Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 138

Temat: Temperatura 100-120stC

  1. #101

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Źle pokazuje temperaturę w liczniku

    Witam. Mam problem z temperaturą. Na climatroniku pokazuje mi 90 stopni, a na zegarach prawie 120 tak jak by woda się gotowała. Patrzyłem pod maską na silnik ciepły jak by było rzeczywiście 90 stopni. Węże przy chłodnicy ciepłe. Wiatrak włącza się. Podłączałem pod vaga i nie ma żadnego błędu o czujniku temperatury. Mam takie pytanko może być uszkodzony czujnik temperatury czy licznik ? Licznik jest z firmy VDO. Silnik 1.6 AKL. Pozdrawiam PS: Na zimnym silniku przy włączonym zapłonie wskazówka od razu pokazuje 90 stopni.



  2. #102
    Tomzee's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KCH
    Auto
    '01 A3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zloty7 Pokaż post
    Licznik jest z firmy VDO. Silnik 1.6 AKL. Pozdrawiam PS: Na zimnym silniku przy włączonym zapłonie wskazówka od razu pokazuje 90 stopni.
    Tutaj masz odpowiedź, licznik do roboty - najprawdopodobniej procesor. Cenowo okolice 300zł.

    Czujniki raczej są ok, gdyby był uszkodzony to by wskazówka nie drgnęła. W Oplu przy uszkodzonym czujniku temperatury cały czas komp wskazywał -43*C na silniku

  3. #103

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Exclamation Audi a3 1.6 8l. Grzeje się silnik

    Witam . Od jakiegoś miesiąca mam problem z autem 1.6 101km, zagazowany dwa lata temu . Zaczął się grzać silnik , temp skakala do 95 , 110 stopni, w koncu któregoś dnia wywalilo płyn chlodniczy. Dałem do mechanika, powiedział że prawdopodobnie termostat , bo już przy tym co był ktoś coś grzebal, że niby było widać. Wymienił, powiedział żeby pojeździć zobaczyć i że jeżeli nic się nie zmieni to jeszzcze ponoc jest jeszcze jakiś czujnik w chłodnicy który może być walniety, a i zaznaczę że nie włączal się wentylator od chłodnicy jak temp była powyżej 90 stopni, dopiero jak włączyłem klime to się uruchamialy oba na raz , ale to tak jakby na chwilę, jakby się przycinaly. No ale dobra pojezdzilem i to samo grzeje się, znów płyn wywalilo. Powiedziano Mi żebym zrobił test ma emisję spalin że może uszczelka pod głowicą , zrobiłem taki , że tam kolor płyn zmienia jak są spaliny, no i niestety po jakiś 10 min zaczął zmieniać kolor . Więc, co to oznacza? Że prawdopodobnie do roboty uszczelka pod głowicą na to wychodzi? Czy próbować Jeszcze z tym jakimś czujnikiem w chłodnicy. No i jeszcze koszt wymiany mniej więcej może ktoś wie, bo różnie słyszałem biorą ale mniej więcej koło 1500 zł już że wszystkim ? Z góry dzięki za info .

  4. #104

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak płyn zmienił kolor to uszczelka do roboty. Zależy co wyjdzie po zdjęciu głowicy ale jeśli sama uszczelka to zmieścisz się w tej kwocie co podałeś.

  5. Podziękowania dla przemo88 za pomoc w problemie

    karolek4163 (24-10-19)

  6. #105

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Przegrzewający się silnik Pomocy

    Witam


    Jestem świeżo upieczonym posiadaczem audi a3 8l 2002 1,6 benzyna BFQ. Autko jest po wymianach filtrów, oleju, rozrządu, termostatu i jakiś drobnych kosmetykach oraz regeneracji zegarów (na marginesie nie mogę trafić nigdzie listwy dachowej) zakupiłem z uwagi na bardzo dobry stan blacharski oraz wnętrze, natomiast nie mogę pozbyć problemu przegrzewania, zegar pokazuje 102,103 stopnie w miarę szybko natomiast na kanale 49 wolno rośnie do 108,110, ostatnio w korku sięgnęło 112 i wtedy też zeszło trochę płynu chłodniczego, wentylatory się nie włączają (wcześniej jak był problem z zegarami i wskazówka szła na maxa to się włączały i kontrolka przegrzania, ale to była wada zegarów, a teraz zaczynam się zastanawiać czy faktycznie nie jest problem innego typu, elektryk i mechanik póki co zrzucają mnie do siebie wizytę mam za tydzień dopiero, póki co będę je oszczędzał, czytałem, że silniki BFQ pracują na wysokich temperaturach i potrzebny jest lepszy płyn, ale na zbiorniczku jest oznaczenie g12 taki też mam więc może wystarczy mimo tego sądzę, że temperatura nie jest właściwa, jeśli ktoś miał podobny problem proszę o opinie, jak mówiłem w audi póki co fachowcem nie jestem od lat byłem wierny Japońcom Mam nadzieję, że to jedynie trudne dobrego początki

  7. #106

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdź bezpiecznik w skrzynce na aku, bo to zmora w tym modelu.

  8. #107

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Który bezpiecznik masz na myśli kolego? Sterowanie wiatrakami, czy może Climatronik, dodam, że zauważyłem wyciek z rurki pod filtrem oleju, nie wiem dokładnie, ale chyba jest to z układu chłodzenia, olej to to nie jest , skrapla się na zderzak dlatego nie widać plam na ziemi. Nie potrafię tutaj fotki dodać chyba się nie da więc muszę opisać jedynie

  9. #108

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bezpiecznik jest jeden od wentylatorów
    https://www.a3-club.net/forum/showth...ra-ch%B3odnicy
    Jak cały to na krótko trzeba podpiąć wentylatory i sprawdzić czy działają.

  10. #109

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Dzięki kolego jeszcze dziś to sprawdzę i napiszę

  11. #110

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Bezpieczniki wyglądają okey choć dla pewności wymienię ten pierwszy z lewej najbliżej śrub to winowajca prawdopodobnie, natomiast jutro pojutrze wymienię tą rurkę, z której jest wyciek. Sonda lambda też może wpływać na temperaturę, a też mam ją do wymiany natomiast z tym muszę poczekać jeszcze trochę bo to ze 4 stówki szarpnie no nic fajnie jakby w końcu się mi ustabilizowała sytuacja bo autko jeździ fajnie naprawdę Dołączam foto tej rurki
    https://ibb.co/kyXw09B
    Ostatnio edytowany przez Garbaty 87 - 04-11-19 o 18:47

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •