Strona 30 z 32 PierwszyPierwszy ... 202829303132 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 291 do 300 z 316

Temat: Woda pod dywanikami kierowcy i pasażera

  1. #291
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    posmaruj wazeliną klin w podszybiu który wchodzi w tą listwę i wejdzie spokojnie ale wpierw dokładnie przyklej ją do szyby bo jak widzisz to daremna robota
    tylko tak na chłopski rozum to tamtędy woda nie wleci do środka
    nie masz czasem mokrych słupków A(wewnętrznych osłon)
    sprawdziłeś czy pod nadkolami niema syfu a za nim dziur?
    gumka na grodzi z linką otwierania maski cała?

  2. #292
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    posmaruj wazeliną klin w podszybiu który wchodzi w tą listwę i wejdzie spokojnie ale wpierw dokładnie przyklej ją do szyby bo jak widzisz to daremna robota
    tylko tak na chłopski rozum to tamtędy woda nie wleci do środka
    nie masz czasem mokrych słupków A(wewnętrznych osłon)
    sprawdziłeś czy pod nadkolami niema syfu a za nim dziur?
    gumka na grodzi z linką otwierania maski cała?
    Smarowałem ludwikiem. Tak jak piszesz, bez porządnego przyklejenia listwy do szyby będzie lipa z zatrzaśnięciem. Woda przez szparę pod podszybiem to wiem, że bezpośrednio nie wleci do środka, ale leci na grodź i dalej może się którędyś dostawać. Słupki suche, gumka szczelna,puszka uszczelniona.
    Nadkole będę musiał zdjąć i sprawdzić jak tam jest.

    Zauważyłem jeszcze takie pęknięcie zaznaczone na fotce, ale to już jest chyba z tej strony grodzi.
    Pod autem w podłodze nie mam wszystkich zaślepek tych okrągłych, lecz nie wydaje mi się żeby przez nie tak mokro było, ale też na wszelki wypadek będę musiał zaślepić te miejsca.
    Ostatnio edytowany przez borys24so - 23-11-19 o 19:55 Powód: pomyłka

  3. #293
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zbyt wielu możliwości niema więc trzeba pojedynczo je wykluczać

  4. #294

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mińsk mazowiecki
    Auto
    a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam,
    przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a ten temat chyba najbardziej do niego pasuje.
    Zaobserwowałem jakiś czas temu że mam mokrą tylną kanapę od strony kierowcy. Problem olałem myślałem że coś się rozlało, ale po kilku dniach to samo, więc sięgnąłem do bagażnika, a tam pod dywanikiem mokro, zdjąłem wszystko, okazało się że woda była również we wnęce koła zapasowego, a także zalana została gąbka osłaniająca pompkę zamka centralnego wraz z pompką. Przejrzałem uszczelkę bagażnika, jest cała, jedyne mokre miejsca zaznaczam na zdjęciach, w innych miejscach nie czuję nic mokrego, woda płynie tak jakby po rancie i wypływa w wolnej przestrzeni, ale skąd się bierze nie mam pojęcia, może ktoś ma jakiś pomysł?


    ta gąbka była mokra

  5. #295

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez niemol Pokaż post
    Witam,
    przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a ten temat chyba najbardziej do niego pasuje.
    Zaobserwowałem jakiś czas temu że mam mokrą tylną kanapę od strony kierowcy. Problem olałem myślałem że coś się rozlało, ale po kilku dniach to samo, więc sięgnąłem do bagażnika, a tam pod dywanikiem mokro, zdjąłem wszystko, okazało się że woda była również we wnęce koła zapasowego, a także zalana została gąbka osłaniająca pompkę zamka centralnego wraz z pompką. Przejrzałem uszczelkę bagażnika, jest cała, jedyne mokre miejsca zaznaczam na zdjęciach, w innych miejscach nie czuję nic mokrego, woda płynie tak jakby po rancie i wypływa w wolnej przestrzeni, ale skąd się bierze nie mam pojęcia, może ktoś ma jakiś pomysł?


    ta gąbka była mokra
    Ja jak miałem 8L i zauważyłem wodę w bagażniku + w schowku w bagażniku po prawej/lewej stronie to okazało się że rynienki dachowe są już przeżarte. Zdejmij listwy rynienek i zobacz jak tam wygląda sytuacją. Ja szukałem długo aż się zdziwiłem.
    Było A3 8P 1.6 BSE 102km
    Jest A3 8V 2.0 TDI CRBC 150km

  6. #296
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cześć. Też mam mokro od strony kierowcy. Dziś wyczyscilem nadkola bo było błoto jak to zawsze po jesieni liście itd. Zdjalem podszybie i tak samo dałem sylikon jak jest komputer czy tam te kable kostki i zakrecilem. Woda nie ma innej możliwości jak właśnie tedy. Co lepsze miałem coś w schowku to przy kierownicy od drzwi co jest nad wejściem obd i patrzę a tam też mokro. Czyli prawdopodobnie przez te kable leciała woda sobie. Jedyny problem to jak teraz wysuszyć ta gruba gabke..
    W podłodze przy nadkolu jest jedna dziura bez korka a obok dwie już są zaslepione czyli prawdopodobnie są to spustowe bo od pasażera też nie ma jednego.
    Podszybie to nie ma znaczenia czy dolega czy nie bo tak czy siak woda musi zlecić kanałami po błotniku

  7. #297
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    Woda nie ma innej możliwości jak właśnie tedy
    skoro masz mokro przy schowku pod kierownicą to leci pewnie przez słupek A pod silikonem szyby czołowej
    zdejmij osłonę słupka(7 sekund pracy) i weź husteczkę higieniczną i przeleć od góry do dołu sprawdzając czy namoknie
    opcje są w sumie 2:
    1 odkleił się silikon z czasem(ja tak miałem)
    2 rdza zjadła słupek pod silikonem(to sprawdzisz dopiero po wycięciu szyby i wyczyszczeniu silikonu)
    aby wysuszyć "gąbkę" zdejmij osłonę pod kierownicą(3 minuty i kilka śrubek+zatrzaski) po czym wyciśnij wodę i daj pod kaloryfer
    dywan wysuszysz a w zasadzie odsączysz z niego wodę po zdjęciu osłony podstopnicy(1 śruba i 2 ślizgi) i częściowym odczepieniu osłony progu(4 zatrzaski)
    uzyskasz na tyle dostęp aby podnieść dywan i wytrzeć pod nim wodę a później dasz suche ręczniki pod niego i od góry wytrzesz/wciśniesz wodę w
    kolejne
    warto na jakiś czas dać w okolice fotela pochłaniacz wilgoci(5,50gr. w marketach w kubeczku z kulkami i drugim dnem na wodę) aby zniwelować do minimum przegnicie materiału
    jest jeszcze opcja gumki z linką od maski ale woda leci w dół więc "gąbka" osłony byłaby sucha
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-02-20 o 02:15

  8. #298
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Gąbka osłony? Mówisz o tej co jest taka wywinieta na grodz? Od strony właśnie gdzie jest puszka z kostkami to była mokra cała.
    Hmm muszę sprawdzić jeszcze przy słupku jak mówisz. Zdziwiło mnie to że ten schowek zrobił się mokry, może właśnie przez tą puszkę pod podszybiem leciało sobie skoro tam idą kable do gniazda obd to może i schowek nasiakl. Kurde nie wiem ale nie ma nic gorszego jak woda leci do auta...
    Ta gruba wykładzina na podłodze to mówisz że da się wyjąć? Nie jest ona cała aż idzie do tyłu pod fotelem i żeby wyjąć to trzeba wyciąć kawałkiem?

  9. #299
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    o gąbce od wewnątrz osłony jak tu na foto

    da się wygiąć kawałek a nie wyjąć całą wykładzinę i to na tyle aby dotrzeć aż do profilu budy przy fotelu kierowcy

  10. #300
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Aaa tutaj mówisz. Zajrzę tam i zobaczę co jest grane. Może ktoś mi poleje wodę na szybę i będę obserwował.
    No co do tej wykładziny to tak też myślałem bo kiedyś w leonie walczyłem z wodą więc jest podobnie zapewne

Strona 30 z 32 PierwszyPierwszy ... 202829303132 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •