Strona 146 z 152 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,451 do 1,460 z 1512

Temat: Pompka centralnego zamka

  1. #1451

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska półlnocna
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Przebrnąłem przez wiele stron tego ciekawego tematu jednak nie mam stuprocentowej pewności.
    Wypaliła mi się elektronika w pompce ( 8D0 862 257 B ). Sporo ścieżek i elementów jest czarnych.Nie otwiera się bagażnik i po przekręceniu zapłonu w stacyjce pompka dostaje co sekundę jakby "wzbudzenia" do tego mryga listwa swiatła stop.
    Wyczytałem wcześniej że seria B miała wadliwą elektryke i można ją zastąpić serią M i N. Niestety nie znalazłem takowych puki co w internecie.
    Moje pytanie; Czy jeżeli uda mi się dorwać którąś z serii B,M lub N ,mogę bez problemu ją zamienić z obecną bez konieczności dodatkowych czynności i będzie tak samo pracowała jak poprzednia? Czy też muszę dodatkowo coś zakodowąć ,dokupić? Bo tyle się naczytałem że nie jest to dla mnie do końca jasne
    Bedę wdzięczny za pomoc

  2. #1452

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska półlnocna
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pomoże ktoś??

  3. #1453

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SLU
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Mam inny problem: centralny z pilota działa, zamyka i otwiera drzwi, natomiast nie działa bagażnik. Z tyłu coś wyje, a przy drzwiach kierowcy słyszę syczenie..

  4. #1454

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    TOMAT, będziesz musiał ustawić takie samo kodowanie jak na starej pompce i zakodować piloty, wtedy nowa będzie działała jak stara.

    Mam problem, kupiłem pompkę 8D0 862 257 E, obsługuje pilota i alarm. Sęk w tym, że wyrzuca mi błąd 1134 (brak komunikacji z syreną, czy coś w tym stylu). Wiem, nie mam tej syreny, ale czy nie da się jakoś dezaktywować funkcji alarmu? Kodowanie ustawiłem jak na poprzedniej, czyli 02049, nadal wyrzucało, ustawiłem więc na 00000 i nadal wyrzuca ten błąd. Błąd pojawia się po zamknięciu centralnego i wtedy też pompka odcina możliwość otworzenia samochodu, jedynie mogę otwierać z kluczyka pojedyncze drzwi. Da się jakoś pominąć tą syrenę, czy muszę ją kupić i podłączyć?

    Edit:
    Kolega rolnik79 pomógł w odpowiednim zakodowaniu pompki i dzięki niemu mogłem dodać pilota. Objaw jakby zniknął, tzn błąd jest, ale nie przeszkadza to w funkcjonowaniu centralnego. Wszystko jest ok, ale pod warunkiem, że pompka jest białym wiekiem do dołu, obojętnie czy wisi na kablach, czy ją trzymam w ręce, czy leży nawet na głośniku w boczku, w każdej innej pozycji nie działa otwieranie centralnego. Po naciśnięciu przycisku otwierania pompka pompuje przez bardzo krótko i nie zdążają się otworzyć rygle. Gdy ustawię ją wiekiem do dołu to wszystko jest ok.

    Edit2:
    Okazało się, że pompka była grzebana i ktoś kręcił śrubą w cewce (elektromagnesie) i rozregulował mechanizm.


    Filmik pokazujący jak było przed regulacją i jak po, oprócz dokręcenia śrubki o jeden obrót dogiąłem lekko lewą (górną) blaszkę, do której dobija styk.
    Ostatnio edytowany przez Denio9 - 04-06-17 o 14:44

  5. Podziękowania dla Denio9 za pomoc w problemie

    TOMAT (04-06-17)

  6. #1455

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska półlnocna
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pompki 8D0 862 257 B chodzą po ok 350zł Czy istnieje jakaś bardziej budżetowa wersja tych pompek? Wymiana elektroniki niestety nie jest możliwa bo płytka jest już za bardzo popalona.

  7. #1456

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Załóż 8D0 862 257 E są tanie tylko trzeba alarm wykodować i jest ok

  8. Podziękowania dla rolnik79 za pomoc w problemie

    TOMAT (05-06-17)

  9. #1457

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska półlnocna
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie mam autoalarmu. Wcześniej w tym temacie wyczytałem ze niby tylko B,M i N bo są na częstotliwości 315 MHz. To jak to z tym jest?
    Znalazłem temat jak ogólnie zakodować nowy kluczyk ale jak wykodować sam alarm?

  10. #1458
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, co moze byc przyczyną ze szyby z kluczyka nie chodza ? Tzn podlaczam vcds i mam ustawione w kodowaniu ze maja dzialac, powtorze ten sam kod i chwile chodzą, po paru dniach znow szyby nie chodza i tak w kółko. Dodam, ze pompke mam z alarmem, ale alarmu nie ma podlaczonego i czasem wywali blad syrenki. Czy ten blad moze miec wplyw na to, ze szyby z pilota przestaja dzialac, mimo ze jest ustawione kodowanie zeby dzialaly ?
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  11. #1459
    Rayban's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam
    panowie co może być nie tak, po zakodowaniu nowej pompki zamka, pompa zamyka/otwiera jedynie te drzwi, do których włożę i przekręcę kluczyk. Po zakodowaniu z powrotem starej pompki wszystko jest Ok. Program VCDS. Dodatkowo chciałem zakodować pilot i również mam z tym problem, immobilizer dodałem, kluczyk działa w stacyjce, niestety pilot nie. Pompka 8D0 862 257 E, pilot 433,92mhz. Wirnik w w n
    owej pompce jest cały.

    Nikt nie pomoże ? Dlaczego zamyka tylko jedne drzwi a innych nie ?
    Ostatnio edytowany przez Rayban - 16-11-17 o 19:44

  12. #1460
    Rayban's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzisiaj próbowałem ponownie walczyć z nową pompką centralnego zamka ( 8D0 862 257 E ). Pompka wyrzuca mi błąd syreny 01134 Alarm Horn H12 49-00 no communication. Pompkę nie kodowałem na syrenę, ani alarm. Ma kodowanie 1+512+8192+2048 czyli 10753. Mimo to pompka się zachowuje jakby jej nie było. Po naciśnięciu przycisku klapy pompka, siłownik klapy nie reaguje. Pompka nie chce zamykać innych drzwi z kluczyka, tylko te do których włożymy kluczyk. Wirnik w pompce wymieniłem na nowy. Stary też był cały.

    Czy ktoś ma pomysł o co tu chodzi ?

Strona 146 z 152 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •