    tutaj masz diagnoze i naprawe agregatu abs

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...088#post499088
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #20
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    tez mam problem z pompą od czasu do czasu wywala mi błąd abs i podejrzewam ze niedługo zapali się na stałe ma ktoś zdjęcia z tego linku bo niewyświetlają się a duzo by pomogły i drugie pytanie czy warto kupic zamiennik czy bawic się w naprawę
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •