Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 138

Temat: Temperatura 100-120stC

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Niestety problem nie tkwi w za pozno zalaczajacych sie wentylatorach, u mnie drugi bieg przy wysokiej temp. dziala non stop nawet w trasie, oczywiscie najpierw zalacza sie pierwszy a pozniej drugi. Silnik przegrzewa sie w trasie i na postoju wiec na pewno nie ma to nic wspolnego z wentylatorami.

  2. #22
    robakhh's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    londyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m4Rx Pokaż post
    Ja rowniez od jakiegos czasu mam problem z wysoka temperatura z moim 1.6 AVU :/ wymiona pompa wody (z kompletnym rozrzadem), termostat i czujnik podwojny. Na 49 kanale potrafi pokazac nawet 122C, ostatnio zaswiecila mi sie nawet kontrolka sygnalizujaca wysoka temp plynu chlodniczego, wiec na pewno nie jest to normalne w tym silniku. Na 51 kanale rowniez mam stale 75C (ale to na pewno sa jakies bledne dane). Pod korkiem rowniez zadnej mazi nie zauwazylem.
    Weze przy wysokiej temperaturze sa miekkie, jednak dolny waz nie zawsze jest goracy, robia sie twarde po zgaszeniu silnika - nie wiem czy to normalne? Po rozgrzaniu rowniez caly czas przelewa sie plyn do zbiorniczka wyrownawczego choc zadnego gotowania nie zauwazylem.
    Rowniez tak jak kolega DragoPzn mysle o wymianie uszczelki pod glowica jednak to nie jest maly wydatek i nie chcialbym znowu wyrzucic pieniadzy w bloto :/
    a co powiecie na to ja po wymianie termostatu mialem podobnie uklad sie odpowietrzyl i brakowalo okolo 1l plynu. ale pewnie panowie juz to na samym poczatku sprawdzili ;d

  3. #23
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m4Rx Pokaż post
    Niestety problem nie tkwi w za pozno zalaczajacych sie wentylatorach, u mnie drugi bieg przy wysokiej temp. dziala non stop nawet w trasie, oczywiscie najpierw zalacza sie pierwszy a pozniej drugi. Silnik przegrzewa sie w trasie i na postoju wiec na pewno nie ma to nic wspolnego z wentylatorami.
    Ok, skoro odpuściłeś temat z czujnikiem, to powiedz mi skąd taka różnica pomiędzy nimi? Dlaczego uważasz, że 2 bieg ci się załącza prawidłowo, skoro raczej się załącza nie prawidłowo, bo przy maksymalnym opóźnieniu powinien złapać na 105, a standardowo to na 98-99 już wentylator hula na całego? Jakby Ci się auto przegrzewało, to waliłoby parą i to srogo. Ja znowu zacząłbym od tego czy czujnik pokazuje jednak dobrą temperaturę, a nie np sobie zawyża o 10 stopni, skoro nie ma objawów pary.

    Innym rozwiązaniem jeszcze jest przytkany kanalik lub nagrzewnica, ewentualnie słabe ciśnienie albo jego brak. Trzeba to zdiagnozować sprawdzając przepływ czynnika. Ogólnie węże powinny być twarde, ponieważ układ pracuje pod ciśnieniem gdy jest rozgrzany. Co można zrobić to wsadzić manometr w zbiornik z płynem i sprawdzić ciśnienie oraz zrobić test na CO2 jeżeli ma to być uszczelka.

    Przy przegrzewaniu włącz na maksa ogrzewanie z nawiewem i powiedz czy coś pomogło i jak zachowywała się temeperatura.

    Rozumiem, że pompa wody i termostat sprawne i na pewno założone zgodne ze specyfikacją, czyli nie jakiś shit z plastykowym wirnikiem?

    Audi się powinno samo odpowietrzyć ale jeżeli nie to trzeba zrobić to samemu, odkręcając korek i czekając aż przestanie się dolewać płynu. Jeżeli takie coś występuje, należy ten korek wymienić albo przeczyścić.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 24-07-12 o 22:16

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    u mnie to juz ze trzech czterech elektrykow sprawdzalo cala elektryke i mowia ze to nie zadne czujniki czy zegary ja tam bylem przekonany ze to jakis z elemntow ukladu chlodzacego ale po wymienaie prawie wszystko brakuje pomyslow. Jeden z elektromechanikow powiedzial mi ze problem moze wystepowac pod postacia poduszki wytwarzajacej sie w silniku co za tym idzie tak jak jeden z kolegow wspomnial zwiazane to jest z cisnieniem silnika mowi ze wcale nie musi oleju brac czy plyn ma sie gotowac wystarczy ze jest gdzies drobna przerwa w uszczelce albo pekniecie cos o gumkach na jakis zaworach tez wspominal mowil tak wmiare sensownie to brzmialo bo mimo tego ze mam dosc szeroki profil opony wydaje mi sie ze tak jakby mial malo mocy i przy wysokich obotach po zmianie biegu tak jakby po chwili dopiero zaskakiwal. w kazdym badz razie oboroty sie utrzymuja tak na 550-600 obrotow. m4rx a powiedz zauwarzyles takie dziwne drgania przy wtornym kolektorze poweitrza??

  5. #25
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jasnym i logicznym dla mnie jest, że skoro byłaby przerwa w uszczelce i to wpływałoby na zwiększone ciśnienie płynu chłodniczego lub jego brak, to tego płynu chłodniczego by ubywało tak czy inaczej. Jest to standardowy objaw uszkodzonej uszczelki. Jeszcze w swoim życiu nie widziałem takiego uszkodzenia, które miałoby dziurę a płynu by nie ubywało - różnica ciśnień - chłodziwo około 1-1,5 bar, a sprężanie na cylindrach 14 bar. Z fizyki, to co prawi mechanik, jest prawie niemożliwe. Ewentualnie, widoczne bąki w zbiorniku ze spalin przy już poważnej dziurze. Bardzo prosty test na to jest - CO2. To wykluczy bądź potwierdzi obecność spalin w układzie chłodzenia i uszkodzenie uszczelki. Jeżeli ich nie będzie to nic nie wskazuje na uszkodzenie tego elementu. Kolego DragoPzn skoro tacy mądrz Ci mechanicy, to zrzucaj głowicę, na co czekasz? Nowa uszczelka zawsze Ci się przyda mechanik sobie zarobi, a że prawdopodobnie nie załatwi problemu, to nie jego sprawa.

    Na 99,9% problem leży w układzie chłodzenia i może być spowodowany słabym przepływem - zatkany kanalik, zatkany wężyk, zatkana nagrzewnica, uszkodzony termostat, uszkodzona pompa wody, zakamieniona chłodnica, zapowietrzony układ. Uszkodzone czujniki - nie wystarczy że dają dobry sygnał do ECU, mogą wyglądać na sprawne, przekłamując jednocześnie temperaturę delikatnie w górę przy rozgrzaniu i stąd np może nam się wydawać, że wentylatory się załączają za późno. 120 stopni to jest gotowanie się wody już poważne i zazwyczaj chmury pary. Zbyt późne załączanie się wentylatorów. Może to też być połączenie 2 czynników, które wymieniłem i wtedy aby odzyskać sprawność trzeba zlikwidować przynajmniej jedną przyczynę. Diagnoza układu chłodzenia wymaga około 4 - 6 godzin pracy, bardzo żmudnej i systematycznej roboty oraz wiedzy na temat jego konstrukcji ale da się to zrobić.

    0,1% zostaje na uszkodzenie wewnątrz silnika i np zwiększone tarcie bądź opory wewnętrzne, powodujące przegrzewanie. Byłoby to jednak uszkodzenie dosyć poważne i objawiałoby się np drganiami, nieregularną pracą, zwiększonym zużyciem oleju, utratą mocy etc. Informacją w pamięci ECU np na temat spalania złej jakości mieszanki, ponadnormatywna korekcja dawek itp itd. Uszczelki z kolei nie diagnozuje się zrzucając głowicę i mówiąc - o jednak nie to ale już wymieńmy. Jeżeli nie ma ewidentnych objawów towarzyszących, to robi się test CO2, bo to jest jedyna możliwość, że uszczelka padła w tym miejscu i chłodziwo miesza się ze spalinami, które to zaburzają jego przepływ w układzie. Komora silnika jest odpowietrzana, zarówno w układzie korbowo-tłokowym (odma) jak i chłodzenia (wężyk powrotny) nie wiem więc o jakiej poduszce prawi mechanik.

    Wszystko da się zdiagnozować i wszystko da się wykluczyć albo potwierdzić. Niedouczone bałwany natomiast wymienią wam pół auta, wezmą za to pieniądze bez żadnej odpowiedzialności, a problem pozostanie albo co gorsze - stworzą nowy problem. Bardzo popularne od jakiegoś czasu stały się tanie części do rozrządu - m. in. pompa wody, która ma plastykowy wirnik, ewentualnie chińskie termostaty bez norm, które raz się otwierają, raz nie. Jeżeli nie wiecie co było wkładane i sami nie kupowaliście sprzętu, ani nikt z forum wam nie doradzał, radzę zajrzeć w pierwszej kolejności do tych elementów. Bardzo często pompa pęka lub się szybko wyrabia (po pierwszych 2k km) i nie wytwarza wystarczającego przepływu. Nadrabia grawitacja ale nie musi ona być tak skuteczna, zwłaszcza w lecie.

    Jeżeli obroty się tak nisko utrzymują to na pewno jest coś nie tak z samym silnikiem... Pali na wszystkie cylindry, nie ma białej chmury z tyłu? Jakie sprężanie?

    Testy domowe: otwórz zbiornik wyrównawczy i zagrzej auto na postoju - obserwuj co się dzieje
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 25-07-12 o 12:39

  6. #26

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kolego como-pl wszystkie te podzespoly ukladu chlodzenia zostaly wymienione na oryginalne zakupione w aso i tam zakladane mam znajomego w serwisie raczej w konia by mnie nie robil pozatym mowi ze zadko sie cos takiego przytrafia bo te wychylenia sa nieregularne tzn raz moge przejechac spory odcinek i nic raz przejade 10 km i juz wskazowka wedruje na 110. ale napewno nie wykluczam ze gdzies moze ten uklad ulegl zapchaniu pompa przy wymienia a raczej je pozostalosci niby zostaly wybrane ale napewno cos poszlo w uklad po przejechaniu 20 km w miescie odkrecam zbiorniczek nawet gdy sie zagrzewa no i cos jakby sie gotowalo ale tylko sie podnosi poziom plynu raz sie zdarzylo ze wylecial ze zbiorniczka tzn z odplwu zbiornika dymic nie dymi mazi pod korkiem nie ma troche tak jakby kolektor wtorny powietrza drgal nikiedy no i sam silnik tak jakby nie rytmicznie chodzil wiem jedno ze jesli tej uszczelki nie zrobie to sie nie dowiem a tez zastanawia mnie to czemu tak nisko trzyma obroty 700 to max na jalowym biegu i zdarza mu sie przy redukcji biegow ze obroty mu wariujaja podnosza sie do 2000 tys i opadaja. Ale tak dalo mi do myslenia to co powiedziales kolego como-pl ze moze gdzies z ukladu wydechowego dostaje sie cieple powietrze albo nie jest wydalane prawidlowo bo przy wlaczonym nagrzewaniu temperatura utrzymuje sie normalnie i to mnie tez zastanawia???

  7. #27
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak to zrzucaj głowicę, jak przy włączonym ogrzewaniu temperatura jest normalna...

    Ja już Ci opisałem co się dzieje i skoro włączysz ogrzewanie i to pomaga, bo temperatura jest normalna, to odpowiedź masz w poprzednim poście. Moim zdaniem elektronika sterowania systemem chłodzenia i od tego bym zaczął.

    Super, że masz kolegę w ASO, nie ma prawa mu nie ufać i ja do tego nie namawiam. Ja z ASO VW mam też doświadczenie. Kolegi mamy Touraega, po pół roku rozbierania go na części składowe przez ASO i wymianie chyba większości sterowników etc., naprawiłem w 20 min właściwie diagnozując usterkę oraz jej przyczynę. Na 100%, zwłaszcza jak jest to usterka najgorsza z możliwych, w tym wypadku nieregularnie występująca, nie opierałbym się na opiniach mechaników. Ich na szkoleniach uczą jak wymieniać części i sczytywać błędy w taki sposób: dzieje się A ---> zrób B. Jak się pojawia błąd wtórny, to wymieniają pół auta, a już nie wnikam, jak jakiś element nie działa poprawnie (np czujnik temperatury po rozgrzaniu przekłamuje) to na bank rozłożą ręce i się tego nie domyślą. Nie ma takiej możliwości, w przypadku urządzeń technicznych, które zostały zaprojektowane, opisane i wyprodukowane aby nie znaleźć przyczyny usterki jak się chce albo jak się wie jak to prawidłowo zrobić.

    Uszczelkę zanim wymienisz, zrób test CO2, bo jest on znacznie tańszy od zrzucania głowicy i czytaj moje posty, bo piszę o tym 3 raz, a ty na siłę już chcesz wszystko rozkręcać. Wyrzucanie płynu ze zbiorniczka bez gotowania, niby gotowanie to mogą być objawy uszczelki ale znowu - tego płynu by ubywało a o tym nie piszesz. Test na obecność CO2 jeszcze raz powtórzę.

    Zresztą zrobisz jak uważasz powodzenia.

  8. #28

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sterowniki sprawdzone cxujniki powymieniane niby robiono testy na wymienione czesci i dzialaja poprawnie na silniku 103 czujnik przy chlodnicy 51 jeszcze przed wymiana chlodnicy po wymianie niby bylo dobrze po lekkim przegazowaniu auta na prostej po chwili 110 w momencie gdy dochodzi do przegrzewania zalacza sie drugi bieg cos tam zbij do 105 i znowu do gory gdzies podobno znleziono na ukladzie zimny lut ale dokladnie nie mogli zdiagnozowac ale tak jak mowisz mechanikow sa tysiace fachowcow namiastka kazdy opowiada piekne bajki moralow z tego zadnych tylko coraz wiecej rzeczy wymyslaja ze czlowiek zglupiec moze ale zrobie tak jak mowisz test moze jeszcze na cisnienie tlokow bo na 51 kanala mam caly czas wartosc 75 i ani drgnie a miska olejowa sie dosc szybko nagrzewa dodam bo o tym nie pisalem jak kupowalem auto to bylo widac ze miska jakby swiezo wymieniana moglo dojsc do uszkodzenia tlokow np przy jakims zachaczeniu miski?? No oleju i plynu nie bieze widac jakies tam delikatne pociny z przodu i tylu uszczelki dziekuje za porady a ten test Co2 to na emisje spalin ta??? dobrze rozumiem??

  9. #29
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Heh.. Kolego drogi:

    - zimne luty ale wszystko działa - moim zdaniem g.. jest zdiagnozowane i g.. jest zrobione ale ok, ja za to nie płacę Ja w swoim AGNie nie miałem więcej przy silniku jak 99 - 100 stopni przy poprawnie działających czujnikach i chłodzeniu.

    - test CO2 w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego. W spalinach CO2 zawsze się znajduje. W ASO, jak Twój kolega pracuje, to na pewno taki tester mają.

    Uszkodzenia silnika mają swoje objawy towarzyszące, które Ci opisałem już wcześniej. Mogło dojść do zatarcia częściowego ale powinien znikać olej wtedy ale też może się silnik przegrzewać i trzeba wykonać szlify. Na wszystko są badania i można zdiagnozować, np badając ciśnienie i robiąc próbę olejową.

  10. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    DragoPzn (29-07-12)

  11. #30

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    DragoPzn - nie zauwazylem zadnych dziwnych drgan przy tym kolektorze.
    cosmo-pl - robilem ten test i przy 108C plyn w zbiorniczku wyrownawczym podniosl sie na tyle ze prawie sie przelewal wiec go zakrecilem ale zadnych pecherzykow powietrza, gotowania czy tez pary nie zauważyłem. Natomiast zauwazylem ze im wyzsza temp tym klima gorzej chlodzi
    Ostatnio edytowany przez m4Rx - 28-07-12 o 19:08

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •