Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 138

Temat: Temperatura 100-120stC

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ADIwlkp w temacie ponizej zmagal sie rowniez z zbyt wysoka temperatura jednak nie napisal czy udalo mu sie rozwiac problem.jednak mozesz poczytac
    http://a3-club.net/forum/showthread....120#post513070

    wymontuj termostat i zobacz co sie wtedy stanie.jezeli dalej bedzie wysoka temp znaczy to ze cos jest z czujnikiem,pompa albo zegary oszukuja.po tym zabiegu dolny waz chlodnicy powinien byc letni a auto niedogrzane
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    pierwsze bym rozwiązał problem z temperaturą...
    bo to na razie jest najważniejsze...
    więc... dysponumey 2 nowymi czujnikami przy termostacie (czyli jeden który jest montowany w termostacie i jakiś 2)...
    nowym termostatem (z infromacją, że na starym działo się to samo)...
    ciepłym nawiewie świadczącym, że pompa wody działa...



    na powyższym obrazku widac że oprócz tych części nic wiecej nie odpowiada za temp.
    wiec... zakładając, że tremostat jest sprawny i pompa wody... radze sprawdzić stan chłodnicy i węży doprowadzających/odprowadzających płyn chłodniczy czy aby na pewno są one sprawne (czytaj : czy przepływa przez wszystko swobodnie woda)...
    bo poprzedni właściciel mógł uzywac jakiegoś trefnego płynu lub lać wode co spowodowało kamień który mógł zatkać układ dużego obiegu...

    teraz pozostaje kwestia termostatu... czy aby na pewno się otwiera przy określonej temperaturze... wyciągnąć go i polać goracą wodą lub całkiem wyciągnac i pojeździć bez termostatu... co się wtedy bedzie działo... w założeniu sprawdzimy obie częsci naraz... czyli termostat (czy jest sprawny) i przelotowość dużego obiegu...
    pompe zostawmy w spokoju... jest ciepły nawiew, więc działa...

    jeśli bedzie dalej to samo.. to pozostaje już tylko elektronika (błędne odczyty/wskazania temp.)... bo nic wiecej w tym silniku nie może tego powodowac...
    Ostatnio edytowany przez Dj.Kisiel - 15-03-10 o 17:15

  3. #13
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    jak odpalisz silnik to sprawdz czy nie wyrzuca plynu w zbiorniczku wyrównawczym bo jesli tak to uszczelka pod glowicą sie klania

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    stan plynu podnosi sie ale to chyba normalne?

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    wraz ze wzrostem temperatury.... objętość płynu rośnie...

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    problem rozwiązany
    przyczyną był zapowietrzony układ chłodzenia

  7. #17

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam mam podobny problem co kolega pawela3 wymienilem juz temorstat z obudowa,pompe wody(kompletny rozrzad),chlodnica z czujnikiem wszystko z aso sprawdzone sterowniki wentylatorow caly plyn wymieniony i nad problem nie zniknol cala elektronika sprawdzona ponoc nie wiem na ile moge ufac elektromechanikom jedynie na slowo ze zostalo sprawdzone drugi bieg wentylatorow jakby sie zalaczal w momencie gdy dochodzi do przegrzewania 110 na liczniku 49-121 z czym po chwili potrafi opasc do 104 ale i tak wydaje mi sie ze trocho wysoko trzyma temeprature 100 to takie minimum 110 przeawaznie dziwi mnie ze na kanale 51-75 i ani drgnie tak jakby sie silnik nie dogrzewal o ile sie nie myle pod korkiem zednej bialej mazi plyn tak jakby po odkreceniu korka sie podnosil zdarzylo mu sie raz az wylac ze zbiorniczka ale raczej oznak gotowania nie ma juz sam nie wiem co robic czy dzialac z ta uszczelka

  8. #18
    robakhh's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    londyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    DragonPzn avu to norma ze temp jest okolo 108C wg mnie masz wszystko sprawne, na klimatroniku sprawdzaj temp ale na 49 kanale.

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Ja rowniez od jakiegos czasu mam problem z wysoka temperatura z moim 1.6 AVU :/ wymiona pompa wody (z kompletnym rozrzadem), termostat i czujnik podwojny. Na 49 kanale potrafi pokazac nawet 122C, ostatnio zaswiecila mi sie nawet kontrolka sygnalizujaca wysoka temp plynu chlodniczego, wiec na pewno nie jest to normalne w tym silniku. Na 51 kanale rowniez mam stale 75C (ale to na pewno sa jakies bledne dane). Pod korkiem rowniez zadnej mazi nie zauwazylem.
    Weze przy wysokiej temperaturze sa miekkie, jednak dolny waz nie zawsze jest goracy, robia sie twarde po zgaszeniu silnika - nie wiem czy to normalne? Po rozgrzaniu rowniez caly czas przelewa sie plyn do zbiorniczka wyrownawczego choc zadnego gotowania nie zauwazylem.
    Rowniez tak jak kolega DragoPzn mysle o wymianie uszczelki pod glowica jednak to nie jest maly wydatek i nie chcialbym znowu wyrzucic pieniadzy w bloto :/

  10. #20
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Obaj prawdopodobnie macie ten sam problem, za późno załączających się wentylatorów. Tam szukałbym przyczyn i przede wszystkim zanim zaczniecie wymieniać pół auta, ustalił dokładnie przy jakiej temperaturze włącza się który bieg. Mniemam, że przy jeździe w trasie problem u obu nie występuje, bo gdyby występował, to byście nigdzie nie dojechali.

    a) należy przyłożyć rękę w miejscu gdzie jest czujnik termiczny włączania się wentylatorów na chłodnicy - jeżeli jest ciepły to do tego miejsca nie może być mowy o jakiejś niesprawności - czyli układ termostat - pompa i obieg mały jest ok (UWAGA! sprawność układu przede wszystkim bada się poprzez dotykanie chłodnicy)

    b) potem można zacząć szukać - biegi wentylatora załączają się
    1 - 92 a 98 stopni, wyłącza się przy 84 a 91 stopni
    2 - 99 a 105 stopni, wyłącza się przy 91 a 98 stopni

    Kolega siedzi obserwuje temperaturę, ty macasz łapą i czekasz (bieg drugi jest wyraźnie szybszy od pierwszego i da się je rozróżnić, nie da się jeździć w lecie bez 2 biegu!)

    Potem można wziąć się za kable i sam czujnik, bo jeżeli się 2 bieg nie załącza to jest coś nie tak. Sprawdzanie było już wielokrotnie opisywane na forum.

    Jeżeli wszystko wyjdzie ok i załączają się obie prędkości, a temp nadal wariuje, to zostają 2 możliwości uszkodzenie wewnątrz silnika, prowadzące do przegrzewania chwilowego, usterka wskazań czujników temperatury.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 23-07-12 o 20:31

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •