Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Problem z hamulcami

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuba9458 Pokaż post
    Gdy przyjechałem sprawdziłem jeszcze raz tarcze i klocki co sie okazało: prawy przód i lewy tył był tak rozgrzany ze snieg praktycznie momentalnie wyparowywał (!!) a jezeli chodzi o lewy przód i prawy tył hamulce były prawie ze zimne. Dodam jeszcze ze musze bardzo mocno wciskac hamulec podczas jazdy zeby samochód chociaz zwolnił.
    uklad hamulcowy jest wlasnie w ten sposob skonstruowany,ze w razei awarii przewodu hamulcowego auto bedzie hamowac na krzyz aby uniknac naglego "zerwania" kierownicy w razie gwaltownego hamowania.
    sprawdzales czy nie masz wyciekow?widzisz ktore kola nie hamuja-lewy przód i prawy tył to zacznij szukac tam usterki.uklad musisz odpowietrzyc bo do poki tego nie zrobisz to nie bedziesz mial hamulca
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Powitać. Mam problem z hamulcami od kilku dni. Po jeździe do pracy około 20 minut tarcze hamulcowe po obu stronach są dość mocno ciepłe (może nie gorące ale jednak). Zdarza się też że przy dohamowaniu już takim do zatrzymania się gdzie auto naprawdę wolno jedzie hamulce piszczą. Były wymieniane tarcze i klocki kilka miesięcy temu ale jak widać coś jest nie tak. Od czego zacząć? Co się może pitolić?



    Zapomniałem dodać. Chodzi o hamulce z przodu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-12-21 o 16:40

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zajrzeć do prowadnic. W tym typie zacisku nie smaruje się ich więc jeśli ktoś je posmarował to mogą się zapiekać.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-12-21 o 16:39

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny Wymiana czujnika stopu, a awaria hamulców.

    Witam, mam takie pytanie:
    Czy wymiana czujnika stopu mogła spowodować jakieś uszkodzenie układu hamulcowego?
    Wyjechałem z pod bloku , na pierwszym skrzyżowaniu auto straciło moc , dosłownie na 5 sekund i nagle odżyło, więc jechałem dalej, przejechałem autostradą ok 40 km, dotarłem do miejsca docelowego(teścia), wysiadam i widzę że cały czas palą się stopy, pierwsze podejrzenie, czujnik stopu.
    Wymontowałem go, podjechałem do sklepu ok 1km, kupiłem nowy czujnik, wymieniłem go jak opisane na forum https://www.a3-club.net/forum/showth...-czujnika-stop.
    Stop zaczął działać, wróciłem do teścia.
    Za godzinkę czasu wyjechałem, Czułem że auto stopniowo traci moc myślałem że turbina, po przejechaniu 10 km zaczęło śmierdzieć dym z pod kół felgi gorące.
    Dalsza jazda była niemożliwa bo hamulce trzymały, pedał hamulca twardy.
    No nic zadzwoniłem po lawetę.
    Po godzinie jak przyjechała laweta Pan chciał żeby przestawić samochód, mówię że trzymają hamulce i nie da rady. Wsiada my odpalamy samochód i jedzie normalnie.
    Wsiadłem pojechałem za Panem i po 200 metrach czuje że auto nie ma siły jechać, wysiadam znowu wszystko ciepłe, hamulce trzymają nie da rady ruszyć normalnie, odczekaliśmy 10 min udało się zapakować auto na lawetę.
    Czy niepoprawny montaż mógł coś uszkodzić ? Już raz wymieniałem ten czujnik i nie było takich problemów.
    Napiszę dodatkowo że gdzieś 4 lata temu wymieniałem serwo hamulców(na oryginał na hamulcach nie ma co oszczędzać), poprzednie się zepsuło, usłyszałem głuchy starzał pedał twardy i brak hamulców. Wymiana serwa pomogła
    Czy to zbieg okoliczności i po prostu coś w układzie hamulcowym się zepsuło.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Południe
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Brak hamulca po cofaniu

    Witam zauważyłem, że gdy cofam, a następnie jadę do przodu wówczas nie mam hamulca w swoim audi a3 8L quatro.. Musze albo zgasić samochód, albo przejechać parę metrów do przodu aż się hamulec ustatkuje.
    Od czego zacząć ?
    Pozdrawiam

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Wygląda na to, że podczas odpowietrzania hamulców z tyłu zapowietrzyłem pompę ABS bo za cholery nie mogę ich skutecznie odpowietrzyć mimo, że już pół litra płynu przepompowne tylko przez lewy prawy tylny zacisk. Da radę odpowietrzyć pompę samemu czy lepiej się nie bawić i odwiedzić mechanika??

    Dziś przepompowałem blisko 1,5l płynu i pedał hamulca dalej nie pracuje tak jak powinien. Wygląda, że faktycznie zapowietrzona pompa i czeka mnie mechanik. ***** na prostej rzeczy dałem ciała..

    Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowany przez piqenbauer - 24-01-24 o 17:04

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •