Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 37 z 37

Temat: Na ktorą oś lepsze opony?

  1. #31
    darksmile's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    022
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Popytałem wśród kierowców startujących w DSMP. Wszyscy mówią- PRZÓD. A bardziej sportowo niz oni po torze chyba po miescie nie jeździsz.
    Poza tym jak opona puści szybko-jak pisał DTM- to łatwiej po prostu zapiąć kontrę (przy nadsterowności) niz wyprostowac i skręcić ponownie (przy podsterowności)
    trx700xx,yfm700r,yfm450r...

  2. #32

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A czy opony nie zdzierają się szybciej na przedniej osi?? (przynajmniej w autach z napędem na przód)?? Bo jeżeli kolega mówi, ze starszy komplet ma bardziej zdarty, to jak założy je na przód to mu się szybko skończą. A jak sam pisał, nie ma póki co na nowy komplet. Więc może lepiej założyć na przód? chyba nie jeździ tak bardzo brawurowo?? A co do poślizgu, wolę aby auto uderzyło tyłem, bo tam nie mam silnika i taniej mnie to wyjdzie. Chyba, że ktoś zapiernicza z ogromnymi prędkościami.
    Pozdrawiam chyba z 5 a3 8L widzianych na jednej drodze, później tak ok 7 a3 8P widzianych na innej. I jeszcze kilka uśmiechniętych pań w miniówach. Pewnie tego nie przeczytają ale ch... wazne aby sie pochwalic, nie?

    Przepraszam Was że mam 8P!! Aha, no i oczywiście kradłem, aby je miec.

  3. #33
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja bym na przód założył bez dyskusji nawet. Wystarczy że wpadniesz w aquaplaning taką oponą wyciachaną z bieżnika i ciężko się będzie wyratować. Na przód zakładaj i oszczędzaj gumy
    Srebrny pocisk ...



  4. #34

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pojechalem dzis na zmiane i koles tlumaczyl ze moze mi zalozyc jak chce ale sam zaklada zawsze lepsze na przednia os. Bo np na suchym nie bedzie wielkiej roznicy ale na mokrym tylnie opony (ze slabszym bierznikiem) maja mniej wody do odprowadzenia, poniewaz przednie przetarla jej droge.

    Ostatecznie zalozylem te prawie nowe na przod a za jakies 2-3 miesiace i tak kupie jeszcze jeden komplet i to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

  5. #35
    Peter70153's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Dublin
    Auto
    BMW 530i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Botage
    A czy opony nie zdzierają się szybciej na przedniej osi?? (przynajmniej w autach z napędem na przód)?? Bo jeżeli kolega mówi, ze starszy komplet ma bardziej zdarty, to jak założy je na przód to mu się szybko skończą. A jak sam pisał, nie ma póki co na nowy komplet. Więc może lepiej założyć na przód? chyba nie jeździ tak bardzo brawurowo?? A co do poślizgu, wolę aby auto uderzyło tyłem, bo tam nie mam silnika i taniej mnie to wyjdzie. Chyba, że ktoś zapiernicza z ogromnymi prędkościami.
    Oczywiście kolega ma rację Opony zawsze zdzierają się szybciej na przedniej osi, bez względu na którą jest napęd. Zawsze ciężar auta przy hamowaniu naciska najbardziej na przednią oś i to właśnie zabiera nam bieżnik z opon

  6. #36
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Tutaj każdy mówi ze lepsze na tyl.Na ostrym zakręcie zarzuca tyl, dlatego tam maja być lepsze. Ja sie do tego stosuje

  7. #37
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez darksmile
    Popytałem wśród kierowców startujących w DSMP. Wszyscy mówią- PRZÓD. A bardziej sportowo niz oni po torze chyba po miescie nie jeździsz.
    juz nie popadajmy w skrajnosci - oni maja tak dostosowane zawieszenia ze to calkiem inna liga
    Cytuj Oryginalnie napisane przez darksmile
    Poza tym jak opona puści szybko-jak pisał DTM- to łatwiej po prostu zapiąć kontrę (przy nadsterowności) niz wyprostowac i skręcić ponownie (przy podsterowności)
    przy naglym puszczeniu tylu na zwyklej drodze czesto nawet kontra nie uratuje
    z podsterownoscia trzeba sie nauczyc jezdzic i tyle - odpowiednie dohamowanie/odpuszczenie gazu i nie jest tak zle gorzej ze w tym samym momencie tyl zostaje odciazony i jest szansa ze to wlasnie on nagle ni z tego ni z owego ucieknie nam

    darksmile z jednym sie zgodzisz - lepiej by nam delikatnie przod wyjezdzal z zakretu niz zeby nagle tyl puscil i mialo nas obrocic
    Cytuj Oryginalnie napisane przez James Dünn
    Tutaj każdy mówi ze lepsze na tyl.Na ostrym zakręcie zarzuca tyl, dlatego tam maja być lepsze. Ja sie do tego stosuje
    u Was sa inne drogi a przez to inne predkosci i wlasnie przy tych duzych predkosciach najwazniejsza jest stabilnosc samochodu
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •