Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokazane rezultaty 131 do 138 z 138

Temat: Temperatura 100-120stC

  1. #131

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Byłem też u innego mechanika i mowil ze taki tester nie daje gwarancji moga byc przedmuchy na uszczelce, ze ewidentnie nie ma obiegu wody i weze twarde tak ze dotknal przy nagrzewnicy to trojnik plastikowy nie wytrzymal. Radzil zaczac od pompy wody, przeplukac nagrzewnice i mimo wszystko nie wykluczyl upg.

  2. #132

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    I ja mam problem z ciągle rosnącą temperaturą do 100 stopni. Kupiłem auto które grzało się strasznie wtedy zauważyłem że ten bezpiecznik co jest na akumulatorze w tej skrzynce jest spalony a skrzynka stopiona przez co nie załączał się wiatrak. No to wymieniłem bezpiecznik razem z tą skrzynką. Oczywiście nie jeździłem takim autem tyle co do domu z komisu. Potem zrobiłem rozrząd z pompą wody i zalany został nowy płyn, który pewnego dnia uciekł i na desce pokazała się kontrolka płynu. Dolałem i było dobrze aż od pewnego czasu może już z pół roku będzie samochód grzeje się maksymalnie do 100 stopni dalej nie. Otóż jak jadę szybko w miare nie ma tego problemu czyli jest 90 ale jak jadę tak 60 lub gdy stoję w korku lub na światłach, ogólnie na luzie grzeje się do 100 po czym załączają się wiatraki i zbijają temperaturę do 90. Dodam że praktycznie raz w tygodniu trzeba dolać płynu chłodniczego. Płyn to Borygo. I teraz pytanie czy trzeba coś sprawdzić, wymienić a może tak ma być bo gdzieś na forum przeczytałem że w AGN to możliwe że przy sprawnym układzie może taka temperatura być ale mimo to chcę się dowiedzieć i zweryfikować tą informację

  3. #133

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To na początek zweryfikuj wskazania czujników g62 i g2 za pomocą vaga. Jak dolewasz płynu, a nie ma wycieków to uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica.

  4. #134
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    na początek sprawdzić korek od zbiornika wyrównawczego jak jest niesprawny nie trzyma ciśnienia i wtedy auto się grzeje;
    termostat może być nie sprawny albo poprzedni właściciel założył z większym przedziałem pracy ( pełne otwarcie termostatu przy ??? temp.)

  5. #135

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    @przemo88 mam taki niebieski kabel vag to nim da radę to sprawdzić? Wycieków nie ma, wąż który leci do chłodniczki oleju trochę się poci, i zobaczyłem tak jakby na pompie ale rozrząd robiłem cały pompa nowa to nie wiem dlaczego tak. Podstawiałem tekturę pod auto i nic nie cieknie żadnych plam.

    @Tomas77 korek trzyma ciśnienie sprawdzony, co do termostatu to nie wiem jak to sprawdzić, jestem laikiem w tym temacie.

  6. #136

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adamliving Pokaż post
    taki niebieski kabel vag
    Możliwe, że da. Ogarnij vcds'a lite i skonfiguruj wszystko dobrze i może coś zdziałasz.

  7. #137
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    adamliving - jeżeli auto się gotuje na wolnych obrotach i przy małych prędkościach to typowy objaw nie sprawnego termostatu a jak auto się gotuje to i płyn odparowuje lub wyrzuca przez zbiornik wyrównawczy,
    auto jak ma sprawny termostat temperatura powinna się trzymać na jednym poziomie np.90 stopni. nie zależnie od prędkości. na początek wymień termostat ( najlepiej zgodny ze specyfikacją auta, czyli z odpowiednim zakresem pracy termostatu - przykładowo pełne otwarcie termostatu następuje przy 93 stopniach, a zaczyna się otwierać przy przykładowo 75.
    jeszcze bym sprawdził ciśnienie na cylindrach - (to pozwoli wykluczyć pęknięcie głowicy lub uszczelki na ssaniu), sprawdzenie płynu na zawartość spalin - (to pozwoli wykluczyć pęknięcie głowicy lub uszczelki na wydechu)

    - - - Aktualizacja postu - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=i8P2qpbz65U

  8. #138

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomas77 Pokaż post
    adamliving - jeżeli auto się gotuje na wolnych obrotach i przy małych prędkościach to typowy objaw nie sprawnego termostatu a jak auto się gotuje to i płyn odparowuje lub wyrzuca przez zbiornik wyrównawczy,
    auto jak ma sprawny termostat temperatura powinna się trzymać na jednym poziomie np.90 stopni. nie zależnie od prędkości. na początek wymień termostat ( najlepiej zgodny ze specyfikacją auta, czyli z odpowiednim zakresem pracy termostatu - przykładowo pełne otwarcie termostatu następuje przy 93 stopniach, a zaczyna się otwierać przy przykładowo 75.
    jeszcze bym sprawdził ciśnienie na cylindrach - (to pozwoli wykluczyć pęknięcie głowicy lub uszczelki na ssaniu), sprawdzenie płynu na zawartość spalin - (to pozwoli wykluczyć pęknięcie głowicy lub uszczelki na wydechu)
    Wracam do tematu, ciśnienie na cylindrach dobre
    1 - 13 2 - 14. 3 - 14 4- 14
    sprawdzenie płynu na zawartość spalin - pozytywnie też nic nie wykazało

    nie wymieniłem termostatu wymieniłem czujnik temperatury cieczy i było elegancko na zegrach równo 90 pod kompem miałem temp. 100 stopni. Na climatronicu kanał 51 90 stopni, wszystko było okej az do dzisiaj, stoje sobie na światłach, patrzę a tam na zegarach 100 stopni więc zawróciłem do domu, przyjechałem, macha w górę i tam przy zbiorniczku płynu chłodzącego jest chyba czujnik podciśnienia i zaczął on głośniej pracować tak "cykać". Wiatraki uruchomiły się przy 95 stopniach na desce niby zbiły do 90 ale zaraz znowu 95 i silnik zaczał głosniej pracować. Może być to winna tego czujnika ze słaba jakość albo że już się zepsuł ? - czujnik to Febi

    PS. Teraz jak przejechalem 25km to dziwne jakieś zjawisko bo zgasiłem go na zegarach 90 a climatroniku pokazuje mi na kanale 51 33 stopnie, i zapala zawsze tak jakby na podwyższonych obrotach i spada a kiedyś normalnie jak odpalalem to jak był ciepły to nie podbijal do wysokich.

    Kanał 49 cały czas pokazuje -60 na starym czujniku oryginalnym jak i na tym Febiego
    Kanał 51 z rana na zimnym 23 czasami 33 później niby rośnie do 90 zgaszę auto na 5min/10 min i pokazuje 33 stopnie
    Ostatnio edytowany przez adamliving - 31-05-21 o 17:49

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •