Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Koniec z samodzielnym pompowaniem opon!

  1. #1
    _XaL_
    Guest

    Lightbulb Koniec z samodzielnym pompowaniem opon!

    Co powiecie, na taki patent?
    Ostatnio edytowany przez netes - 15-03-10 o 07:43 Powód: zmiana nazwy tematu

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TSK/CK
    Auto
    VW Bora
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    chyba nic nie zastapi jednak klasycznego wywazania. Ten system ciekawy ale defacto pewnie kosmicznie drogi.

  3. #3
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Póki co, jest to tylko prototyp, testowany w niewielu autach, ale mechanizm jest niesamowicie prosty i nieskomplikowany, więc nie powinno to być bardzo drogie (oczywiście pomijam moment boomu). Oczywiście dyskusja otwarta

  4. #4
    QuattroMan's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Drammen (Norwegia)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    "Koniec ważenia kół!" ?

    Skad ten pomysl ze film jest o ważenia kół??

    Tak jak nazwa produktu opisuje "self inflating tire" chodzi o system z zaworem ktory napelnia kolo powietrzem.

    Mowa tu o czyms calkiem innym niz ważenia kół.

  5. #5
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    QuattroMan, spokojnie - nie chciałem nikogo obrazić. Przyznaję się, że nie jestem mocny w tym temacie, ale wydawało mi się, że ten system zastępuje ważenie kół, właśnie ze względu na swoje zastosowanie - podniesienia jakości jazdy. Jeśli jesteś w stanie rozbudować swoją wypowiedź, chętnie się dowiem więcej na ten temat.

  6. #6
    QuattroMan's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Drammen (Norwegia)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pierwszy raz widze ten wynalazek. Nie wiecej nie wiem na ten temat, ale moge przetlumaczyc mniej wiecej co mowia w filmiku.

    Jest to po pierwsze system ktory dopelnia opone powietrzem. Czyli jezeli jest flak to ten system nam nic nie pomoze.

    Podczas jazdy system dopelnia opone do odpowiedniego poziomu cisnienia.
    System jest oparty na rzetelnych zasadach pompy perystaltyczne, cokolwiek to mialoby znaczyc.

    Ten zielony pasek ktory widac pomiedzy opona a felga, dziala jako wezyk napelniony powietrzem. Gdy jest mniej powietrza pozycja opony pozwala wezykowi sie napelnic powietrzem.

    Gdy wezyk jest napelniony powietrzem i kolo sie kreci, miedzy opona a felga (w dolnym miejscu) opona zmusza powietrze w jedna strone. (przyklad: Zatykasz slomke z dwoch stron, sciskasz palcem z jednej strony i ciagniesz w droga strone.)

    Tylko ze w tym systemie na koncu jest zawor ktory zmusze powietrze do srodka opony.

    Zawor jest po to by powietrze nie wracalo. (uciekalo).
    System jest prosty i genialny, jedyny problem jest to ze na dluga mete nie oplaca sie dla firm sprzedawajacych opon i felg.

  7. #7
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Zrozumiałem z filmiku dokładnie tyle samo I właśnie na tej podstawie wywnioskowałem, że może zastępować ważenie kół. Jednak jeśli to nie ma nic wspólnego, to ładnie bym prosił jakiegoś modka na zmianę tematu na bardziej adekwatny.

  8. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Z ważeniem to nie ma nic wspólnego, to po prostu system "dopompowywania" opon kiedy ciśnienie jest niższe od nominalnego.

    PS. Poprawiłem nazwę tematu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •