Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 138

Temat: Temperatura 100-120stC

  1. #111

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Garbaty 87 Pokaż post
    Witam


    Jestem świeżo upieczonym posiadaczem audi a3 8l 2002 1,6 benzyna BFQ. Autko jest po wymianach filtrów, oleju, rozrządu, termostatu i jakiś drobnych kosmetykach oraz regeneracji zegarów (na marginesie nie mogę trafić nigdzie listwy dachowej) zakupiłem z uwagi na bardzo dobry stan blacharski oraz wnętrze, natomiast nie mogę pozbyć problemu przegrzewania, zegar pokazuje 102,103 stopnie w miarę szybko natomiast na kanale 49 wolno rośnie do 108,110, ostatnio w korku sięgnęło 112 i wtedy też zeszło trochę płynu chłodniczego, wentylatory się nie włączają (wcześniej jak był problem z zegarami i wskazówka szła na maxa to się włączały i kontrolka przegrzania, ale to była wada zegarów, a teraz zaczynam się zastanawiać czy faktycznie nie jest problem innego typu, elektryk i mechanik póki co zrzucają mnie do siebie wizytę mam za tydzień dopiero, póki co będę je oszczędzał, czytałem, że silniki BFQ pracują na wysokich temperaturach i potrzebny jest lepszy płyn, ale na zbiorniczku jest oznaczenie g12 taki też mam więc może wystarczy mimo tego sądzę, że temperatura nie jest właściwa, jeśli ktoś miał podobny problem proszę o opinie, jak mówiłem w audi póki co fachowcem nie jestem od lat byłem wierny Japońcom Mam nadzieję, że to jedynie trudne dobrego początki
    Na liczniku wskazówka od temperatury przekracza 90? Na kanale 49 w klimatroniku do ilu Ci rośnie temperatura?
    Ogólnie silniki AVU/BFQ pracują w wyższej temperaturze. Bez obciążenia u mnie w lato potrafił się zagrzać do 108-112 stopni i dopiero jak był ociążony (ok. 3tys. obrotów) załącza się wentylator i zbija temperaturę. Bo bez obciążenia te silniki lubią (=są zmuszone) pracować w wysokiej temperaturze. I płyn powinien być lepszy żeby nie wrzał przy tych 110 stopniach.

  2. #112

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez moore Pokaż post
    Na liczniku wskazówka od temperatury przekracza 90? Na kanale 49 w klimatroniku do ilu Ci rośnie temperatura?
    Ogólnie silniki AVU/BFQ pracują w wyższej temperaturze. Bez obciążenia u mnie w lato potrafił się zagrzać do 108-112 stopni i dopiero jak był ociążony (ok. 3tys. obrotów) załącza się wentylator i zbija temperaturę. Bo bez obciążenia te silniki lubią (=są zmuszone) pracować w wysokiej temperaturze. I płyn powinien być lepszy żeby nie wrzał przy tych 110 stopniach.


    Hej


    Tak licznik był niedawno robiony i temperaturę pokazuje dobrze, ale rośnie w miarę szybko i tak na te 103-105 stopni natomiast na kanale 49 dopiero po paru km rośnie i stabilizuje się w okolicach 105-108 przy jeździe miejskiej, natomiast w korku maksymalnie 111, 112 pokazało i w sumie 2 razy zeszło mi płynu minimalnie poniżej minimum co uzupełniłem, ta rurka co wrzuciłem jest z układu chłodzenia orientujesz się ?? Może dlatego zeszło? Co do BFQ to tak jak mówisz lubią taką pracę stąd w sumie myślę, że to normalne i trzeba się przyzwyczaić po prostu. Co do płynu to wlane mam przez mechanika 4max 1601-01-0001E tj. G12+ czyli okolice 111 wrzenia i pewnie też termostat się tak otwiera dlatego czasem schodzi trochę i tak jak pisałem wcześniej na zbiorniczku jest oznaczenie G12 + powinno być G13 chyba Radzisz wymianę płynu jednak ? Denerwują mnie trochę też czasem falujące obroty na jałowym, ale to też wiem, że już po czasie to standard i czyszczenie krokowego i przepustnicy plus te wszystkie czujniki położenia itp. zdadzą się na chwilę tylko głównie zależy mi na wyjaśnieniu tej temperatury do innych rzeczy przywyknę, no i wymienię tą sondę jeszcze to też ma pewnie lekki wpływ na falowanie

  3. #113

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zaznacz dokładnie o którą Ci rurkę chodzi bo mnie się rzuca w oczy od wspomagania
    Jeżeli na kanale 49 pokazuje Ci tak jak napisałeś to jest wszystko OK. Termostat niby otwiera się od 105 stopni ale jednak dochodzi do tych 108-112 i komputer puszcza na duży obieg dopiero jak spodziewa się obciążenia (wysokie obroty).
    Jeżeli płyn wymieniłeś z taką temperaturą wrzenia to powinno być dobrze, nie ma co przesadzać. Może Ci jeszcze gdzieś wycieka? Sprawdź dobrze bo taka wysoka temperatura niestety uszkadza te plastikowe rurki. Ja jak kupiłem auto to 8 razy walczyłem z wyciekami płynu chłodniczego...
    Co do falujących obrotów - te silnik na jałowym mają około 680 obrotów, wg mnie za mało. Podniosłem sobie na niecałe 800, silnik pracuje bez dławienia się i łatwiej też się nim rusza

  4. #114

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    s3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny 1.8t amk sie przegrzewa

    Witam
    Mam problem z moim 1.8t S3 amk, mechanicy nie daja rady rozwiazac problemu sam tez juz nie wiem za co sie brac, mianowicie:
    -uszczelka pod głowica wymieniona
    -wentylatory wraz z silniczkami wymienione
    -termostat wymieniony
    -bezpieczniki sprawne
    -przekazniki rowniez
    -czujniki temperatury wszystkie wymienione
    -turbina regenerowana
    -siwece wymnienione
    -nowy rozrzad wraz z filtrami
    -termowłącznik wymieniony
    -pompa wody wymieniona
    Auto podczas jazdy trzyma miedzy 88 a 93 natomiast na swiatłach i podczas dłuzszego postoju łapie ponad 100, wentylatory działaja ale tak jakbyb tylko na pierwszym biegu porgram seria, błędów w vcdsie nie pokazuje
    Bardzo prosiłbym o porady

  5. #115

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odczyt z czujników g62 i g2 czy z tego co widzisz na zegarze? Jeśli na postoju nie przekracza 104 stopni (mowa o odczycie z czujników, a nie zegarów) to jest ok, bo drugi bieg się załączy w okolicach 102-105stopni.

  6. #116
    doniek3000's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn/morag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam u mnie proplem jest taki ze odpalam auto a na liczniku temp.90 stopni na kanale 49 rosnie temperatura od poczatku i grzeje sie prawie do 120 stopni na liczmiku wskazuje wtedy ponad 90 a na kanale 51 temp 75 stopni caly czas a i wentylatory sie nie zalaczaja a waz dolny od chlodnicy zimny. Mogl sie zaciac termostat ? Pacjent a3 8l 1.9tdi asz

  7. #117
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Termostat zamkniety skoro waz zimny - nie wpuszcza z chłodnicy plynu chlodzacego na blok. Temp po odpaleniu zimnego silnika od razu 90 stopni na zegarach? W kanale 49 na klimatroniku jak masz ok 80 stopni to na zegarach powinno byc juz 90,jak w kanale 49 pojdzie wyzej od 105 stopni to na zegarach wskazowka rusza od tych 90 stopni w góre. Z temperatur ,ktore podajesz wynika ,ze jest caly czas zamkniety termostat ,poza ta temp 90 stopni zaraz po odpaleniu auta,tu czujnik pewnie swiruje lub licznik jak masz jeagera.

  8. Podziękowania dla monlag1 za pomoc w problemie

    doniek3000 (30-04-20)

  9. #118

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Najprędzej to masz uwalony czujnik g62/g2.

  10. Podziękowania dla przemo88 za pomoc w problemie

    doniek3000 (30-04-20)

  11. #119
    doniek3000's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn/morag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzieki za pomoc. Wymiana czujnika temp.pomogla

  12. #120

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kątowni
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cześć. Mam identyczny problem. Wymieniłem chłodnicę bo ciekła + termostat na ori. Dalej lata mi wskaźnik temp do 115 stopni ale auto się nie gotuje. Silnik 1,6.
    Dzisiaj wymieniam czujnik i robię jeszcze test na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Auto faktycznie rpacuje w podwyższonej temp bo mam E81 LCI 320 i tam jest to samo. Termostat otwiera się dopiero przy 110 stopniach. Wkurza mnie tylko ten wskaxnik który dobija do 115 stopni i nagle szybko spada do 90.

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •