Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: litrażowanie-dziwna sytuacja

  1. #1
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny litrażowanie-dziwna sytuacja

    Miałem dzisiaj robione litrażowanie,bo auto cały czas nawet przy spokojnej jeździe nie chciało spalić poniżej 8,5 litra gazu.Przed litrażowaniem poprosiłem gazownika,żeby sprawdził czy nie rozjechała się mapa gazu i okazało się,że jest w porządku.Pojechaliśmy razem na stacje i zatankowaliśmy do pełna gazu i benzyny. Przy tankowaniu benzyny odbiło mi,ale powiedział,że to jeszcze nie było odbicie i za drugim razem weszło 0,4 litra więcej i odbiło po raz drugi.Przy tankowaniu gazu od odbicia przebił o około 0,2 litra.Piszę bardzo szczegółowo, bo chciałbym,żebyście mieli pełen obraz sytuacji.Następnie wyjął mi bezpiecznik gazu i na samej benzynie miałem przejechać 50 kilometrów,trasa,ruch nie duży,on z pracownikiem jechali z tyłu drugim autem, w którym też robili litrażowanie. Po przejechaniu 50 kilometrów włożył bezpiecznik gazowy i wróciliśmy na tą samą stację tym razem na gazie. I teraz zaczynają się dziwne rzeczy.Przy tankowaniu benzyny do pełna odbiło już przy 2,6 litra (jak jeszcze nie było gazu to zdarzało sie,że w trasie mieścił się poniżej 6litrów),ale gazownik powiedział,że to za mało i w sumie dotankowaliśmy do kolejnego odbicia przy 3,2 litra, co by dawało zużycie 6,4 l/km.Przy tankowaniu gazu odbiło już przy 0,2 l i nie chciało wejść nic więcej.Pojechaliśmy kilka kilometrów na drugą stację i tam weszło gazu za 4,5 zł (około 1,6 litra). Gazownik sprawdził czy auto chodzi i na gazie i powiedział,że zgłupiał i nie wie, co jest grane.Sprawdził też czy w butli sie coś nie zwiesiło,popukał ją delikatnie podnośnikiem i powiedział,że wszystko jest ok.Dodam jeszcze,że przy tankowaniu gazu za pierwszym razem przez chwile kapało gazem,jakby ten wlew był źle włożony,pracownik stacji powiedział,że tak bywa w niskich temperaturach.
    I co Wy na to? Sam nie wiem, co myśleć? Co może być nie tak?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:33

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ludek Pokaż post
    Miałem dzisiaj robione litrażowanie,bo auto cały czas nawet przy spokojnej jeździe nie chciało spalić poniżej 8,5 litra gazu.Przed litrażowaniem poprosiłem gazownika,żeby sprawdził czy nie rozjechała się mapa gazu i okazało się,że jest w porządku.Pojechaliśmy razem na stacje i zatankowaliśmy do pełna gazu i benzyny. Przy tankowaniu benzyny odbiło mi,ale powiedział,że to jeszcze nie było odbicie i za drugim razem weszło 0,4 litra więcej i odbiło po raz drugi.Przy tankowaniu gazu od odbicia przebił o około 0,2 litra.Piszę bardzo szczegółowo, bo chciałbym,żebyście mieli pełen obraz sytuacji.Następnie wyjął mi bezpiecznik gazu i na samej benzynie miałem przejechać 50 kilometrów,trasa,ruch nie duży,on z pracownikiem jechali z tyłu drugim autem, w którym też robili litrażowanie. Po przejechaniu 50 kilometrów włożył bezpiecznik gazowy i wróciliśmy na tą samą stację tym razem na gazie. I teraz zaczynają się dziwne rzeczy.Przy tankowaniu benzyny do pełna odbiło już przy 2,6 litra (jak jeszcze nie było gazu to zdarzało sie,że w trasie mieścił się poniżej 6litrów),ale gazownik powiedział,że to za mało i w sumie dotankowaliśmy do kolejnego odbicia przy 3,2 litra, co by dawało zużycie 6,4 l/km.Przy tankowaniu gazu odbiło już przy 0,2 l i nie chciało wejść nic więcej.Pojechaliśmy kilka kilometrów na drugą stację i tam weszło gazu za 4,5 zł (około 1,6 litra). Gazownik sprawdził czy auto chodzi i na gazie i powiedział,że zgłupiał i nie wie, co jest grane.Sprawdził też czy w butli sie coś nie zwiesiło,popukał ją delikatnie podnośnikiem i powiedział,że wszystko jest ok.Dodam jeszcze,że przy tankowaniu gazu za pierwszym razem przez chwile kapało gazem,jakby ten wlew był źle włożony,pracownik stacji powiedział,że tak bywa w niskich temperaturach.
    I co Wy na to? Sam nie wiem, co myśleć? Co może być nie tak?
    8.5 litra gazu przy 1,6 to bardzo dobry wynik. Większość osób ma powyżej 9 litrów na 100KM i też jest to dobry wynik. Niestety silnik 1,6 nie jest oszczędny...

  3. #3
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja mam takie spalanie w jeszcze mniej oszczędnym 1.8 AGN ale przy jeździe z prędkością 100-110km/h 85% trasa.W sumie zalezy to od stanu silnika,oporów toczenia,samej instalacji i jakości gazu.

  4. #4
    Kula's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mam także AKL i gazu mi spokojnie łyka 10 litrów przy w miarę oszczędnej jeździe w cyklu mieszanym. Jak trochę depnę, to bierze nie więcej niż 12. Chciałbym, żeby mi łykał 8,5 na stówę, hehe. Moim skromnym zdaniem nie masz co się martwić - spokojnie lataj i nie martw się na zapas.

  5. #5
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak najbardziej spalanie w samym miescie wskoczy powyzej 10l lpg, sama trasa jaka udalo mi sie osiagnac to 7,5l z jazda do 110km/h. Mieszana z tego co pamietam to kolo 10l.
    Zima i krotkie odcinki na zimnym silniku to 15l nie wyjete.
    Wszystko zalezy od instalacji i styl jazdy.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  6. #6
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    o matko
    moja astra jedynka 1.6 paliła 12-15l gazu w mieście
    vectra B 1.6 potrafila łyknać 11l beznyny (rekord 10L na 50 km)
    a3 pali 9l ON na krótkich trasach w mieście
    na moje niczego sie nie doszukasz z nieprawidłowości w swoim aucie tym bardziej ze nie mamy teraz lata

    ale jak chcesz mniej wyłacz ogrzewanie to szybciej sie silnik nagrzeje
    Ostatnio edytowany przez domel79 - 12-12-11 o 22:02

  7. #7
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A bynajmniej nie liczyl bym na spalanie rzedu 4,5zl/50km
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  8. #8
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi W takim razie nie przejmuję się spalaniem,myślałem,że będzie palił maksymalnie 7,5-8 jak benzyny łyka około 6 i gazownik twierdził,że tak powinno być.A ktoś wie, czemu nie chciało wejść nic gazu? Próbował ktoś z Was tankować po 50 kilometrach? Kolega twierdzi,że przy tankowaniu,gdy wiemy,że wejdzie poniżej 10 litrów mogą się dziać takie cuda.

  9. #9
    Kula's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wiesz co, nie wiem czym się w ogóle przejmujesz. U mnie raz wchodzi 35, raz 33 litry przy teoretycznie pustej butli i w ogóle nawet mi przez myśl nie przejdzie żeby się takimi pierdołami martwić. Zacznij się martwić w momencie gdy Ci gaz nie będzie latał jak trzeba, silnik będzie szarpał, będzie chodził nierówno i tak dalej. Jeśli pali Ci do 12 litrów, problemu nie widzę.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •