Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: Buczy przy skrecaniu - łożyska, przegub?

  1. #11
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie też coś jest ale takie bardziej jak skrzypienie/piszczenie tylko wcześniej już miałem wymienić poduszę amortyzatora z łożyskiem ale mi się nie chciało więc obstawiam że to się zatarło.

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez $iwy Pokaż post
    U mnie też coś jest ale takie bardziej jak skrzypienie/piszczenie tylko wcześniej już miałem wymienić poduszę amortyzatora z łożyskiem ale mi się nie chciało więc obstawiam że to się zatarło.
    Poducha prawa i łożysko również zostało wymienione tylko w późniejszym czasie. Bez poprawy.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kerad70 Pokaż post
    A może przegub daje już o sobie znać w inny niż normalnie sposób.Z jakiego powodu były zmieniane osłony?
    Osłony wymieniałem bo poprzednie były pęknięte tylko nie wiem jak długo.

    Natomiast przed świętami wymieniałem wahacz i sworzeń ponieważ okazało się, że stary nie trzymał kątów, koło było cofnięte i zbyt pionowo stało. Po wymianie szumu nie ma, wartości wyprzedzenia koła i pochylenia wróciły prawie do wartości fabrycznych. Jest jedno ale, cały czas leży śnieg i nie ma takich oporów jak na asfalcie więc zobaczymy co będzie na suchym.

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bedford
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam. Mam ten sam problem. Czyli trzeba wymienić łożyska. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie najlepiej kupić ( jakiej firmy)?

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seb8300 Pokaż post
    Witam. Mam ten sam problem. Czyli trzeba wymienić łożyska. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie najlepiej kupić ( jakiej firmy)?
    Ja wymieniłem na łożyska FAG i nie ma z nimi żadnych problemów. SKF chyba też są ok.

  5. Podziękowania dla Szymy za pomoc w problemie

    seb8300 (21-04-13)

  6. #15
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szymy Pokaż post
    SKF chyba też są ok.
    SKF to jest najwyzsza polka , nie wiem czy czasem nie szyl na pierwszy montaz
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #16

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    SKF to jest najwyzsza polka , nie wiem czy czasem nie szyl na pierwszy montaz
    Ja kupiłem FAGi, bo gdzieś czytałem (chyba na forum), że one też idą na pierwszy montaż. FAG i SKF to raczej ta sama półka. Cenowo są zbliżone. W każdym razie, czy weźmie FAGa czy SKFa to będzie zadowolony pod warunkiem, że łożyska zostaną fachowo zamontowane. Mechanikowi bez prasy bym nie zaufał chociaż zdarzają się fachowcy z młotkami

  8. #17

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Jeśli to nie odpowiedni temat to prosze o jakiegoś linka do odpowiedniego. Mój problem jest taki że na postoju gdy krece kierownica w lewo i prawo to mniej wiecej po całym obrocie słychać mocne stuknięcie, sytuacja powtarza sie w zakrętach przy małej prędkości. Przy wiekszych prędkościach nie sprawdzałem bo boje sie że coś sie rozleci. Dodam że auto wczoraj chodziło jak nowe i żadnych przygód do dziś nie miało.. a tu rano zonk ;/

  9. #18
    Mnichu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja się odniosę jeszcze co do tych firm dla mnie FAG i SKF są zbliżone co do jakości FAG był montowany fabrycznie. Przyszło mi zmieniać owe łożysko 2 lata temu a że chciałem zaoszczędzić wziąłem się za to sam i warsztatowym sposobem(szpilka nakrętka) chciałem wprasować łożysko w piastę (łożysko FAG) i szlak je trafił a że krucho z kasą było kupiłem drugie tańsze zwało się NSK i dokładnie teraz mijają 2 lata od tej naprawy i właśnie zaczęło mi się sypać. Przejechałem na nim dokładnie 29kkm. Kosztowało wtedy 105zł a FAG 138zł to taka przestroga dla innych co chcą może kupić tańsze... Był bym wdzięczny za model tego łożyska FAG bo zauważyłem że na allegro są tańsze niż u mnie na mieście. Czy to nie takie? http://allegro.pl/lozysko-przod-fag-...220482109.html Nie zapisałem sobie nigdzie modelu tej części.
    Co do twojego problemu adrian51991 ja bym właśnie obstawiał łożysko bo jego zużycie objawia się na zakrętach a drugi w kolejności był by przegub. Depnij trochę mocniej na skręconych kołach jeśli się to nasili będziesz miał odpowiedź.

  10. #19
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    panowie a jak to się ma jak zmieniam heble od s3 do budy a3 bez quattro ( chodzi i o tył) muszę wymienić łożyska i dać te od eski

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  11. #20
    Maniek.Młody's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam.
    Coś buczy przy skrtęcaniu w lewo (nawet delikatny skret w lewo) w prawo wszystko git. Maglownica zregenerowana (padła wczesniej i musiałem zrobić). Myslałem ze pompa bo w sumie nadale tak myslę,ale wyminiłem na inną przepłukałem układ ze 3 razy zalałem płynem prestone z uszczelniaczem i nadal buczy. Stara pompa buczała a nawet tak chrobotała podczas jazdy i na postoju przy skrecaniu w lewo, po wymianie na inna juz nie chrobocze tylko buczy. Co to moze być i z czym to jeść.
    Dziex za pomoc

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •