Strona 149 z 152 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,481 do 1,490 z 1512

Temat: Pompka centralnego zamka

  1. #1481
    LeszekGw's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Szukałem pomocy w tym wątku https://www.a3-club.net/forum/showth...dzia%B3a/page6
    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeszekGw Pokaż post
    Witam
    Również mam problem z oświetleniem kabiny, jakiś czas już nie działa. Przypuszczam że wina stoi po stronie modułu komfortu lub pompy centralnego ale zastanawiam się jak można zdiagnozować co uległo awarii, po podpięciu nie ma żadnych błędów bezpieczniki ok, przekaźników nie sprawdzałem powiem szczerze. Ogólnie wymiana ze sprawnym modułem/pompą nie wchodzi w grę bo nie znam nikogo kto ma taki (chyba że tu będzie jakaś dobra dusza z mojego miasta).

    Sprawa wygląda tak że diody od oświetlania przycisków i ikon lamp (czerwone) działają, oświetlenie drzwi działa (białe i czerwone), oświetlenie popielniczki także, jedynie nie działa przód i tył góra, nie dq się ukryć że o tej porze roku jest to męczące.

    Wcześniej po otworzeniu z pilota zapalało się i analogicznie po zamknięciu auta gasło.
    I teraz mam na stole pompkę centralnego, była wilgotna w środku.
    Suszę już gąbkę, położę całość na jakimś styropianie i zabezpieczenie streczem w nadkolu żeby uniknąć po raz kolejny wilgoci.

    Potraktowałem ją kontaktem wyczyściłem, jak wyschnie znów jej dam kontakt, sprawdzałem kostki i tylko na brązowej był ten zielony nalot który będzie widać na zdjęciach które dodam poniżej.

    Chciałbym żeby ktoś ocenił jej stan na podstawię zdjęcia. Dodam że mam problem jedynie z oświetleniem cała reszta rzeczy działa bez zarzutów za co odpowiada pompka. Jeszcze sprawdzę tą skrzynkę pod siedzeniem kierowcy bo coś tam jest.

    W miarę możliwości postaram się przejrzeć przewody z wtyczki A (T10 / 6 Oświetlenie wewnętrzne - mostek dwoch brazowo/bialych)

    Zdjęcia https://imgur.com/a/E5389d9

    Spytam przy okazji, wie ktoś może co to za kostka która jest widoczna na drugim zdjęciu. (do suba?)

    E/ Nie pomogło. Mogę jakoś włączyć światło pomijając pompkę ? zetknąć jakieś piny czy coś ?
    Teraz w 100% wiem że pod siedzeniem kierowcy jest po prostu schowek który od tyłu imituję skrzynkę


    Nie brakuje mi chęci i zapału tylko wiedzy, więc proszę was o pomoc.
    Ostatnio edytowany przez LeszekGw - 06-12-18 o 16:49

  2. #1482

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam forum. Mam nietypowy problem z moja a3 8l FL 2000r 1.9 TDI . 2 dni temu padł mi najprawdopodobniej moduł od pompki lub co chyba w moim przypadku mało prawdopodobne wirnik od pompki. Mianowicie nie otwiera się itp.. Dodatkowo nie łączy się z VAGiem ani na 35 ani 46(stad moje przypuszczenia o moduł) o dziwo działają szyby. W celu 100% pewności że padła właśnie ta część podmieniłam na chwilę pompkę od a3 98r. z końcówką Di po przekręceniu kluczyka w zamku podmieniona pompka zaczęła gadać. Ucieszona spisałam numer mojego modułu 8D0 862 257B(315MHz) i chciałam już zamawiać jednak patrząc na kluczyk którym mam nie trzyma się to kupy ponieważ mam 4D0837231A.(433,92 MHz) Oczywiście przed awaria autko zamykało się z tego pilota. PYTANKO MOJE czy ktoś już mógł coś kombinować?(podmienić pompkę a zostawić starą płytkę) I jeśli tak to czy na płytce znajdę info na jakiej działa częstotliwości? Ew czy jak kupię bez "B" będzie działało?

  3. #1483

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    AUDI A3 8L 1.8
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Proszę o radę ;/

    Witam.

    Proszę o doradzenie w sprawie pompki centralnego zamka do AUDI A3 1.8 5V (5-Drzwi)

    ponieważ mam problem z zakodowaniem pilota , nie chce mi zakodować kluczyków (scyzoryk) doradzicie jak to zrobić przez VAG U585.
    Bardzo bym prosił bo nie chce nic namieszać. Wolę się dowiedzieć, doradzić oraz zgłosić do Człowieka , który wie więcej na temat samochodów.

    Pompka : 8LO 862 257 L
    Kluczyk: 4DO.837.231

    Drugiego nie mam przy sobie, ale rano skoczę po drugi do mamy i Podeśle dane

    Doradzicie coś w tej sytuacji ?

    Jeszcze chciałbym dodać, że mam w razie czego jeszcze jedną pompkę.

    Oznaczenie: 8LO 862 257

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez MONT - 12-01-19 o 12:38 Powód: Przekrecenie slowa

  4. #1484
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    kluczyk 433mhz
    pompki
    8L0 862 257 obsługuje DWA i Pilota radiowego(433,92 Mhz)
    8L0 862 257 A obsługuje DWA i Pilota radiowego
    8L0 862 257 B obsługuje DWA i Pilota radiowego(315 MHz)
    8L0 862 257 D obsługuje tylko Pilota radiowego(433,92 Mhz)
    8L0 862 257 E obsługuje DWA i Pilota radiowego
    8L0 862 257 G obsługuje DWA i Pilota radiowego(433,92 MHz)
    8L0 862 257 H obsługuje DWA i Pilota radiowego
    8L0 862 257 K obsługuje tylko Pilota radioweg(433 MHz)
    8L0 862 257 L obsługuje DWA i Pilota radiowego
    8L0 862 257 M obsługuje DWA i Pilota radiowego(315 MHz)
    8L0 862 257 N obsługuje DWA i Pilota radiowego(315 MHz)

  5. #1485
    anca011's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    okolice wawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam pytanko odnośnie tej membrany znajdującej się w tym białym (pudełeczku )przy zamku drzwi. Wie ktoś może czy idzie to gdzieś kpić czy tylko cały kompletny zamek bo mam w dwóch drzwiach właśnie te membrany dziurawe i centralny nie działa,jeśli ma ktoś jakieś namiary to poproszę o info.

  6. #1486

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Pisałem w innym temacie. Witam. W moim A3 z 2002r. nie działa pilot centralnego zamka. Próbowałem wszystkie sposoby zaprogramowania tzn VAG kanał 21 niedostępny, jeden kluczyk w stacyjce, drugi w drzwiach i nie pomogło. Dodam że mam trochę doświadczenia w tym temacie. Moja pompka to 8D0 862257 . kluczyk 4D0.837.231.A. pytanie do was drodzy forumowicze jest takie- Czy ten pilot współpracuje z moją pompką? Kiedy naciskam przyciski na pilocie VAG go nie widzi. Antena jest przy pompce poprawiłem nawet luty pinów do anteny na płytce elektroniki w pompce. Kodowanie pompki to 13131- wiec ok bo sprawdzałem w L-CODE , na forum przekopałem sporo postów i nie wiem co można jeszcze sprawdzić. Odpinałem nawet Radio, które jest niefabryczne. Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić działanie ,sprawność samego pilota? Może jest zepsuty pilot. Może nie od tej pompki, bo auto nabyłem już w takim stanie. Proszę o podpowiedź.

  7. #1487

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczyrk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam wszystkich! przeczytalem kilkanascie stron w tym temacie i nie znalazlem aby ktorys problem byl podobny do mojego...
    Otoz zamykanie z pilotu nie dziala, nie dziala tez zamykanie z kluczyka, lecz dziala zamykanie wszystkich drzwi gdy siedze w srodku auta !
    szyby wszystkie cztery dzialaja bez zarzutu, oswietlenie rowniez. Moje audi to a3 8l 2000r 1.9 90km.
    Dodam jeszcze ze dokopalem sie do pompki w bagazniku i jeden przewod od cisnienia byl kombinowany i wogole nie trzyma.
    Tak jak mowie po przeczytaniu kilkunastu postow nie znalazlem nic podobnego jak u mnie dlatego postanowilem sie zarejestrowac i napisac do was !
    Pozdrawiam !

  8. #1488

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć,
    czy jest gdzieś rozpiska numerów pompek wraz z numerami scyzoryków współpracujących z nimi?
    Chciałbym się dowiedzieć jakie scyzoryki (konkretnie numery) współpracują z pompką o numerze 8D0 862 257 (bez żadnego oznaczenia na końcu).

  9. #1489
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  10. #1490

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostynin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam, mam nietypową prośbę, szczególnie skierowaną do posiadaczy pompki o numerze 8D0 862 257D, mianowicie potrzebuję zdjęcia w dobrej jakości czy zaznaczona kółkiem na foto ścieżka od pinu łączy się ze ścieżką zaznaczoną krzyżykiem na tej samej fotce, nie chcę spalić całego modułu dlatego bardzo proszę o pomoc. Ponieważ po naciśnięciu jakiegokolwiek guzika na pilocie nie słychać pompowania powierza (przekaźniki słychać, sprawdzałem otwierają, migacze mrugają), dodam, że silnik działa bo sprawdzałem go na krótko, a co za tym idzie ani nie zamyka ani nie otwiera żadnych drzwi, ni z pilota ani mechanicznie ani od wewnątrz. Dodam, że szyby też nie drgną a nawet nie podświetlają się guziki od nich.



Strona 149 z 152 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •