Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 80

Temat: oświetlenie wewnętrzne nie gaśnie

  1. #21
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Ale napisałeś, że w 8L nie ma modułu komfortu, a właśnie pompka za niego odpowiada, więc w praktyce taki moduł istnieje

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam!

    ja też mam podobny problem co MARIUSZ1973_2008. kupiłem a3 około tygodnia temu i odrazu zauwazyłem ze nie ma podświetlenia gdy otwieram drzwi, niewazne czy kierowcy czy pasazera. myslałem na początku ze to tylko dlatego ze nie ma zarówki (nie wiem dlaczego ale nie było z przodu i z tyłu). wiec kupiłem zarówki załozyłem i na przycisk działają ale nie gaśnie po zamknieciu drzwi. dodam ze dwa po boku swiatła do czytania działają i z tyłu te po boku też działają.
    aha i jeszcze jedno co zaobserwowałem, gdy załozyłem z tyłu zarówke i ustawiłem przełącznik na otwarcie drzwi to po jakiś 10 minutach zgasła i juz nie chce sie zapalic a zarówka i bezpiecznik jest cały. dodam jeszcze ze w bagazniku mam swiatło, nie mam swiatła jeszcze w schowku. co to moze byc? wilgotna pompka centralnego? co radzicie?

  3. #23
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    wilgotna pompka centralnego? co radzicie?
    Od tego bym zaczął.

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    aha ok, tylko ze wiesz w innym temacie przeczytałem jeszcze ze gdy swiatło jest przestawione zeby zapaliło sie podczas otwierania drzwi to podobno ktos tak pisał ze podswietlą sie kilometry i kontrolka jakas i piszą ze cos w drzwiach jest nie tak. dodam ze czasem nie działa mi piszczek gdy mam zapalone swiatła. ale takto cała elektryka działa, szyby, lusterka, domykanie szyb z kluczyka itp a jak mam suszyc tą pompke? znalazłem ją dzisiaj bo szukałem od niej numerów bo chce załozyc centralny z pilota i widziałem ze jest własnie w takiej gąbce z tyłu po lewej stronie i kto juz sie do niej chyba dobierał bo jest spięta takim plastikową tasmą.
    Dodano:
    aha i jeszcze mam jedno pytanie jak ją wymontować? trzeba odłączyć akumulator czy mozna bez tego ją wyjąc? i czy przewody co do niej idą są wpinane w jakieś kości? no i najważniejsze jak ją suszyc? rozebrac ją na tyle cześci ile sie da czy jak? prosze o odpowiedź bo jeszcze tak za dobrze nie poznałem tej a3.
    Ostatnio edytowany przez grucha1987 - 29-03-11 o 22:02 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #25
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Exclamation

    możesz wypiąc bez przeszkód normalnie. Tam idą trzy kostki i dwa węzyki cusnieniowe, uważaj przy weżykach ciśnieniowych żeby nie połamać zatrzasków. Trzeba ścisnąć delikatnie kombinerkami boki krućca i wyciągnąć, napewno się zorientujesz jak to zrobić. Następnie otwórz spód pompki (jest na zatrzaskach) denko powinno mieć pod spodem uszczelke, odrazu zweryfikuj czy jest cała na swoim miejscu. Po zdjęciu pokjrywki ujżysz płytke scaloną i to głównie o nią się rozchodzi, sprawdz czy nie jest zawilgocona i zaśniedziała.Weryfikacji podlegają również same wtyczki i gniazda ponieważ moga być również zaśniedziałe. Jeśli chodzi o temat w którym piszą o niegasnącym świetle po zamknięciu drzwi to owszem powodem tego może być również "czujnik zamknięcia drzwi" Oczywiście wtedy nie zgaśnie światełko, ale pojawi się również komunikat o niezamkniętych drzwiach, nie poruszyłeś tego tematu więc odrazu odrzucam tą teorie. Pompka centralnego zamka często może kodować w sobie błąc, tzw "otwarcie drzwi po zderzeniu" jest to mankament, którym nei należy się przejmować, ale pod warunkiem że da się go usunąć. Jeżeli pompka nie bedzie mokra i jej czyszczenie i suszenie nie przyniesie rezultatu, proponuje znaleźć dobrą duszę z Vagiem i przeskanować pompkę w poszukiwaniu błędów, ewentualnie wszytskie skasować. Życzę Powodzenia

  6. Podziękowania dla etanol za pomoc w problemie

    grucha1987 (30-03-11)

  7. #26

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    aha ok dzięki etanol ide zaraz robić tak jak radzisz. Vaga niedługo bede miał, czekam na kabel osusze wszystko co sie da szuszarką do włosów i styki tez przeczyszcze i napisze czy cos to dało, oby to było to:/
    Dodano:
    własnie ją wyjąłem, była tak mokra ze az sie przykleiła do blachy, a spód tej gąbki cały spleśniały, akurat tam gdzie idą wszystkie kable:/ teraz pozostaje suszenie mam tylko nadzieje ze nie zwilgotniała az tak mocno ze nie da sie jej juz naprawic i samo suszenie wystarczy (ze tam sie zadne zwarcie nie zrobiło i dlatego nie wszystko chce działac) później napisze czy suszenie pomogło
    Dodano:
    dobra rozbroiłem pompke, fakt troche było kłopotu z tymi zaciskami ale jakoś poszło pokrywke tez zdjąłem i co sie okazało ze tam prawie wcale uszczelki nie ma z jednej strony tylko była ale to tez taka tylko niteczka, a reszta chyba wyparowała i mam pytanie gdy bede składał pomke to bez uszczelki bo nie mam takiej, mam tylko silikon. mozna tą pokrywke w miejscu uszczelki posmarowac sylikonem? czy cos innego radzicie?
    Ostatnio edytowany przez grucha1987 - 30-03-11 o 17:42 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #27

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    etanol własnie susze tą płytke co pisałeś i zwróciłem uwage na jakiś biały nalot na jednym z kondensorek. czy to tak ma być czy po prostu poprzez wilgoć coś z niego wyleciało, nie znam sie na tym i nie wiem jak to dokładnie powinno wyglądać wiec wklejam zdjecie i niech ktoś zobaczy i powie mi czy to tak ma być czy rzeczywiscie cos z niego wypłyneło

    zdjęcie:


    czyściłem też styki mimo iż ładnie były zachowane nigdzie zadnego zabrudzonego nie zauwazyłem, pozostaje mi jeszcze przeczyscic kable ale najpier chciałem zapytac sie o to bo nie wiem czy dalsze czyszczenie ma sens skoro to jest zepsute. zobaczcie i odpiszcie jak najszybciej, bo jutro do roboty a ja jeszcze musze to złozyc

  9. #28
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Nie jestem elektrykiem, ale równie dobrze może to być silikon który został nałożony żeby się to nie trzęsło. MOże ktoś inny sprawnym okiem to oceni. Jeśli nei uzyskasz odpowiedzi to wyczyśc wtyczki a najlepiej by było gdybyś jutro zakupił preparat o nazwie kontakt lub inny do układów scalonych i spryskał te wtyczki. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś to dziś założył na "sztywno" i sprawdził czy działa. Możesz też jeździć bez pompki, nic się nie stanie. Poprostu będziesz musiał każde drzwi z osobna zamykać kluczykiem, a jeśli masz zamek tylko w drzwiach kierowcy to drzwi pasażera od środka musisz zamykać. Nic się nie martw ja bez pompki 3 miesiące jeździłem i nic się nie stało. Powodzenia!

  10. #29

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a wiec własnie wróciłem po 4 godzinach suszenia, czyszczenia i uszczelniania. powiem tak, jest sukces! co prawda połowiczny ale mysle ze VAG to zweryfikuje. dlaczego połowiczny, ponieważ gdy mamy u góry ten przełącznik od swiatła wewnetrznego, przełączamy w lewo to powinna sie zapalac lampka gdy otwiera sie drzwi i gasnąc gdy sie je zamyka, przełączamy na srodek to zgaszona jest cały czas, a gdy przełączamy w prawo to pali sie cały czas, mam racje? (tak wywnioskowałem z tych rysunków przy tym przełączniku) a u mnie po wyczyszczeniu i wysuszeniu wszystkiego zaczeło działac z tym że na odwrót, gdy przełączam w lewo to pali sie cały czas, srodek został bez zmian a gdy przełączam w prawo to własnie to swiatło zapala sie po otwarciu i gasnie po zamknieciu, jak myslisz etanol VAG-iem da sie to naprawic? jak tylko przyslą mo kabel to odrazu to sprawdze a nawet jesli tego nie da sie zmienic to niewazne, bo liczy sie to że działa aha i jeszcze jedno, pewnie zabrzmi to banalnie ale musze zapytac, mam ten samochód od tygodnia wiec mam prawo nie wiedziec czy to wszedzie tak jest ze gdy otwiera sie drzwi to ta lampka nie zapala sie odrazu tylko z sekundy na sekunde coraz bardziej sie rozjasnia i gasnie powoli w przypadku zamknięcia? (na szczęście gaśnie całowicie) i druga rzecz czy u was wszystkich tak jest gdy po zgaszeniu silnika i wyjęcia kluczyka ze stacyjki to ta lampka sie zapala i gaśnie w przypadku zamknięcia drzwi lub gdy minie kilka minut? sory ze pytam pewnie o takie banały ale wiecie, miałem wcześniej astre jedynke z 93 roku wiec sami rozumiecie ze to troche przeskok jesli chodzi o funkcje samochodu heh aa i chciałem jeszcze dodać ze w rowki pokrywki wpusciłem troche silikonu poniewaz nie mialem takiej uszczelki bo tamta wyparowała i po załozeniu tej pokrywki posmarowałem lakierem w celu lepszego uszczelnienia (wyczytałem to gdzies na jakims forum) moze sie to komuś przyda w razie jak bedzie miał taki problem jak ja aa i jeszcze chciałem tylko podziekować tobie etanol za rady, dzięki tobie udało mi sie sprawnie i bez uszkodzen wszystko to zrobic dzieki wielkie pozdrawiam!

  11. #30
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    czy to wszedzie tak jest ze gdy otwiera sie drzwi to ta lampka nie zapala sie odrazu tylko z sekundy na sekunde coraz bardziej sie rozjasnia i gasnie powoli w przypadku zamknięcia? (na szczęście gaśnie całowicie) i druga rzecz czy u was wszystkich tak jest gdy po zgaszeniu silnika i wyjęcia kluczyka ze stacyjki to ta lampka sie zapala i gaśnie w przypadku zamknięcia drzwi lub gdy minie kilka minut
    To akurat jest taki szpanerski gadżet i jest to normalne, tak ma być, a co do tego że odwrotnie Ci ten przycisk działa to rozbierz lampke ponownie gdzie zmieniałeś żarówkę i sprawdź czy nie styka gdzieś i nie robi niepotrzebnego zwarcia. A napewno taką samą żarówkę wsadziłeś?:> bo wiesz zdarza się że żarówka różni się od oryginału np jest dwu włuknowa i posiada dwa styki z tyłu i już może być problem :>

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •