Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: 17 calowe felgi a osiagi

  1. #11
    Wiśnia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    BMW 745i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    bo na szerokosc 7" można 205 bez problemu zalożyć , ale już na szerokość 8" minimum to chyba 225
    chlopaki w klubie juz zakladali 205 na 8" i nie bylo problemow. Wszystko ladnie wygladalo. Felga 8'' ma na szerokosc 200 mm wiec zostaje Ci jeszcze 5mm zapasu

    ja mam 7" i duzy zapas.
    PLATINUM Car Protection - Profesjonalne systemy ochrony lakieru

    A3 1.6 AKL >>> Mercedes S320 W140 >>> Mercedes S500 W220 >>> BMW 745i E65

  2. #12
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiśnia
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    bo na szerokosc 7" można 205 bez problemu zalożyć , ale już na szerokość 8" minimum to chyba 225
    chlopaki w klubie juz zakladali 205 na 8" i nie bylo problemow. Wszystko ladnie wygladalo. Felga 8'' ma na szerokosc 200 mm wiec zostaje Ci jeszcze 5mm zapasu
    wejsc wejdzie ale nie bedzie juz chronila rantow felgi wiec na 8 cali nie radzilbym wkladac 205'tek

    producenci felg dla felg 17'to calowych do Audi A3 8L mniej wiecej tak zalecaja:
    7-7,5 = 205/50 215/45
    8-8,5 = 215/45 225/45
    9 = 235/40 245/40
    dla 18'calowych:
    7,5 = 215/40 225/40
    8-8,5 = 225/40 245/35
    9-9,5 = 245/35
    dla 19'calowych:
    8-8,5 = 215/35 225/35
    przy czym dla S3 zalecaja te wieksze wymiary a w przypadku 17'tek 8-8,5 nawet 235/40
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #13
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja tez sie naczytalem o wzroscie spalania , spadku mocy itd. Auto kupilem na 225/45/17 , przed zima wrzucilem 185/65/15. Spodziewalem sie ze bedzie jakas mega roznica - lepsze osiagi , mniejsze spalanie. Szczerze , nie odczulem ani tego ani tego !! fakt , kierownica chodzila duzo fajniej , teraz ( znowu 17" ) trzeba ciut mocniej fajerą kręcić . Teraz autko nie pływa na zakrętach , no a trzymanie sie drogi jest zupelnie inne !!! zdecydowanie polecam 17" , więcej + jak - ( wedlug mnie)

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    założylem 17" z oponami 225/45/17 mimo tego że auto wygląda SUPER i na zakretach jedzie jak po szynach ( mam seryjnie obnizone o 16 mm ) to nie jestem do końca zadowolony , dużo jeżdrze po mieście i wjejskich drogach , cały czas parkuje na chodnikach , ciągle mam stres że sobie felgi porysuje a o komforcie na naszych dziurawych drogach już nawet nie mówie bo jest dużo gorszy , osiągi sie duzo pogorszyły , mam tdi alh 90 ps

  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z nikąd
    Auto
    nie istotne
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ja tam mam 1.6 i powiem szczerze że nie tyle osiągi gorsze (bo przy takim silniku trudno o osiągach jako takich wogóle rozmawiać) jak spalanie jest większe na 17. Zimówki miałem na stalówkach 15" 195 szerokie i palił 7,5-8,5 jeżdżąc tylko po mieście. Teraz na 17" 225/45 zejść poniżej 9 to jest takie troche wyzwanie (które średnio chce mi sie podejmować).
    Ale z tego wszystkiego tyle mam że auto ładnie wygląda na większych kołach

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    dlaczego myslicie ze sama zmiana kol z 15" na 17" ma miec wplyw na osiagi? przeciez profil opony dobiera sie ta aby srednica kola sie nie zmienila w stosunku do kola 15", ktos juz wczesniej podal swietny link gdzie mozna sobie to wrzystko policzyc
    moim zdaniem na spalanie/osiagi ma wplyw szerokosc opony, bo im szersza tym wieksze stycznosc z podlozem a co za tym idzie zwieksza sie tez tarcie
    to jest moje zdanie, poprawcie mnie jezeli sie myle

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    eSka
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adam83
    dlaczego myslicie ze sama zmiana kol z 15" na 17" ma miec wplyw na osiagi? przeciez profil opony dobiera sie ta aby srednica kola sie nie zmienila w stosunku do kola 15", ktos juz wczesniej podal swietny link gdzie mozna sobie to wrzystko policzyc
    moim zdaniem na spalanie/osiagi ma wplyw szerokosc opony, bo im szersza tym wieksze stycznosc z podlozem a co za tym idzie zwieksza sie tez tarcie
    to jest moje zdanie, poprawcie mnie jezeli sie myle
    zgadza sie tyle ze z wielkoscia felgi analogicznie rosnie jej szerokosc wiec mozna powiedziec ze czepiasz sie slow ale jest dokladnie tak jak napisales...
    powered by CompSPORT

    maly ale wariat w-wyrcy r-rycy c-cescy
    "Wariat drogowy jest w kazdym z nas, nie pozwol by kierowal Tobą...."

    http://www.cuddruk.pl/

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adam83
    dlaczego myslicie ze sama zmiana kol z 15" na 17" ma miec wplyw na osiagi?
    Ciezko znalezc felge 17" o szerokosci 6"

  9. #19

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    GRAWER, ale mozna kupic felge 7,0x15" i w takim wypadku, przy zalozeniu ze srednica kola 15" i 17" z ponona bedzie taka samai szerokosc opony bedzie taka sama, spala nie bedzie identyczne w obu przypadkach, wlasnie o taki motyw mi chodzilo

  10. #20
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z nikąd
    Auto
    nie istotne
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Adam83, slusar wyraźnie podał dokładne rozmiary kół jakie chce założyć. Dyskusja cały czas opiera sie właśnie o szerokość gumy, bo sprawa oczywista że o opory toczenia chodzi (a w sumie jakby czepiać sie szczegółów to nie o tarcie, tak jak pisałeś) a nie generalnie o średnice koła.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •