Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 51

Temat: [8L] Kodowanie ABS/EDS, błąd 1041

  1. #41
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jaki miałeś numer pierwszej pompy i na jaki wymieniłeś. Bo ta teraz co o niej piszesz to jest już trzecia czy dobrze zrozumiałem?
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  2. #42

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Jaki miałeś numer pierwszej pompy i na jaki wymieniłeś. Bo ta teraz co o niej piszesz to jest już trzecia czy dobrze zrozumiałem?
    Wymieniłem na dokładnie taką samą jak miałem wcześniej udało mi się na miejscu trafić o dokładnie tych samych oznaczeniach. Tak trzecia tylko, że nie pamiętam jaka była pierwsza potem mechanik wymieniał i dał taką jak wcześniej pisałem i ona nie wyświetlała mi w VAGu kodowania natomiast teraz założyłem taką samą jak była wcześniej i VAG widzi jej kodowanie.

  3. #43
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    ważny jest numer pierwszej pompy czyli następne były z takimi samymi numerami? Bp skoro dwie następne pompy wywalają ten sam błąd to coś jest źle dobrane albo jak wspomniane jakiś problem z wiązką
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  4. #44

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    ważny jest numer pierwszej pompy czyli następne były z takimi samymi numerami? Bp skoro dwie następne pompy wywalają ten sam błąd to coś jest źle dobrane albo jak wspomniane jakiś problem z wiązką
    Z tego co wiem to cały czas są z takimi samymi oznaczeniami. Na wcześniejszej pompie ze sterownikiem błąd ten występował jako sporadyczny i dawało się go usunąć do czasu ponownego rozruchu auta potem znowu wyskakiwał lecz po jakimś czasie paru godzin skasował się całkowicie i już nie wyskakiwał jednak sterownik na pewno był walnięty bo nie wyświetlał kodowania, błędów w VAG nie było a ikonka ABS i wykrzyknik mrugały i piszczały. Założyłem jak wspomniałem nowy sterownik razem z pompą patrze ten błąd bez możliwości skasowania to wyciągnąłem ponownie sterownik z pompą i podmieniłem tylko pompę do tego sterownika założyłem ponownie i nadal to samo dlatego nie mam już sił :/ Wiązki sprawdzałem prądy są itp. a mimo to ciągle ten błąd :/ Spróbowałbym nawet przekodować sterownik ale nie mogę znaleźć konkretnych liczb aby tego dokonać

  5. #45
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Może w tej drugiej też jest problem ze sterownikiem a nie jakąś sekcją i jak przemieniłeś tylko pompę zostałeś ze sterownikiem z tym błędem.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  6. #46

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Może w tej drugiej też jest problem ze sterownikiem a nie jakąś sekcją i jak przemieniłeś tylko pompę zostałeś ze sterownikiem z tym błędem.
    Już sam nie wiem i skończyły mi się pomysły jak to posprawdzać aby mieć pewność bo szukałem tego sterownika cały dzień i dopiero u ostatniego znajomego dostałem identyczny jeszcze sam musiałem demontować Więc znaleźć taki sam jest na prawdę ciężko a w dodatku nigdy nie mam pewności, że jest w 100% sprawny a roboty przy przekładaniu trochę jest aby to sprawdzać metodą prób

  7. #47
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Zobacz ile osób na forum sprzedaje części do A3, kupił byś od nich pompę z gwarancją rozruchową i praktycznie było by po problemie zwłaszcza że oni zanim auta rozbiorą to w 80% wiedzą czy wszystko w nich hulało. Po zatym ważne jak już kiedyś ci napisałem aby odpowiednio doprać pompę do auta jakie masz przedlift -polift itd. oczywiście pompy można przemieniać ale musisz być tego świadomy że robisz taki myk i odpowiednio wszystko albo przerabiasz albo przepinasz.
    W twoim przypadku wydaje mi się że dalej walczysz z uszkodzonym sterownikiem pompy, czyli pierwszą miałeś całkowicie uwaloną drugą kupiłeś z wadliwym no i potem trzecią do której przełożyłeś ten właśnie wadliwy. Po zatym sterowniki też nie można przekładać jak ci się podoba tylko też do odpowiednich oznaczeń pomp to wszystko zresztą można znaleść w Etce.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #48

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Zobacz ile osób na forum sprzedaje części do A3, kupił byś od nich pompę z gwarancją rozruchową i praktycznie było by po problemie zwłaszcza że oni zanim auta rozbiorą to w 80% wiedzą czy wszystko w nich hulało. Po zatym ważne jak już kiedyś ci napisałem aby odpowiednio doprać pompę do auta jakie masz przedlift -polift itd. oczywiście pompy można przemieniać ale musisz być tego świadomy że robisz taki myk i odpowiednio wszystko albo przerabiasz albo przepinasz.
    W twoim przypadku wydaje mi się że dalej walczysz z uszkodzonym sterownikiem pompy, czyli pierwszą miałeś całkowicie uwaloną drugą kupiłeś z wadliwym no i potem trzecią do której przełożyłeś ten właśnie wadliwy. Po zatym sterowniki też nie można przekładać jak ci się podoba tylko też do odpowiednich oznaczeń pomp to wszystko zresztą można znaleść w Etce.
    A czy możesz mi pomóc z rozkodowaniu jaka pompa i sterownik ma być w moim aucie ?? Ewentualnie jakieś namiary gdzie to szukać ??

  9. #49
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krzysztof_18 Pokaż post
    A czy możesz mi pomóc z rozkodowaniu jaka pompa i sterownik ma być w moim aucie ?? Ewentualnie jakieś namiary gdzie to szukać ??
    szkoda że nie pamiętasz jaką miałeś na samym początku.
    Wejdź sobie do tematu szukam numer części i podaj jaki masz rok modelowy auta jaki silnik itd i jak tam powinna być pompa w/g etki.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #50

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    szkoda że nie pamiętasz jaką miałeś na samym początku.
    Wejdź sobie do tematu szukam numer części i podaj jaki masz rok modelowy auta jaki silnik itd i jak tam powinna być pompa w/g etki.
    Ok dzięki.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •