Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: Alarm w Audi 8L

  1. #11
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Post alarm

    Witam!

    Skorzystam z wątku i zadam pytanie. Chcę założyć do mojej a3 alarm. Powiedzcie mi czy opłaca się kupić taki zestaw?
    http://www.stig.pl/produkty.php?id_p...474&id=129#dol
    Może ma ktoś zamontowany taki podobny u siebie i powie mi jak się on sprawdza?
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  2. #12
    bartali's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witaj!

    Jestem od miesiąca szczęśliwym posiadaczem alarmu Seo Perfekt zakupionego z ogłoszenia w dziale "sprzedam" od jednego z forumowiczów. Założenie kosztowało mnie 150zł i i korzystam jedynie z fabrycznego klucza-scyzoryka. Obsługuje on również funkcję komfort (domykanie szyb po załączeniu alarmu, sygnalizacja niedomkniętych drzwi itp.)

    Pozdrawiam

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Gdzie znajdę alarm?

    Witam serdecznie, mam do was pytania, gdzie znajdę centralkę alarmu? W moim samochodzie dioda alarmu znajduję się przy włączniku świateł awaryjnych, więc wnioskuje, że jest to nieoryginalnie zamontowany alarm.
    Dodam, że przy pompce centralnego zamku w bagażniku nie ma modułu od alarmu, więc gdzie go szukać?
    Dodatkowe pytanie, czy to normalne, że po około 16 dniowym postoju padł akumulator?
    Pozdrawiam

  4. #14
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomek9449 Pokaż post
    Witam serdecznie, mam do was pytania, gdzie znajdę centralkę alarmu? W moim samochodzie dioda alarmu znajduję się przy włączniku świateł awaryjnych, więc wnioskuje, że jest to nieoryginalnie zamontowany alarm.
    Dodam, że przy pompce centralnego zamku w bagażniku nie ma modułu od alarmu, więc gdzie go szukać?
    Dodatkowe pytanie, czy to normalne, że po około 16 dniowym postoju padł akumulator?
    Pozdrawiam
    Często montują centralkę od alarmu pod podstopnicą, pod osłona kierownicy lub za licznkami.
    Jeżeli masz niewielki pobór prądu to może paść akumulator.

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomek9449 Pokaż post
    Witam serdecznie, mam do was pytania, gdzie znajdę centralkę alarmu? W moim samochodzie dioda alarmu znajduję się przy włączniku świateł awaryjnych, więc wnioskuje, że jest to nieoryginalnie zamontowany alarm.
    Dodam, że przy pompce centralnego zamku w bagażniku nie ma modułu od alarmu, więc gdzie go szukać?
    Dodatkowe pytanie, czy to normalne, że po około 16 dniowym postoju padł akumulator?
    Pozdrawiam
    Rozumiem że podejrzewasz alarm o zwiększony pobór prądu w czuwaniu.
    Jest to o tyle dziwne, że prościej byłoby zmierzyć prąd poboru, gdy samochód jest zamknięty , a alarm czuwa. Skoro do tej pory było ok, to co każe przypuszczać, że w alarmie apetyt na prąd nagle się zwiększył?. Jeśli nie wyje bez przyczyny, to po co zaraz rozbierać?
    Jest tyle czynników mających na to wpływ.
    Kondycja akumulatora (wiek i upływność)
    Czystość połączeń (klemy i kołki)
    Stopień ładowania alternatora (wydajność przy obciążeniu)
    Lub chociażby częstotliwość używania pojazdu i długość tras itp.
    Co jeszcze pobiera prąd na postoju?
    System rozpoznawania kodu pilota
    Zegarek
    Podtrzymanie pamięci radia, no i alarm oczywiście, a więc jest tego trochę. Jeśli chodzi o te 16 dni, to sądzę, że uszkodzony alarm znacznie szybciej by ten akumulator wykończył.
    Sprawdź syrenkę alarmową, jeśli ma własne zasilanie, to czy nie ma w niej wody.
    Alarm pod podstopnicą? Nie sądzę, jest tam zbyt wilgotno.

    ps.

    No dobra, jeśli koniecznie chcesz się napracować, to do alarmu trafisz idąc po przewodzie od diody Led. Pytanie tylko co zrobisz jak go znajdziesz?. Odepniesz? Nie masz gwarancji, że samochód wtedy odpali, a nawet jeśli, to co? - zostawisz tę Barcelonę przyszłym pokoleniom (okablowanie alarmu) o co każdy elektryk będzie się potykał (czytaj: klął pod nosem i zawyżał rachunek)?. Hm....Co jeszcze odepniesz, jeśli okaże się, że problem nadal występuje?.
    Wiem, że w takiej sytuacji alarm zawsze staje się pierwszym podejrzanym i prawie zawsze jest niewinny. Powodzenia.
    Ostatnio edytowany przez ebeb - 20-11-19 o 10:20

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •