Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: Wymiana przewodów hamulcowych

  1. #1
    Lbzdz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bukowiec (Łódź)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Wymiana przewodów hamulcowych

    Witam Panowie

    Mam taka sprawę. Skończyły mi się klocki więc kupiłem GreenStuff'y, a ponieważ auto ma już ponad 10 lat stwierdziłem że wymienię też przewody hamulcowe (na razie gumowe ale docelowo w oplocie stalowym - na razie brak jednak funduszy).
    Zdjąłem zaciski, wyczyściłem ale nie bardzo wiem jak odkręcić przewód gumowy od tego metalowego (bo odkręcić wężyk gumowy od zacisku to żadna filozofia). Próbowałem odkręcić tą srubkę co jest na końcy rurki ale coś strzeliło i od rurki odeszedł lakier.
    Nie bardzo wiem jak to ugryźć - czsu mam mało i nie mogę spobie pozwolić na uszkodzenia tej rurki.

    I przy okazji - czy ktoś posiada książkę serwisową do AUDI A3 8L (np. Haynes'a) w formie elektr. lub moglibyście panowie zapodać jakiś link jeśli jest jakiś wam znany.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-10-15 o 15:08

  2. #2
    Mentos's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    RS3 dawniej A trzecia '03
    Model
    RS3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    nie wiem dokladnie o ktorym miejscu mowisz moze jakies fotki , ale przewod ma zaciskane metalowe koncowki wiec proponuje nie rozkrecac polaczen gumowo metalowych , sadze ze mowisz o tylnych przewodach wiec ten przewod jest troszke dluzszy i czesciowo sie sklada z takiej metalowej rurki oraz gumowej , jezeli popsuja Ci sie przewody, gdzies mam swoje stare w bardzo dobrym stanie ,bo wymienialem na metalowy oplot , powodzenia
    Sa koszty jest impreza,
    jest impreza sa koszty,
    Jest ryzko jest zabawa
    Są samochody AUDI dlugo dlugo dlugo ... nic i dopiero inne samochody ;p

  3. #3
    Lbzdz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bukowiec (Łódź)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Chcę wymienić cały przewód elastyczny wraz z metalowymi końcówkami. Chodzi mi o połączenie tych końcówek z przewodem stałym.

    zdjęcia już podaję:

    http://picasaweb.google.pl/Lbzdzdz/P...35352269372466

    I pytanie do kolegi - jak bardzo pomaga oplot?, bo wiem że w motocyklach baaardzo dużo!

  4. #4
    Mentos's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    RS3 dawniej A trzecia '03
    Model
    RS3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    troszke sie przybrudzilo i moze byc ciezko z odkreceniem tego;/ proponuje jakis odrdzewiacz i niech sie to troche pomoczy , ale mozna ukrecic ta rurke ktora idzie pozniej do pompy;/ tymbardziej ze to juz swoje lata ma i nie bylo ruszane;/
    co do oplotu jest roznica, ale w motorze czuc wieksza roznice , sam oplot duzo nie da jeszcze blyn warto zmienic oraz wiadomo duzo daja zaciski i wielkosc tarczy oraz jakos klocka to sie sklada na hamowanie ale oplot przy paru hamowaniach pedal nie robi sie jak z waty
    Sa koszty jest impreza,
    jest impreza sa koszty,
    Jest ryzko jest zabawa
    Są samochody AUDI dlugo dlugo dlugo ... nic i dopiero inne samochody ;p

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    nigdy sie niepowinno ruszac czegos co dziala poprawnie
    a wymiana gomowych przewodow na gumowe
    moim zdaniem mija sie z celem
    o ile stare nie sa uszkodzone ani niemaja zadnych pekniec

    aha mentos
    twoj opot niema nic wspolnego z tym ze po kilku chamowaniach
    pedal staje sie miekszy czy nie
    to zasluga tylko i wylacznie plynu a raczej jego temperatury

  6. #6
    Lbzdz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bukowiec (Łódź)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    CO do wymiany gumowych przewodów - to myślę że raczej trzeba wymieniać po jakimś czasie, przecież guma się starzeje. Płyn oczywiśccie wymienię na DOT 5.1 bo chodzi mi o to by wyeliminować fading, a jeżdzę tak zeby hamulca nie nadużywać, a jeśli już hamuję to ostro.

    Wczoraj odkręciłem te przewody gumowe i rzeczywiście chyba "przekręciłem" tą rurkę do pompy. Przedtem jednak całość oczyściłem i WD40 użyłem trochę się namoczyło...
    Jak założe zaciski i klocki i napełnię ukłąd to zobaczymy czy nie ma nieszczelności na rurkach, bo jeśli tak to się wku...
    Co za pomysł żeby robić układ tak aby nie dało się go serwisować!!!! Zresztą Audi tak zbudowało ten układ że żadne standardowe klucze nie pasują, Zaciski mocowane na śr. o łbie 18mm a jarzma na imbusy 7mm. DZIADY - chcą aby z byle ****relą jeżdzić do serwisu, a tam niekompetentni mechanicy nic nie naprawią a płacić trzeba SŁONO.

  7. #7
    Mentos's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    RS3 dawniej A trzecia '03
    Model
    RS3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dami81 Pokaż post
    aha mentos twoj opot niema nic wspolnego z tym ze po kilku chamowaniach pedal staje sie miekszy czy nie to zasluga tylko i wylacznie plynu a raczej jego temperatury
    ale jezeli po paru hamowaniach nagrzejesz plyn to jasne ze guma sie rozszerza , i wowczas przy kolejnym hamowaniu sila nie idzie w tloczek tylko powieksza sie przewod hamulcowy wszystko wiaze sie razem i ma wplyw na hamowanie , metalowy oplot jest po to aby przelot(srednica)wewnatrz przewodu nie zmieniala sie pozdro
    Sa koszty jest impreza,
    jest impreza sa koszty,
    Jest ryzko jest zabawa
    Są samochody AUDI dlugo dlugo dlugo ... nic i dopiero inne samochody ;p

  8. #8
    Lbzdz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bukowiec (Łódź)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Więc wynik prac jest taki że przewodów stałych nie ukręciłem jednak, układ jest szczelny i wymiana przewodów gumowych na nowe gumowe poprawiła twardość pedału ale to jeszcze dla mnie mało, także przymierzam się do oplotów na jesień, kiedy będę robił także tylne zaciski i klocki.

    Dzięki za pomoc i rady...

  9. #9
    Dybek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa - Sadyba
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam, ja też chce wymienić przewody hamulcowe na te o stalowym oplocie.
    znalazłem parę ofert ale wszystkie drogo wychodziły bo ok 400-500zł więc pomyślałem że kupię na metry tutaj:
    http://www.rallyshop.pl/index.php?p1...odridge-3-2-mm
    czy ktoś z Was orientuję się ile metrów i ile przewodów potrzeba? nie mogę znaleźć dokładnej specyfikacji...

  10. #10
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Napisze wprost. Dobrze chcesz zrobić wymieniając 10letnie przewody na nowe. Nie ważne czy na gumowe czy w stalowym oplocie. Wymienia się je z tego samego powodu co 10 letnie parciejące opony. A jednak hamulce to jakby istotna część samochodu która lepiej jak sie nie popsuje.

    Teraz do sedna sprawy:
    Jeżeli płyn do gumowych przewodów to tylko DOT 4 (dot 5.1 RBF600 i RBF660 wchodzi w reakcje z gumą w wyzszych temperaturach i dlatego nie powinno sie ich stosowac do przewodow gumowych)
    Jeżeli do stalowych to 5.1 lub RBF bo co z tego ze przewód nie zrobi sie plastyczny jak plyn sie zagotuje.

    Jezeli przewody stalowe to nie kupuj na metry. Niby robi się takie rzeczy i zaciska samemu końcówki albo je wkreca (zależy od systemu) ale jakoś mało pewnie mi to wyglądało i sam dla siebie nigdy bym sie nie zdecydowal. Jak wezmiesz w reke fabryczne przewody w oplocie np goodridga to zobaczysz roznice.... Pamiętaj że od tego zalezy twoje i pasazerow bezpieczeństwo. Wyceniach je na 200zl?

    Ja cenie je bardziej i dlatego kupilem oplot goodridga.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •