Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 138

Temat: Temperatura 100-120stC

  1. #121

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzień dobry mam problem z temperaturą mojej audi od samego początku kiedy ją kupiłem. Jest to model audi a3 8l, BFQ 1.6 benzyna 2002 rocznik. Generalnie kiedy ją kupiłem 5 lat temu już wtedy miała uwalony licznik (wskazanie temperatury). Chciałem przyoszczędzić i nie zrobiłem. Wskaźnik pokazuje od razu po przekręceniu kluczyka na 60 a po chwili wędruje na 90 stopni a następnie maksimum. Moja oszczędność na liczniku sprawiła, że każdego lata ciśnienie w układzie chłodzenia wzrasta do takiej temperatury, że rozsadza mi kolejne elementy. Jestem już po wymianie 2 zbiorniczków wyrównawczych, 2 termostatów wraz z obudową, wentylatora chłodnicy, czujników, króćców wody i węży. Jak widać usuwanie szkód nic nie daje bo cały czas nie naprawiłem przyczyny. Dzisiaj wyczytałem na forum, że może być to przyczyna niesprawnego licznika, który nie otwiera termostatu. Innym pomysłem jest też zakup oryginalnego płynu chłodniczego dedykowanego do mojego rodzaju silnika (z wysoką temperaturą wrzenia) co z pewnością zrobię. Proszę podpowiedzcie mi czy to może być dobry trop? Rozważam już sprzedanie tego auta bo strach jechać. I czy mógłby mi ktoś polecić jakiś serwis gdzie naprawią ten licznik? Czy może lepiej kupić nowy zamiennik? I ostatnie pytanie czy będę musiał udać się do jakiegoś fachowca w celu programowania czy wystarczy podłączyć licznik i wszystko będzie działało?
    Pozdrawiam serdecznie

    edit. dodam że dolny wąż idący do chłodnicy robi się ciepły (ale nie parzy) przy 106 stopniach na kanale 49 climatronica.
    Ostatnio edytowany przez Dejw71 - 25-05-20 o 12:14

  2. #122

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak Ci się przy takiej temperaturze otwiera to jest dobrze.
    Wymień płyn na lepszy, bodajże Prestone ma większą temperaturę. Sprawdź czy nie masz też korka uszkodzonego od zbiorniczka płynu.

  3. Podziękowania dla moore za pomoc w problemie

    Dejw71 (01-06-20)

  4. #123

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tym razem rozsadziło rurę wody 06A 122 481. Przeszperałem internet kolejny raz i jestem prawie pewny, że winowajcą był płyn chłodniczy o niskiej temperaturze wrzenia (borygo). Dotarłem do forum rosyjskiego opisującego silnik BFQ i facet poradził wymienić od razu wszystkie plastikowe złączki z układu chłodzenia i okazuje się że ma rację bo wszystko pęka mi w dłoniach jest tak zniszczone. Ruskie stosują też jakieś zamienniki z ocynku na miejsce tych plastików ale nie znalazłem gdzie można takie kupić. Zastanawiam się też czy warto przepłukać chłodnicę, tylko jak później spuszczę wodę destylowaną z komory silnika? Chcę mieć pewność że jest sam Preston już bez żadnych innych płynów.

  5. #124
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    febi koncentrat różowy do chłodnic pół na pół z wodą destylowaną i po problemie
    wszystkie te złączki z aluminium są na https://pl.aliexpress.com/ i ludzie sobie chwalą

  6. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Dejw71 (28-05-20)

  7. #125

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wszystko poskładane i zalałem preston narazie nic nie cieknie. Z dłuższą przejażdżką poczekam bo walczę też z niedziałającym wiatrakiem.
    Aha i miałem po drodze przygodę z tą rurą 06A 122 481. Zamówiłem zamiennik (ah ta moja oszczędność udało się przyoszczędzić całe 30 zł) zamontowałem całość, zalałem płynu i znów wyciek i to właśnie z tej rury którą przecież przez cały dzień wymieniałem. Okazało się że że zgrzew odlewu plastikowej rury (nie wiem czy tak to się fachowo nazywa) sterczał zbyt mocno i gumowa rura nie przylegała idealnie. Nie zamierzałem znowu rozbierać tego wszystkiego bo cały dzień roboty więc zeszlifowałem dziadostwo papierem ściernym i wymieniłem opaskę na dociskową którą reguluje się śrubką. Narazie nie cieknie.

  8. #126
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy można ustawić termostat na vcdsie żeby był otwarty na biegu jałowym, bo czasami mam taką sytuację że stoję na parkingu i temperatura 108-109 stopni i zamknięty termostat to przecież jest zabójcze dla silnika.

  9. #127

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AKL

    Lightbulb grzanie auto po wymianie termostatu, chlodnicy wody

    Witam. Szukałem podobnych tematów zanim napisałem aczkolwiek nie do końca pasowały do moich objawów. Mianowicie auto mi się grzeje. Pierwsze podejrzenie padło na termostat gdzie był wyciek płynu z tego trójnika plastikowego co był powyginany, lecz jego wymiana nie dała efektów. Następnie wyszło, że chłodnica jest przegnita i możliwe ze nie jest w pełni sprawna. Wymieniona i dalej to samo. Jeden mechanik mówił, że pewnie uszczelka pod głowicą lub sama głowica. Kupiłem tester i przez 10 minut kolor płynu reakcyjnego się nie zmienił. W dodatku brakuje ciepłego nawiewu. Górny wąż jest gorący natomiast ten niżej letni jakby ciągle nie było pełnego obiegu. Chłodnica na dole również chłodna. Na climatronicu sprawdzałem na 49c temperature to jadąc utrzymuje się w okolicach 100 stopni a gdy stoję podnosi się do 105. Teraz mechanik podejrzewa jako ostatnią rzecz pompe wody. Lecz przed wyłożeniem kolejnych pieniędzy chciałbym się Was spytać o zdanie gdyż sam mam 21 lat i moja wiedza nie jest na fachowym poziomie. Pozdrawiam.

    Teraz chyba zrozumiałm, że powinienem w innym temacie to zacząć ale to mój początek z tym portalem więc wybaczcie.
    Ostatnio edytowany przez damqoo - 25-06-20 o 12:37

  10. #128

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A wentylatory się uruchamiają?

  11. #129

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    A wentylatory się uruchamiają?
    Tylko ten od klimy mały a od chlodnicy stoi.

  12. #130

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To sprawdź go na krótko. Na klimie też dwa powinny chodzić. Odpowietrz porządnie układ.

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •