Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: błędy VAG 17958 18047

  1. #1

    Domyślny błędy VAG 17958 18047

    Witam, mam problemik i potrzebuje pomocy, ostatnio autko zaczelo mi sie dziwnie zachowywac, tzn. dziwne szarpania i spadek mocy, kilka razy mi stanelo i nie dawalo rady, dopiero jak zgasilem i zapalilem ponownie to bylo dobrze, poczytalem troche na forum i najprawdopodobniej to przepływomierz powietrza zabgrudzony badz uszkodzony, udalem sie wiec do kumpla na VAG no i wyskoczyly mi błedy:

    17958 - Charge Pressure: Control Deviation
    P1550 - 35-10 - - - Intermittent
    18047 - Accelerator Position Sensor 1/2 (G79/G185): Implausible Signal
    P1639 - 35-10 - - - Intermittent

    Niestety nie moge ich zdiagnozowac co to za błędy i czego dotycza. Bardzo prawdopodobne ze jest to cos z tym przepływomierzem, ale chce sie upewnic.Moze mial juz ktos podobne błedy???

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Pierwszy bład dotyczy kontroli cisnienia doladowania i bardziej przyczyna beda albo wezyki, albo jakas nieszczelnosc albo wadliwy N75. Zrob test w bloku 11 pod obciazeniem.
    A drugi blad dotyczy czujnika polozenia pedalu gazu G79 najprawdopodobniej jest on uszkodzony. Nie masz czasem podwyzszonych wolnych obrotów?

  3. #3

    Domyślny

    dzieki sparky ale z tego wynika ze to nie przepływka? spróbuje sprawdzic te wezyki i zrobic test, a co do obrotów to mysle ze sa wporządku., za bardzo sie na tym nie znam ale czy np zabrudzony przepływomierz moze miec wplyw na to cisnienie doładowania??

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Nie jakby przeplywomierz przeklamywal to mialbys ograniczona moc w całym zakresie a nie nastepowalo by przeładowanie. Przeplywomierz nie powoduje trybu awaryjnego czasem jest tak ze sie poprostu starzeje i na wyzszych obrotach zaniza mierzone wartosci i powoduje spadek mocy.
    Poszukam jeszcze i dopisze jak sprawdzic ten czujnik polozenia.

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Pozwolcie ze podloncze sie do tematu.Brat w swojej A4b6 ostatnio zlapal dosc powazny problem.Silnik czasami nie reaguje na pedal gazu i zapalaja sie kontrolki EPC, ABS, ESP.Vag wyrzuca blad 18047 co dotyczylo by pedalu gazu.Myslicie ze to on jest uszkodzony? Moze przepustnica? Tylko co mają kontroli ABSu i ESP do tego?Dodam ze silnik to zwykla 2.0 16V Mial ktos moze juz taki problem?

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Kolego marshal - sparky dobrze pisze. Jakby to była przepływka, to auto byłoby cały czas mułowate. Jeżeli po restarcie notlauf znika to raczej nie przepływomierz. Przepływkę sprawdzisz pod VAGiem na kanale 08. Wchodzisz w 01-silnik, 03- bloki pomiarowe i wybierasz kanał 8. W tej grupie wartości 3 i 4 powinny być zbliżone (pokaże ci tam odczyt wymagany z przepływki i odczyt rzeczywisty, w jednostkach mg/H). Jeżeli będą duże rozbieżności to może się sypać przepływka, albo jest brudna.

    Jaki masz w ogóle silnik? Podaj oznaczenie. Jak masz turbinę ze zmienną geometrią łopatek, to możesz mieć też problem z zardzewiałą gruszką/sztangą

    Notlauf 17958 dotyczy bardziej problemu z turbo. Albo jakaś nieszczelność w układzie, albo zabrudzenie, albo problem z zaworkiem N75 - zabrudzony lub uszkodzony. Najpierw trzeba posprawdzać te podstawowe rzeczy, żeby nie wydawać pieniędzy na zbędne naprawy.

    W grupie 11 sprawdzisz odczyt jak ładuje turbo w zależności od obrotów. Tu będą wartości ciśnienia w bodajże barach, chyba też na pozycji 3 i 4.

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legionowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Bład 18047

    Witam.
    Myśle ze moge sie tu podłączyc ponieważ mam podobny problem i brak rozwiązania.
    A więc:
    Jade jade nagle wyskakuje kontrolka epc,silnik tak jak by nie miał siły...Na długiej prostej da sie w miare rozpędzić,ale nie w tym rzecz.
    Poczytałem na forum apropo tej białej kostki dostałem sie była cacy czyściutka.
    Następnie pomyślałem że może pedał gazu w końcu na komputerze pokazywało błąd 18047.
    I moje pytanie brzmi co robic dalej?
    Ktoś może pomóc?

  8. #8
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legionowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Dzięki za pomoc.Dziś działam dalej dam znac jak poszło

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •