Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: czas na panel środkowy (przeróbka) ...

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny czas na panel środkowy (przeróbka) ...

    Potrzebujemy:
    - radioodtwarzacz (osobiście uważam że najlepszy jest Clarion 379RMP, ale to mój gust, a o gustach …)
    - listewki 5mm na 5mm długość do 150 cm
    - piłka do drewna
    - klej wikol
    - klej/masa dragon (zawiera włókno szklane)
    - szpachel
    - taśma izolacyjna
    - papier ścierny o 3 różnych fakturach (twardy, średni, delikatny, dodatkowo na koniec polecam ten najmniejszy - wodny)
    - podkład do plastików
    - farba dekoral szybkoschnąca (czarna najlepiej)
    - kompresor (najlepiej, który nie ma dużego ciśnienia)
    - pistolet do malowania
    - opalarka (nie musi być)
    - ostry nożyk
    - dużo sił i nerwów

























    INSTRUKCJA !!!

    1. Odkręcamy popielniczkę (1 śrubka krzyżowa po otworzeniu jej) następnie odpinamy kostki od światełka i zapalniczki, jeszcze 2 śrubki torx, które znajdują się od razu za zapalniczką, na koniec delikatnie od dołu odpinamy panel od konsoli

    2. Usuwamy starą farbę z panelu, popielniczki, tunelu środkowego (aby wyjąć tunel, wystarczy odkręcić 4 śrubki (torx), 2 po bokach, są za zaślepkami, następnie wyjąć plastikową klapkę która jest pod dźwignią hamulca ręcznego, potem wyjąć tylnią popielniczkę, pod nią znajdują się 2 śrubki torx, problem jest gdy mamy jeszcze podłokietnik, a więc tak - wyciągamy tylni plastik (trzeba mieć duuużo siły) potem przedni, a od dołu odkręcamy 2 śruby imbus, na koniec wyciągamy od góry podłokietnik) no i następnie podgrzewamy opalarką farbę (tak najlepiej) i zdrapujemy nożykiem, lub papierem ściernym, pierwsza metoda najskuteczniejsza, farba jest twarda, ale pod wpływem ciepła nabrzmiewa i można ją zdrapać

    3. bierzemy drewnianą listwę tniemy piłką i robimy stelaż w pustym miejscu gdzie jest miejsce na radyjko, idealnie dopasowując do obudowy, ja musiałem zrobić większą dziurę od dołu ponieważ panel w moim radiu jest obalany, dlatego musiałem zostawić trochę miejsca abym mógł go obalić, pomagamy sobie przy tym taśmą przyklejając listwę do panelu (1 listwa do góry, 1 na dół, 10 na boki - 5 po lewej i 5 po prawej) i kleimy ładnie wikolem.

    4. kiedy wszystko ładnie zaschnie, wylewamy klej/mase dragon na boki z tyłu i z przodu abyśmy mieli 100% pewność że stelaż nigdy nie wyleci

    5. po wyschnięciu dragona (aby usunąć nadmiar nie pomoże nam nic, wystarczy lekko podgrzać i klej dragon robi się miękki, a wtedy możemy zdrapać go nożem) zaklejamy te dziurki na dole od czujnika temperatury taśmą izolacyjną, bierzemy szpachel w celu wykończenia ramki ja nakładałem 5 warstw, aż uzyskałem po starciu papierem ściernym idealnie gładką powierzchnię (tutaj przydaje nam się opalarka, szpachel schnie w 2 minutki po ogrzaniu opalarką)

    6. następnie jeszcze raz wszystko ścieramy papierem aby było cycuś glancuś, myjemy cały panel w wodzie i pozostawiamy do wyschnięcia

    7. dokładnie zabezpieczamy (w przypadku popielniczki, tunela środkowego) elementy które nie mają być malowane, workiem podklejając taśmą

    8. sikamy podkładem do plastików idealnie równomiernie, 2 lub 3 warstwy, jeśli powstaną zacieki przecieramy delikatnie papierem ściernym i sikamy kolejny raz

    9. na koniec sikamy pistoletem lakierniczym „czarną” farbą (teraz tak, ja akurat mam szczęście ponieważ mój kompresor ma słabe ciśnienie, dlatego też wyszedł taki ładny wzorek „baranek” dla mnie gites, lepiej niż dała fabryka poprzedni kolor

    10. po wyschnięciu elementów - montujemy i cieszymy się z naszej pracy







































    wszystko jest pokazane na zdjęciach, mówię szczerze efekt jest znakomity, wydaje mi się że wygląda to lepiej niż te dorabiane ramki, pokryte folią (karbon, chrom), wszystkie materiały można kupić w brico marche, oprócz podkładu, który kupiłem na allegro

    piszcie jak Wam się podoba lub nie podoba










    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=bad84...c9fce3e380c9e0
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-07-15 o 18:25

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •