Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 69

Temat: Sprzęgło/biegi

  1. #21
    Pawlix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam odgrzeję troszkę.

    Mianowicie mam takie pytanie: ostatnio zauważyłem typowe objawy problemów ze sprzęgłem i dociskiem tj :
    przy wciśnięciu 1/3 słychać terkotanie a po wciśnięciu całego problem ustaje, a bez wciśniętego czuć lekkie wibrację na kierownicy i całym samochodzie.
    Moje pytanie brzmi czy kończący się dwumas może powodować takie 2 sekundowe zatrzęsienie silnikiem podczas gaszenia, takie jakby szarpnięcie i dziwny dźwięk temu towarzyszący.
    Dodam iż mechanik sprawdzał poduszki, czyścił Egr i patrzył klapę gaszącą i stwierdził że w tym kierunku all ok.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #22

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kolego Pawlix ja mam takie same objawy i to raczej bedzie konczacy sie dwumas jak i w moim przypadku

  3. #23
    fuzzy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Tak więc...

    -zwykła jazda, zmiana z 2 na 3 bieg - słychać zgrzyt i i piłowanie zębów w skrzyni jak przy nie do końca wduszonym sprzęgle, puszczenie i ponowne wciśnięcie sprzęgła, bieg wskoczył i jadę dalej (wcześniej też się zdarzało)
    -wjeżdżam na piętrowy parking i czuje jak z każdym poziomem biegi wbijają się co raz ciężej, przy samym parkowaniu biegi zmieniałem już dwoma rękoma
    -przy wbitym 1 biegu auto pomimo wciśnięcia sprzęgła pomalutku chce jechać dalej
    -przy zgaszonym silniku zapiąłem 2 bieg i po odpaleniu auta pokulałem się 20 km. do domu, podczas jazdy udało się nawet zmienić na 3 bieg
    -podczas drogi powrotnej z pod maski zaczął dobiegać dziwny dźwięk - nieprzerwany zgrzyt, a raczej piłowanie. Pomogło delikatne wduszenie sprzęgła i jazda w ten sposób.
    -pedał sprzęgła nie pracuje tak jak wcześniej, jest nieznacznie bardziej miękki, w każdym razie nie wpadł w podłogę - cofa się normalnie
    -podczas postoju na biegu jałowym z pod maski nadal dobiega wspomniany dźwięk metalicznego piłowania/ brzęczenia

    Od dłuższego czasu wiedziałem, że sprzęgło się kończy jednak czy przy okazji nie uszkodziłem skrzyni?


    edit:
    mniej więcej tak pracuje w tej chwili auto przy czym jest to dźwięk o mniejszym natężeniu. Po wciśnięciu sprzęgła również ustępuje.

    !
    Ostatnio edytowany przez fuzzy - 16-10-11 o 14:21

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fuzzy Pokaż post
    Tak więc...

    -zwykła jazda, zmiana z 2 na 3 bieg - słychać zgrzyt i i piłowanie zębów w skrzyni jak przy nie do końca wduszonym sprzęgle, puszczenie i ponowne wciśnięcie sprzęgła, bieg wskoczył i jadę dalej (wcześniej też się zdarzało)
    -wjeżdżam na piętrowy parking i czuje jak z każdym poziomem biegi wbijają się co raz ciężej, przy samym parkowaniu biegi zmieniałem już dwoma rękoma
    -przy wbitym 1 biegu auto pomimo wciśnięcia sprzęgła pomalutku chce jechać dalej
    -przy zgaszonym silniku zapiąłem 2 bieg i po odpaleniu auta pokulałem się 20 km. do domu, podczas jazdy udało się nawet zmienić na 3 bieg
    -podczas drogi powrotnej z pod maski zaczął dobiegać dziwny dźwięk - nieprzerwany zgrzyt, a raczej piłowanie. Pomogło delikatne wduszenie sprzęgła i jazda w ten sposób.
    -pedał sprzęgła nie pracuje tak jak wcześniej, jest nieznacznie bardziej miękki, w każdym razie nie wpadł w podłogę - cofa się normalnie
    -podczas postoju na biegu jałowym z pod maski nadal dobiega wspomniany dźwięk metalicznego piłowania/ brzęczenia

    Od dłuższego czasu wiedziałem, że sprzęgło się kończy jednak czy przy okazji nie uszkodziłem skrzyni?


    edit:
    mniej więcej tak pracuje w tej chwili auto przy czym jest to dźwięk o mniejszym natężeniu. Po wciśnięciu sprzęgła również ustępuje.

    !






    WItam kolego mam dokładnie tak samo powiesz mi co było przyczyna twej usterki jak ją rozwiązałeś ??

  5. #25
    fuzzy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Wymieniłem komplet sprzęgło, koło zamachowe, docisk. Wiećej w tym temacie:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...316#post895316

  6. #26
    szataniszcze's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    mi od 2 lat szarpie sprzęgło, to znaczy raz rzuca autem na 1 i 2 a raz nie rzuca. Miesiac jeździsz i jest ok, a przychodzi że cały tydzień trzęsie. Na początku myślałem że dwumas, ale chyba po takim czasie by sie rozsypał?
    a dziś chciałem z 2 na 3 przerzucić i pedał wpadł mi w podłogę, bieg nie chciał zeskoczyć (auto cały czas na biegu zwalniało), odpuściłem sprzęgło-znowu wcisnąłem i wpadło (auto dalej zwalnia na biegu) i dopiero za 3 razem sprzęgło zadziałało.
    macie jakieś pomysły? bo to chyba trochę nie fajnie sie robi...

  7. #27
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ostatnio wracałem z Wrocka i pod samym domem wciskam sprzęgło,redukuję bieg i zonk! Bieg nie chce wskoczyć, ale udało się w końcu wszedł.Ale zauważyłem że pedał sprzęgła wpadł w podłogę-W ASZ jest hydrauliczny wysprzęglik.Okazało się że podwinęła się gumka na wężu idącym do łącznika od wysprzęglika i pluło płynem (nie dawno wymieniany był wysprzęglik) na razie założone jest tak jak było ale już mam nowy oring z ASO.

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja miałem taka przypadłość do tego miałem metaliczny dźwięk podczas pracy silnika na biegu jałowym okazało się ze łapa która dociska łożysko oporowe ułamała się A tutaj foto

    http://img543.imageshack.us/img543/2202/zdjcie083h.jpg

  9. #29
    szataniszcze's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    czyli co bym nie chciał zrobić to musze wyjąć skrzynie?

  10. #30
    kostek45's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Odświeżę trochę temat sprzęgła.
    Mianowicie - od jakiegoś czasu zaczyna mi się ślizgać sprzęgło.
    Przy gwałtownym dodaniu gazu (szczególnie na niskich obrotach, albo przy jeździe pod górę) sprzęgło przez ok 2 sekundy ślizga się, po czym auto zaczyna normalnie 'ciągnąć'.

    Czy takie objawy jasno dają do zrozumienia, że najwyższy czas odchudzić portfel i wymienić sprzęgło?
    Słyszałem wczoraj o takim zabiegu na podobne objawy jak 'pompowanie sprzęgła'.
    Może ktoś przybliżyć?

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •