Strona 53 z 152 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 521 do 530 z 1512

Temat: Pompka centralnego zamka

  1. #521

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Cool Padł centralny

    Witam,

    Czytam z uwagą temat i już mniej więcej poznałem problem dotyczący różnych usterek centralnego zamka. Chaciałbym przedstawić sytuację z moim samochodem i proszę o wnioski w miarę możliwości.
    Od kilku dni przed awarią zaobserwowałem mruganie oświetlenia w bagażniku sugerujące zwarcie w instalacji. Nic sobie z tego nie robiłem czekając na bieg wydarzeń. Dokładnie w Sylwestra jadąc na imprezę nie mogłem otworzyć drzwi od kierowcy bo były zmrożone. Gdy mi się to udało, zamykając drzwi, zamek nie chciał się zaryglować. Musiałem połowę drogi jechać trzymając drzwi by się nie otwierały. W połowie drogi zapadka załapała i zamek zaczął działać, po ogrzaniu jak stwierdziłem. Następnego dnia pojechałem autkiem do rodziców i wszystko działało. Wychodząc od nich już nie udało mi się otworzyć auta z pilota w kluczyku. Awaryjne migają normalnie na otwieranie/zamykanie. Szyby się otwieraja zamykają, szyberdach działa, oświetlenie kabiny również. Drzwi pasażera trzeba zamykać od wewnątrz, kierowcy kluczykiem mechanicznie. Wkładka klapy bagażnika walnięta chyba bo nie mogę przekręcić kluczyka, więc nie mam dostępu. Do tej pory nie poczyniłem więcej kroków. Jutro sprawdzę wszystkie bezpieczniki bo trudno mi ogarnąć niemiecki opis dla poszczególnych. Proszę o pomoc w interpretacji objawów. Pozdro

  2. #522
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Masz jakies bledy???

    Wyglada ze masz nieszczelnosc w ukladzie i najprawdopodobniej jest to przy pompce lub grafit w pompce sie rozsypal.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #523
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    tu masz bezpieczniki
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=141.html

    a co do braku mozliwości zatrzaśnięcia drzwi od środka to zapewne przymarźnięty mechanizm, myślę, że pompka nie zagrała tu roli, a bardziej był to problem mechaniczny. Co do reszty to jak najbardziej trzeba posprawdzac pompkę tak jak Danio Mówi

  4. #524

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Tak mi sie wydaje że to pompka. Słyszę ją po kliknięciu otwarcia i buczy przez jakiś czas i się wyłącza. Dzięki za podpowiedzi chłopaki. Wiem zatem co robić. Pozdrawiam.

  5. #525
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    skoro słyszysz przez dłuższy czas pompke to wskazuje to na nieszczelność.

  6. #526

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Czołgiem Wyciągnąłem pompkę i wirnik niestety w kawałkach. Widze na allegro kompresorki i całe pompki. Czy warto w ciemno brać z allegro bo przecież nie widać czy wirnik cały? Ryzyko chyba?? Nie wiedziałem również jak otworzyć klapke wlewu paliwa. Podpowiem że odłączyłem przewód pneumatyczny mechanizmu a na jego kruciec nałożyłem wężyk dł 1m bo miałem pod ręką i zostawiłem na czas naprawy pomki. Otwieram zasysając i odwrotnie zamykam dmuchając. Wyczułem też minimalny luz na trzpieniu silniczka pompki a wyczytałem że może on powodować uszkodzenie wymienionego np. Napiszcie co radzicie odnośnie wymiany wirnika. Podobno od VW Polo pasuje i jest bardziej solidny. Pozdro...

  7. #527
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez greegold Pokaż post
    Czołgiem Wyciągnąłem pompkę i wirnik niestety w kawałkach. Widze na allegro kompresorki i całe pompki. Czy warto w ciemno brać z allegro bo przecież nie widać czy wirnik cały? Ryzyko chyba?? Nie wiedziałem również jak otworzyć klapke wlewu paliwa. Podpowiem że odłączyłem przewód pneumatyczny mechanizmu a na jego kruciec nałożyłem wężyk dł 1m bo miałem pod ręką i zostawiłem na czas naprawy pomki. Otwieram zasysając i odwrotnie zamykam dmuchając. Wyczułem też minimalny luz na trzpieniu silniczka pompki a wyczytałem że może on powodować uszkodzenie wymienionego np. Napiszcie co radzicie odnośnie wymiany wirnika. Podobno od VW Polo pasuje i jest bardziej solidny. Pozdro...
    A po co sie tak meczysz z tym wlewem paliwa. Od strony bagaznika w boczku jest taka linka zakonczona na czerwono ciagniesz ja i klapka sie otwiera.

    Co do pompki to Twoj wybor a czy z polo pasuje to Ci juz nie podpowiem
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  8. #528
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez greegold Pokaż post
    Czołgiem Wyciągnąłem pompkę i wirnik niestety w kawałkach. Widze na allegro kompresorki i całe pompki. Czy warto w ciemno brać z allegro bo przecież nie widać czy wirnik cały? Ryzyko chyba?? Nie wiedziałem również jak otworzyć klapke wlewu paliwa. Podpowiem że odłączyłem przewód pneumatyczny mechanizmu a na jego kruciec nałożyłem wężyk dł 1m bo miałem pod ręką i zostawiłem na czas naprawy pomki. Otwieram zasysając i odwrotnie zamykam dmuchając. Wyczułem też minimalny luz na trzpieniu silniczka pompki a wyczytałem że może on powodować uszkodzenie wymienionego np. Napiszcie co radzicie odnośnie wymiany wirnika. Podobno od VW Polo pasuje i jest bardziej solidny. Pozdro...
    Kilka dni temu przeżyłem to samo i zamówiłem sam wirnik od jedynego gościa na allegro sprzedajacego wirniki do pomp AUDI. Cena 130zł, wirnik od innego modelu, pasuje i działa bez problemu.
    Mogę podać jego nick na PW.
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  9. #529

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, czy posiadasz jeszcze ten kompresor??Pozdrawiam.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez filmer Pokaż post
    Kilka dni temu przeżyłem to samo i zamówiłem sam wirnik od jedynego gościa na allegro sprzedajacego wirniki do pomp AUDI. Cena 130zł, wirnik od innego modelu, pasuje i działa bez problemu.
    Mogę podać jego nick na PW.
    No jak zaufany to poprosze Pozdro...
    Ostatnio edytowany przez greegold - 09-01-12 o 22:46 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #530

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Knurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,

    Jako że jestem nowy mam pytanie, czytałem juz troche o temacie i sprawa jest taka ccę dorobić sobie scyzoryk do mojego 8p rozumiem że numery pompki muszę sprawdzić VAG-iem, czy jest jakas inna możliwość to raz, a dwa moja to rocznik 2004 początek ale myślałem o zakupie takiego kluczyka http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-3-but...item4cfbdcc1f7 z nowszej już wersjii jako że są w podobnych cenach.

    Z tego co się orientuję to wszystkie kluczyki działają w zakresie 434mhz, i teraz pytanie czy jest jakas szansa że ten nowszy kluczyk będzie działał z moją pompką czy tego sie juz w ogóle nie miesza?

    Pozdrawiam Lykowsky

Strona 53 z 152 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •