Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 229

Temat: [kompendium]bi-xenon / xenon - regulacja org.instalacji, samopoziomowanie, błędy

  1. #31
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    widze, ze troche blednych informacji tu padlo.
    Przy xenonach najpierw kalibruje sie punkt 0, a pozniej diagnosta doregulowuje strumien swiatla recznie. Auto poziomowanie wplywa na wysokosc padania swiatla. Witac to bardzo dolkadnie jak ktos dolozyl xenon i zaoszczedzil na czujnikach na zawieszeniu. Jadac np na autostradzie i mocno hamujac lampy praktycznie nie oswietlaja drogi, sytuacja jest odwrotna podczas przyspieszania
    U kolegi ewidentnie wyskoczyl silniczek i klosz sobie lata jak mu sie podoba

  2. #32

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Samopoziomowanie działa prawdopodobnie ok- przy uruchomieniu silnika oba światła się opuszczają bardzo nisko a potem podnoszą do jakiegoś poziomu. Natomiast trasę, o której wspomniałem wcześniej pokonywałem z maksymalnie załadowanym autem i z ciekawości sprawdziłem jak się poziomują światła przed i po załadowaniu- różnica na ścianie oddalonej o 10-15m wynosiła 5-10cm (oczywiście po załadowaniu wyżej). Czy wam po załadowaniu światła trzymają idealnie tę samą wysokość?

    Muszę kupić VCDSa bo przyda mi się też do zmiany języka SDS to przy okazji zrobię adaptację.

    Przy okazji napiszę że w historii serwisowania widnieje pozycja opisująca awarię jednego reflektora jako "sporadyczne opuszczanie światła"

  3. #33
    Grisza'Men's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Beskid Sądecki
    Auto
    S3
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam pytanko, otóż kumpel ma Audi A3 8P przedlift z bixenon'em z AFS i podczas przeglądu
    okazało się, iż ma lampy przeznaczone do ruchu lewostronnego i pytanko
    czy da się w jakiś sposób przerobić te bixenony na ruch prawostrony tj.europejski
    za pomocą vcds'a lub ingerencji w lampie czy jest klops i pozostaje wymiana całych lamp?
    S3 8V Sportback MY 2014 - Grey Monsoon Metalic

  4. #34
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    kup gole lampy bez osprzetu i zarnikow.

  5. #35
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jest mozliwosc zmiany

    ale nie wszystkie reflektory ja posiadaja i zmiana taka sluzy tylko temu zeby poruszajac sie np na wakacjach w kraju z ruchem innym niz nasze, nie oslepiac innych kierowcow
    reflektory maja wyrazne oznaczenia do jakiego kierunku ruchu sa przeznaczone i inne nie moga byc

    reflektory prawe moga i czesto sa przeznaczone do obydwu kierunkow rownoczesnie, wtedy maja strzalki na obudowie, tak w lewo jaki w prawo
    reflektor lewy zawsze jest "w jedna strone"

    tak jak Czarek napisal, moze chlop kupic gole refelktory europejczyki, przelozy zarniki, przetwornice itd

    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #36
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Odnośnie strzałek na naklejce, to u mnie (bix polift) na obu lampach są w różnych kierunkach, a lampy są europejskie (nie anglik). Wydaje mi się, że one oznaczają strone montażu lampy.



    Ale za to na prawej lampie na kloszu są strzałki w 2 strony, to może oznaczać, że są one dostosowane do ruchu prawo i lewostronnego. Na lewej wszystkie są w lewo.

    Prawa


    Lewa:


    Wewnątrz lewej lampy nie ma przełącznika czy też dźwigni.

  7. #37
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cześć, proszę o pomoc. Wczoraj zauważyłem, że ksenony w mojej A3 świecą w chmury, dosłownie. Po włączeniu świateł natychmiast podnoszą się na prawdopodobnie maksymalną wysokość. Silniczki działają. Linia światło-cień ma poprawny kształt. Wiem, że najpierw muszę sprawdzić błędy, ale vaga będę miał dopiero dziś/jutro wieczorem. Może ktoś już spotkał się z podobną usterką? Światła są montowane oryginalnie. Czy to możliwe żeby wypięła się wtyczka z czujnika samopoziomowania?

  8. #38

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WAUZZZ Pokaż post
    Czy to możliwe żeby wypięła się wtyczka z czujnika samopoziomowania?
    Raczej mało prawdopodobne, wszystko wskazuje na to że urwał Ci się któryś z łączników (najprawdopodobniej przedni) pomiędzy czujnikiem a wahaczem.
    Można to sprawdzić Vagiem, wartość podawane są procentowo w blokach pomiarowych, w zależności do sterownika np. 002,011. Powinny się zawierać w granicach przód 12,5 - 50, tył 50 - 87,5.

  9. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    WAUZZZ (15-01-14)

  10. #39
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    skrec kolem lewym w prawno i sprawdz sma czujnik poziomowania tj sprawdz czy dzwignia nie wisi luzno. z tylu jest gorzej ale tez da sie dojrzec
    Who I am? I am a the Champion.

  11. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    WAUZZZ (15-01-14)

  12. #40
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zagadka się rozwiązała. Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Urwał się przegub na łączniku czujnika przedniej osi. Wiecie gdzie można coś takiego dostać? Niestety etka nie przewiduje tej części oddzielnie od czujnika. Na allegro nie mogę znaleźć. Kupować cały czujnik to trochę bez sensu bo obecny jest sprawny a przegub montowany jest na śrubach...


Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •