Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: [8L] Czy to czujnik prędkości pada?

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny [8L] Czy to czujnik prędkości pada?

    Witam.
    Od jakiegoś czasu nie działa mi czujnik prędkości więc i przebiegu nie nalicza. Wygląda to tak że niezależnie od prędkości wskazówka prędkościomierza leży sobie na 0. Czasem coś jej odbije i przez chwile pokazuje prędkość ale za chwile opada i dalej sie leni I tak co parę minut - podziała z minute i nie działa z 5-10 min. Czy to czujnik prędkości pada? Wiem ze u mnie jest elektroniczny, wkręcany od tyłu w skrzynię. Ile może kosztować taki czujnik i czy nie ma problemu z wymianą, po prostu wykręcić stary, wkręcić nowy czy coś jeszcze trzeba?

    Dzięki za odp i pozdrawiam
    18" RS6

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    niestety bardziej bym obstawial padajace zegary
    oczywiscie w pierwszej kolejnosci mozesz podmienic czujnik i sprawdzi bo jest tanszy... ale jesli to nic nie da i problem bedzie sie powtarzal musisz sie lucziczy z wymiana zegarow

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    czy sa jeszcze jakies sugestie? co to mzoe byc innego? jakies przwewody moze? chcialbym wiedziec co to jeszcze moze byc jak bede sie za to zabieral. dzieki
    18" RS6

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    Miałem podobny problem, tyle że wskazówka nie drgała wogóle. Czy wariuje tobie również wskazówka poziomu paliwa? Sprawdź czujnik, a potem przewód. Mnie też straszyli perspektywą naprawy zegarów ale okazało się że to tylko kabelek się zerwał.

    Jeśli czujnik, i kabel jest ok, to zostaje ci do sprawdzenia sam licznik. Tyle że naprawa licznika to już około 400 ~ 500 zł niestety. Ale może cię to ominie.

    Pozdrawiam
    Ski or Die

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    tmstp, Jeśli masz climatronik to możesz tam wyświetlić prędkość (jest ona niezależna od liczników ,ale idzie z tego samego czujnika). http://www.a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=85

    Jeśli nie masz klimy to możesz też podłączyć VAGa ,sprawdzić błędy oraz w module silnika w którejś z grup jest aktualna prędkość.

    W ten sposób zweryfikujesz czujnik.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majkelos
    Miałem podobny problem, tyle że wskazówka nie drgała wogóle. Czy wariuje tobie również wskazówka poziomu paliwa? Sprawdź czujnik, a potem przewód. Mnie też straszyli perspektywą naprawy zegarów ale okazało się że to tylko kabelek się zerwał
    Faktycznie czasem wskaźnik poziomu paliwa czasem spada sobie delikatnie i potem wraca. Czy można w jakiś sposób sprawdzić czujnik prędkości nie wymieniając go? Dobrze gdyby to był tylko przewód.

    [ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 11:19 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    tmstp, Jeśli masz climatronik to możesz tam wyświetlić prędkość (jest ona niezależna od liczników ,ale idzie z tego samego czujnika). http://www.a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=85

    Jeśli nie masz klimy to możesz też podłączyć VAGa ,sprawdzić błędy oraz w module silnika w którejś z grup jest aktualna prędkość.

    W ten sposób zweryfikujesz czujnik.
    Wielkie dzięki, zaraz pędzę sprawdzić
    18" RS6

  7. #7
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    tmstp, tak jak MiG25 pisał, najlepiej sprawdż na climatroniku, wciśnij szczałkę do góry i obieg zamkniety naraz wybierz za pomocą przycisków do temperatury 17 i naciśnij obieg zamknięty, w tedy będziesz miał pokazany odczyt prędkości prosto z czujnika...

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pago
    tmstp, tak jak MiG25 pisał, najlepiej sprawdż na climatroniku, wciśnij szczałkę do góry i obieg zamkniety naraz wybierz za pomocą przycisków do temperatury 17 i naciśnij obieg zamknięty, w tedy będziesz miał pokazany odczyt prędkości prosto z czujnika...
    [ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 13:12 ]
    Więc tak:
    W momencie gdy nie działa prędkość na zegarach to nie działa i na climatroniku. Jak to jest połączone wszystko? Na mój rozum jest po prostu czujnik wkręcony w skrzynię i z niej idą przewodami 2 sygnały - jeden do zegarów a drugi do climatronika. Dobrze rozumuję? I wtedy może być walnięty albo czujnik albo te przewody? Tylko raczej chyba małe jest prawdopodobieństwo tego że dwa przewody jednocześnie dają ciała?

    [ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 16:23 ]
    Czy ktoś może mi pokrótce objaśnić jak to jest podłączone i na jakiej zasadzie działa? Które i dokąd idą poszczególne kabelki? Wydawało mi się że mam jakąś teorię ale chyba nie bardzo
    18" RS6

  9. #9
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jeśli chodzi o zegary to łatwo możemy sprawdzić za pomocą VAGA wybierając na licznik i później robimy test wskaźników. I już wiemy, czy wskaźniki działają poprawnie.

  10. #10
    dyboss's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świebodzice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    cze mam pytanko ja mam taki sam problem czyli
    prędkościomierz milczy, kilometry nie są liczone, a i na climatroniku widnieje wielkie 0
    to mnie pociesza że liczniki mi nie padły ale mam takie pytanko czy wie ktoś w którym dokładnie miejscy sie znajduje ten czujnik w skrzyni ???
    Ostatnio edytowany przez dyboss - 22-05-09 o 16:36

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •