Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 229

Temat: [kompendium]bi-xenon / xenon - regulacja org.instalacji, samopoziomowanie, błędy

  1. #101

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Okej, czytałem dzieki


    Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

  2. #102

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Moze ktos mi powiedzieć czy czujnik o numerach 1T0907503A bedzie pasował ? Ten gość co to wystawił na aukcji sam nie wie czy tak. Znajomy ma z B8 czujnik o numerze 1T0907503A ten z Allegro to 1T0907503B czyli to to samo ? Mało informacji w sieci o tym, szukałem wszędzie juz. Znalazłem listę aut w jakich był montowany 1K0... A tego 1T0 nie.


    Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

  3. #103
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Czy mozesz przestac robic sobie gadu gadu z forum? Napisales tutaj min. 5 postow bzednych i zaczelo sie gadu gadu. Poza tym zacznij stosowac sie do rad... o czujnikach mowilem juz pare dni temu, to szklana kula wywrozyles, ze to nie to.

    Zderzak tez musiales zdjac (w polowie), co widac na zdjeciu... Jeszcze ktos uwierzy, ze nie trzeba zdejmowac.

    No i oczywiscie piszesz juz w drugim temacie o tym samym.

  4. Podziękowania dla czaro10 za pomoc w problemie

    noremorse (08-12-15)

  5. #104

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witajcie,

    Mam problem ze światłami co prawda nie w A3 tylko w TT mk2, ale liczę, że ktoś pomoże bo to w końcu bliźniacza konstrukcja z 8P

    W aucie nie działa mi samopoziomowanie już od momentu zakupu. Poprzedni właściciel zakładał nowe reflektory po wypadku, ale dla niego nie ważne było czy z AFS czy też bez, aby świeciło
    Na chwilę obecna sytuacja wygląda tak:
    Oto błędy z VAG'a:

    Address 55: Xenon Range Labels: 4F0-910-357.lbl
    Control Module Part Number: 4F0 910 357 F HW: 4F0 907 357 F
    Component and/or Version: AFS 1 H01 0020
    Software Coding: 0000025
    Work Shop Code: WSC 01236 785 00200
    Additional Info: NOSUBSYSTEM AFS-Modul links NOSUBSYSTEM AFS-Modul rechts
    VCID: 2953863580A75650562
    2 Faults Found:

    01539 - Headlights Not Adjusted
    005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation - MIL ON

    02071 - Local Databus
    004 - No Signal/Communication - MIL ON

    Bloki pomiarowe dla czujników w zawieszeniu z tyłu i z przodu pokazują "unknow".

    Oczywiście Basic Setting dla 01 nie można przeprowadzić ani Output Test też nie (czeka w nieskończoność).

    Co dotychczas sprawdziłem:
    1. Czujniki przy wahaczach, mam w sumie 4 wszystkie całe, nie uszkodzone, nie grzebane, odpinałem kostki styki czyściutkie.
    2. Wymontowałem licznik żeby sprawdzić podłączenie do sterownika świateł, który za nim się znajduje. Wszystko całe, nie uszkodzone i nie grzebane. Ma niebieską kostkę.
    3. Wymontowałem lampy. Wygląda, że nikt nic w nich nie przerabiał. Nic nie jest zblokowane. Wszystkie połączenia OK, posprawdzane miernikiem. Przy jednej lampie ktoś lutował 3 przewody przy kostce, ale polutowane jest OK, prawdopodobnie wtyczka ucierpiała przy wypadku.

    W liczniku jest AFS nie jest zakodowane.

    Ugrzęzłem i nie wiem co dalej robić. Czy może być tak, że auto fabrycznie miało reflektory z AFS, a teraz ktoś założył tylko z regulacją wysokości i mimo, że wyłączył AFS w liczniku to problem pozostaje? Gdzie szukać jeszcze przyczyny tego drugiego błędu z brakiem komunikacji?

    Pozdrawiam
    Stona

  6. #105

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stona1 Pokaż post
    Czy może być tak, że auto fabrycznie miało reflektory z AFS,
    Raczej na pewno miało, ze względu na koszty, koleś poskładał ze zwykłymi ksenonami i przekodował zegary żeby ikona nie raziła po oczach. A jak Ci wiadomo (lub jeszcze nie) ksenony z AFS mają inne przetwornice które nie współpracują ze sterownikami zasięgu zwykłego ksenonu. Dlatego te błędy w sterowniku ksenonów bo nie ma komunikacji między sterownikami. Rozwiązania są dwa droższe - wymiana lamp na skrętne, przekodowanie licznika pod AFS i tańsze - wymiana sterownika zasięgu ksenonów na zwykły, przełożenie przewodów do nowej wtyczki sterownika i poziomowanie wróci.

  7. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    stona1 (11-12-15)

  8. #106

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mobilek - Dzięki za odpowiedź. Jeszcze nie wiedziałem, że przetwornice w ksenonach z AFS i bez się różnią

    Przeanalizujmy w takim razie oba scenariusze:

    1. Wymiana reflektorów na skrętne.
    W tym scenariuszu mam tylko jedną wątpliwość. Gdy dociekałem co u mnie w aucie może być nie tak rozbierałem m.in. reflektory i dość dokładnie je oglądałem przez wszystkie otwory. Byłem przekonany, że wszystkie przewody biegnące od silniczka sterowania idą od razu do wtyczki reflektora. Gdyby tak było to jaki wpływ na działanie poziomowania miałaby przetwornica w ksenonach? Ale prawdopodobnie coś źle spojrzałem i jest tak jak piszesz.
    Muszę poszukać takich reflektorów bo nie ukrywam, że jestem z tych co lubią mieć wszystko tak jak fabryka zrobiła

    2. Wymiana sterownika zasięgu ksenonów.
    Nawet już kupiłem taki sterownik jakiś czas temu i byłem mocno zdziwiony gdy okazało się, że wtyczka w moim aucie mimo, że jest b. podobna to jednak nie pasowała. W związku z tym mam pytanie. Jeśli kupię nową wtyczkę taką, która pasuje do tego drugiego sterownika obsługującego tylko wysokość to skąd wiedzieć jaka ma być kolejność pinów? Czy one są 1:1 w obu wtyczkach tylko wtyczki mają drobne różnice w kształcie żeby nie pasowały? Czy przewody można w miarę swobodnie przełożyć z jednej wtyczki do drugiej czy też wymaga to rozcinania lub też innych nieodwracalnych zabiegów na niej?

    Pozdrawiam
    Stona

  9. #107

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stona1 Pokaż post
    Jeśli kupię nową wtyczkę taką, która pasuje do tego drugiego sterownika obsługującego tylko wysokość to skąd wiedzieć jaka ma być kolejność pinów? Czy one są 1:1 w obu wtyczkach tylko wtyczki mają drobne różnice w kształcie żeby nie pasowały?
    Jeżeli chcesz cokolwiek przerabiać to na początek musisz zorganizować sobie schemat połączeń ksenonów zwykłych i z AFS, na schematach opisane są piny, wtyczki i wzajemne połączenia. nie wiem jak jest w TT mogę tylko powiedzieć że w A3 zgadzają się połączenia cana i zasilania modułu reszta czyli połączenia czujników i wyjść na silniczki sterujące do lamp są różne.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stona1 Pokaż post
    Czy przewody można w miarę swobodnie przełożyć z jednej wtyczki do drugiej czy też wymaga to rozcinania lub też innych nieodwracalnych zabiegów na niej?
    Piny we wtyczkach są identyczne i można je swobodnie przekładać bez żadnego problemu, ale podstawą tej operacji są schematy.

  10. #108

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny [kompendium]bi-xenon / xsenon - regulacja org.instalacji, samopoziomowanie, b...

    A wiec tak, wymieniłem czujnik, na vagu pokazuje 65,5 % tył i 65,4 przód %, blad nie chce sie usunąć, ciagle komunikat, ze defekt regulacji. Będę po świętach mógł cos zadziałać w temacie, ale mam teraz dziwne pytanie. Czy można wyłączyć VCDS ta opcje regulacji by na fis nie wywalało błędu ? Denerwuje mnie to juz, lampy robią sobie gora/dół po zapaleniu stacyjki, ale nie poziomuje podczas jazdy czy ciężaru np. Prosze o info gdzie można to wyłączyć, stawiam,ze jak ludzie montują xenon to większość bez samopoziomu i błędów nie ma. Dzieki.

    A moze ja cos złe robię? Stawiam auto na płaskiej powierzchni przed ściana. Czujnik ustawiony na wahaczu z różnica 0,1% wiec prawie idealnie, odpalam VCDS, xenon range, błędy (usuwam i wraca) od razu 01539 / 005. Czujnik nowy. Wiec juz adaptacji nie zrobię jak jest blad, gadałem z ludźmi z innych for i pisali, ze teoretycznie po wymianie uszkodzonego czujnika blad powinien sam zniknąć bez adaptacji jak jest poprawnie ustawiony. Jest ktos z okolic Wrocławia co mógłby mi pomoc rozwiązać ten problem?
    Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowany przez krisuumax - 13-12-15 o 11:09

  11. #109

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krisuumax Pokaż post
    na vagu pokazuje 65,5 % tył i 65,4 przód %, blad nie chce sie usunąć,
    Dobrze założyłeś czujnik? bo wydaje mi się że odwrotnie, jeden ma mieć wartość do 50% drugi od 50 % w górę.

  12. #110

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jak odwrotnie ? Inaczej śruby nie pasują.


    Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •