Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 316

Temat: Woda pod dywanikami kierowcy i pasażera

  1. #101
    rocklight666's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ___________
    Auto
    AUDI A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazej Pokaż post
    chodziło mi o to ze mam pod podłogą dwa otwory z każdej strony w tym w jednym jest korek gumowym w drugim nic nie ma. Najlepiej jakby ktoś mi zrobił fote jak powinno być
    [IMG][/IMG]

  2. #102

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ok czyli brakuje mi po jednym korku z kazdej strony trzeba kupić a może ktoś podać nr tej zaślepki z etki?

  3. #103
    rocklight666's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ___________
    Auto
    AUDI A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Walczę z suszeniem dywaników i tapicerki podłogi od strony kierowcy, powód zamoknięcia jest banalny wyleciała uszczelka linki otwierania maski i zrobił się mały akwen wodny o zerowym znaczeniu strategicznym, przy okazji wyczyszczę masę zgniłych liści i błota z podszybia.

  4. #104

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    ja podobnie jak kolega mam akwen wodny pod dywanikiem kierowcy, jednak przeciek zdiagnozowałem przy boczku (czy jak się to nazywa) gdyżwidać na nim prawie do połowy wilgoć. Po jego zdjęciu wydaje mi się że woda podcieka mi właśnie przy szybie czołowej, gąbki są mokre. W związku z tym moje pytanie - czy naprawa tegowycieku będzie musiała wiązać się z wymianą szyby, czy wystarczy tylko uszczelka? A może są inne metody naprawy typu silikon. Proszę o pomoc jeżeli ktoś miał podobne problemy.

  5. #105
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    a sprawdź czy na podszybiu(pod tą osłoną wycieraczek)nie stoi ci woda i czy masz drożne kanaliki lub spotkałem się z przypadkiem żę osłona gumowa od linki maski się zsuneła i zalewała dywanik kiery w okolicach podstopnicy.

  6. #106

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Po pierwsze witam wszystkich na forum

    Miałem ten sam problem woda wlewała mi się na podłogę pasażera. Od razu chciałbym obalić mit nieszczelnego podszybia! Nieszczelnie przylegające podszybie do listwy nie jest wadą (ewentualnie wizualną). Przecież woda może sobie wlecieć do środka nawet dziurami od wycieraczek... Jeśli leje się wam na filtr pyłkowy to winna jest prawdopodobnie "rynienka" nr z etki 8l1 819 979. Ewentualnie uszczelka na obudowie filtra. Nad filtrem bowiem znajduje się taka blaszka, do której się przykręca wycieraczki w wersji np. angielskiej. Woda sobie kapie po tej blaszce wprost do na filtr. U mnie pomogło. Koszt w ASO 20zł.
    Oczywiście są też inne powody mokrej podłogi ale nie ma co się paprać silikonem.

    Niestety mam inne źródło wody :/ Skroplona woda z klimy skrapla się do wnętrza. Czy któryś z kolegów orientuje się gdzie znajduje się wężyk odprowadzający skroploną wodę na zewnątrz? Podejrzewam, ze jest zatkany.

  7. #107

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Wlkp
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    a mi tam leciało podszybiem i już zrobiłem i jest git...

  8. #108
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mikaeru Pokaż post
    Od razu chciałbym obalić mit nieszczelnego podszybia! Nieszczelnie przylegające podszybie do listwy nie jest wadą (ewentualnie wizualną).
    proponuje ci w takim razie zdjac podszybie i polac woda, nawet nie wszystko, tylko szybe nad filtrem kabinowym, zobaczymy czy dalej bedziesz mial sucho...
    moze nie bedziesz wtedy glupot wypisywal

    pomijajac ze z tego co pamietam obudowa samego filtra i te rynienki tez sie zmianialy, mialy jakis lifting
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #109
    Don Chesus's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Panowie u mnie zlokalizowałem przeciek. Woda cieknie przez podszybie wpływa przez filtr przeciwpyłkowy... następnie wypływa mi na dywanik pasażera.Nie ma osłony na filtr woda swobodnie bez oporów wpływa do kabiny. Pytanie tam musi być jakiś odpływ wężyk jak w wypadku a3 z szyberdachem. Jeżeli jest to bardzo was proszę o jakieś foto gdzie ja mam się tam dokopać. Jakby nie było czegoś takiego to bardzo proszę o pomysł jak uformować jakąś rynnę aby ominąć wpływanie wody. Auto wali mi coraz mocniej mokrym filcem ;/. jak by mnie nie było plis kontakt mail donchesus@wp.pl lub gg 5126880. Pozdrawiaju!

  10. #110
    audi98's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam miałem to samo tez pełno wody zwalczyłem problem w bardzo prosty sposób zdejmujesz podszybie (oczywiście warto wymienić filtr kabinowy ) czyścisz rynienkę w którą wchodzi podszybie ja podłożyłem coś pod nią (dokładnie w kilku miejscach kawałek plastiku ) i założyłem podszybie bardzo ładnie mi sie zatrzasnęło banalne ale prawdziwe a próbowałem silikonów itd itd .... ta rynienka wyginała mi sie i nie zatrzaskiwała jak włożyłem ten kawałek plastiku pod nia odrazy pomogło pozdrawiam a filtr kabinowy nie ma żadnej osłony wiec podszybie musi byc dobrze zatrzaśnięte

Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •