Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: Stacje LPG - opinie

  1. #11
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    zibox bogata mieszanka szybciej sie spala(nie mylić ze zbyt bogata ktora potrafi w ogole sie nie odpalić),uboga spala sie dluzej przez to temp w komorze spalania jest wyższa-wiec odwrotnie niż piszesz.A tak poza tym jeżeli auto ma sekwencje to ECU ustala czas wtrysku na podstawie zawartosci tlenu w spalinach i zawsze dąży do uzyskania optymalnej dawki,chyba ze wyjdzie to poza jego mozliwosci regulacji wtedy mamy doczynienia z uboga lub za bogata mieszanka.

  2. #12
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a czy w zimie wejdzie nam mniej LPG niż latem do butli ?? bo tankowałem do pełna i weszło mi 35L a normalnie wchodziło 37 . Nie wiem czy to prawda ale ktoś mi mówił ze ma znajomego na stacji paliw i że podobno szef na ekstramalnie niskich temperaturach zakazuje tankować lpg bo ponieważ wtedy rzekomo coś tam oszukuje licznik na niekorzyść stacji słyszeliście o tym ?


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    pila24 Tylko ja nie mialem na mysli mieszanki LPG z powietrzem tylko mieszanki propan-butan. Bo i owszem zbyt uboga mieszanka gazu z powietrzem prowadzi do tego ze mamy wyzsza temperature w komorze spalania.

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wg mnie w różnych miastach ta sama stacja będzie miały "różny" gaz, więc ta dyskusja może nie mieć sensu. Ja tankowałem zawsze na shellu i w pewnym momencie samochód przestał jeździć na gazie (uszkodzenie filtra fazy lotnej - gazownicy długo szukali usterki, bo takie coś często się nie zdarza, ale już był wcześniej przypadek po gazie na tej stacji). Polecili mi małą stację na wiosce obok miasta. Teraz dziennie robię min. 100 km (50 km do pracy ) i spalanie ok. 9l przy częstym kręceniu do czerwonego (1.6 trzeba trochę pomęczyć, jak się chce wszystkich wyprzedzać ) Moc - jak na ten silnik - w normie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez oshea - 27-12-11 o 22:35

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •