Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 42

Temat: [8L] Do tych co maja BLOW-OFF ProPerfekt typII

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny [8L] Do tych co maja BLOW-OFF ProPerfekt typII

    Zamontowalem dzis zaworek BLOW-OFF ProPerfekt typII - czyli taki jak ma PITERd, syczy ale jak zrobic aby syczal mocniej?
    Czy pomoze gdy zamocuje go odrazu przy turbinie - tak jak to zrobil mach - bo u mnie jest na fabrycznym wezu - odpiolem fabryczny DV i wlozylem blova - zaslepiajac rure od powietrza [dobrze to nazwalem?:]

    Acha i do kolektora wezyk cisnieniowy ma trojnik bo rozdziela sie na wskaznik doladowania i wlasnie drugie wyjscie na blova - czy to tez ma znaczenie?

    Narazie auto jezdzi - syczy dosc ladnie ale czy da sie mocniej?
    Pojezdze troche i poobserwuje czy bedzie zalewalo czy nie.
    Napewno pomogl by czip - zwiekszylo by sie doladowanie

    Naturalnie mam AGU

    Fotka jak ma podlaczone mach:

    Jutro pokaze moze jakeis moje fotki - narazie na wariata zamontowane ale nie chce sie z auta wysiadac - psyt psyt psy

    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #2
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    To ze podepniesz od razu przy turbinie nie sprawi ze bedzie glosniej upuszczal. Jedyny sposob to chyba jedynie podniesienie doladowania. Podejrzewam ze na innym zaworze np. ProPerfekt GT mogloby syczec glosniej.

  3. #3
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    hmm ja zapytam z ciekawości sam mam blow off ale nei slychać go ani troche osobiście go nie zakładałem znalazłem go pod maską po zakupie zreszta całkiem przypadkowo i pytanie brzmi czemu go nie slychać są jakieś wersje silent

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dawid, Dzieki kolego.
    Ale czy ten zaworek GT bedzie dzialal poprawnie w 1.8T?
    Moze ktos ma mozliwosc przetestowania w a3 ?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Ale czy ten zaworek GT bedzie dzialal poprawnie w 1.8T?
    Moze ktos ma mozliwosc przetestowania w a3 ?
    wlasnie obawiam sie ze nie bo jest jednotloczkowy co raczej go powinno wykluczyc od razu. JA zastanawiam nad takim: http://sklep.tuning.jcauto.pl/oferta...bc/art101.html
    tylko musze sie jakos dogadac z gosciami z JC zebym mogl go oddac w razie czego.

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dawid, ano wlasnie. Piter ma go dostac na testy i zobaczymy. Jesli nie to zostanie ten co jest
    Pojezdze troche i mam nadzieje ze auto nie bedzie zle reagowalo
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Dawid, ano wlasnie. Piter ma go dostac na testy i zobaczymy. Jesli nie to zostanie ten co jest
    Pojezdze troche i mam nadzieje ze auto nie bedzie zle reagowalo
    aha, to ja sie wstrzymam troche. Jesli u Pitera bedzie ok to ja tez zaryzykuje.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Artur, przede wszystkim wezyk miedzy kolektorem a zaworem powienien byc jak najkrotszy. Wymien ten wezyc od kolektora na nowy, poporwadz go ta aby skrocic jego droge i wywal z niego trojnik wychadzacy na wskaznik... pod BOV lepiej nie podlaczac innych urzadzen sterowanych cisnieniem gdyz moze to opozniac troche reakcje zaworu. Wezyk powienien miec min 4mm srednicy wew przelotu... im grubszy tym lepszy... wezyk 6/4 z tych niebieskich idealnie pasuje na kruciec kolektora.
    Ten zarow bardzo ladnie i glosno powinien syczec juz przy 0.2-0.3 bara tak ze moim zdaniem to ze auto ma seryjne cisnienie doladowania (a w zasadzie u ciebie nie jest seryjne bo masz cos chyba ruszone na WG) nie jest to problem ze jest za cicho.
    Zrob najpierw to co pisze, moim zdaniem powinna byc poprawa.

  9. #9
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mach, a pod co podpiac wskaznik doladowania? moge podpiac pod ten drugi wezyk wychodzacy z kolektora?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Mach, a pod co podpiac wskaznik doladowania? moge podpiac pod ten drugi wezyk wychodzacy z kolektora?
    odepnij na razie w ogole... zrob nowy krotki kawalek wezyka i zobacz w ogole czy bedzie roznica w dzialaniu tego BOVa... jesli sie nic nie zmieni to wrocisz sobie to takiego podlaczenia jak bylo.
    Wskaznik mozesz wpiac w ten wezyk co wychodzi od gory przepustnicy, albo w drugi wychodzacy z kolektora, choc lepiej nie do tego od regulatora cisnienia paliwa.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •