Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 229

Temat: [kompendium]bi-xenon / xenon - regulacja org.instalacji, samopoziomowanie, błędy

  1. #181

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieluń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam. Niewiem czy w dobrym poscie pisze ale mam problem ze swiatlami. Po podlaczeniu komputera okazalo sie ze wczesniej lampy były z biksenonem a teraz wlozone sa ze zwyklym ksenonem (okazalo sie ze auto uczestniczylo w stuczce). W zwiazku z tym swieca mi sie trzy bledy, dwa zwiazane ze swiatlami prawym i lewym, jeden z poziomowaniem. Elektryk powiedzial mi ze lampy sa zmienione i nie moze mi ich przekodowac. Czy jesteście mi w stanie pomoc forumowicze? Idzie cos z tymi bledami zrobic aby zniknely z komputera i nie wkurzaly przy wlaczani zaplonu?

  2. #182

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny Proszę o sprawdzenie

    Witam, proszę o sprawdzenie ile czujników powinno być w moim A3 8p RM2009/ WAUZZZ8PX9A112084
    czy ilośc czujników jest zależna od sterownika świateł? Jeśli tak to jakie sterowniki obsługują 1 lub odpowiednio 2 czujniki? Ktoś coś wie?

    / jestem w trakcie robienia przesiadki - zwykłe halogenowe/bixenon+led,

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    na pewno nie wszystkie ( i nie jest to zalezne czy skretne czy nie )


    tutaj po VIN, SB model 2010, tez ma tylko jeden czujnik ( pozycja 6 nieaktywna ) :



    to attraction...

    ale zeby nie bylo tak latwo ze ubogie wersje mialy jeden czujnik, tutaj bogato wyposazone S3 my2010 bixenon z AFS, 8Q5 , tez tylko jeden czujnik :


  3. #183
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pevu Pokaż post
    jestem w trakcie robienia przesiadki - zwykłe halogenowe/bixenon+led,
    skoro oryginalnie masz zwykle lampy, to nie masz zadnego, nie potrzeba do tego VIN, nic o nie da przeciez...

    panowie w ostatnich postach twierdza ze do lamp bixenon ( kod wyposazenia 8Q3 ) jest jest jeden czujnik, tylny
    do aut wyposazonych w bixenon skretny ( 8Q5 ) sa dwa czujniki, przod i tyl

    w poscie ktory zacytowales, widac ze to nieprawda, podalem po VIN s3 z 2010 z bixenon AFS ( kod wyposazenia 8Q5 ) i ma jeden czujnik
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #184

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    Jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli nie mam żadnej instalacji związanej z Bixenon, mogę ją zbudować na 1 czujniku. Teraz pytanie, jaki powinienem kupić sterownik świateł (z jaką literką) żeby wystarczył mu 1 czujnik do poprawnej pracy samopoziomowania?

    Z góry dzięki za pomoc.

  5. #185

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisów
    Auto
    AUDI A3 8P 2009
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    55-Xenon Range -- Status: Malfunction 0010
    Koledzy mam problem z wrodzonej ciekawości bawiąc się vcds-em w moim a3 8p zauważyłem że pod adresem (55-Xenon Range) mam kodowanie na xenonu na cabriolet czyli xxxx13 i postanowiłam zmienić wartość na tą jaką pokazywała pomoc czyli na xxxx12 i po zatwierdzeniu odrazu komunikat na zegarach że problem ze ustawianiem xenonu😐 no to zmieniłem kodowanie na poprzednie, skasowałem błąd a tu lipa po sekundzie błąd znów się pojawia w vcds i na zegarach dalej piszczy komunikat🤔.
    Wie ktoś o co może chodzić?? Próbowałem kasować kilka razy i nic

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  6. #186
    dawid6693's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny Bixenon skrętny - błąd

    Witam. Mam problem z bixenonami skrętnymi.
    Wyskoczył błąd dot. ustawienia świateł i prawa lampa przekręciła się całkowicie na prawo.
    Skrętne lampy od momentu zakupu nie działały. Tak jakby ktoś je wyłączył?

    Podłączyłem Vaga i był błąd:

    02626 - Dynamic Cornering Light Motor; Right (V319)
    010 - Open or Short to Plus - MIL ON
    Freeze Frame:
    Fault Status: 11101010
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 254
    Reset counter: 40
    Mileage: 198888 km
    Time Indication: 0
    Date: 2017.10.28
    Time: 18:16:12


    Oddałem lampę do naprawy i wymienili silnik od skrętu.
    Po złożeniu lampy i odpaleniu auta silnik znowu skrecił się całkiem w prawo i po adaptacji lamp był błąd

    02770 - Headlight Swivel Module; Right
    003 - Mechanical Failure - MIL ON
    Freeze Frame:
    Fault Status: 11100011
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 90
    Mileage: 201336 km
    Time Indication: 0
    Date: 2018.02.23
    Time: 10:47:55


    Co z tym błędem? Teraz uszkodzony jest moduł od skrętu?

  7. #187

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVY

    Domyślny

    Witam Panów mam problem w swoim a3 błąd samopoziomowania na zegarach raz został skasowany na komputerze wszystko było ok przez około 5 dni po czym pojawił się znów błąd na scanerze pojawia się sporadyczny problem silniczka prawej lampy i teraz już niestety nieda się skasować jest możliwość wymiany samego silniczka czy też może gdzieś na wtyczce robi się zwarcie czy coś . pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

  8. #188
    Christophero's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Rozregulowane xenony / Brak klimy / Wiatraki na pełnej...

    Potrzebuje pomocy. Zdejmowałem przedni zderzak żeby dostać się do popękanej ramy wiatraków. Korzystając z okazji wymieniłem postojówki na ledowe (które dziwnym zbiegiem okoliczności latały luzem w kloszach lamp). Wszystko fajnie pięknie, lampy wkręcone na miejsce i podłączone, zderzak na miejscu, odpalam silnik i tak: 2 błędy od postojówek, błąd z autopoziomowaniem xenonów, błąd czujnika jakiegoś tam, po przekręceniu kluczyka oba wiatraki na pełnej piździe mielą. Klima niedziałająca. Podejrzenie rozwalonej wtyczki dwóch kabelków do sprężarki klimy z dwoma pinami. No istna dyskoteka na desce. Wczoraj z Waszkiem zamieniliśmy z powrotem ledy na zwykle postojówki i błędy zniknęły, ale problem teraz jest taki, ze xenony po włączeniu silnika robią test dół góra, lecz świecą za wysoko (mam wrażenie jakby prawa lampa świeciła wyżej niż lewa). Oślepiam jadących z przeciwka... podsumowując: Zamówione mam już czujnik temp chłodnicy (może pomoże na napier***jące non stop wiatraki) + próbuję znaleźć tę dwupinową wtyczke (nie jestem dalej pewien do czego dokładnie, ale podejrzewam, ze to od sprężarki klimy, bo jak parę razy dobrze docisnąłem obecną zepsutą "wtyczkę" to mroziło wnętrze auta, ale po najechaniu na małą koleinę od razu się rozłączało). Zostają za wysoko świecące xenony, które uniemożliwiają mi jazdę o zmroku. Co o tym sądzicie?

  9. #189
    Christophero's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Problemem błędów ze światłami były ledowe postojówki. Zamieniłem na stare i błędy zniknęły a rozregulowane poziomowanie świateł wyeliminowałem przy pomocy komputera i uprzejmości kolegi Samplera. Z Klimatyzacją komputer pokazywał zwarcie na wtyczce ciśnienia zaworu. Wtyczka okazała się pęknięta, zaśniedziała, a w gnieździe stała woda. Pokazuje 1 bar gdzie powinno być 7-8 bara. W piątek wymienimy całą wtyczkę wraz z wykręcanym czujnikiem i zobaczymy co się stanie. Póki co nie działa tylko klima, ale będę informował jeśli uda się wyeliminować przyczynę problemu z klimatyzacją. Wiatraki po wymianie czujnika też się "ogarnęły" i nie kręcą po przekręceniu kluczyka. Nie kręcą wgl. Nie wiem czy teraz włączą się kiedy będzie trzeba, ale nie mam póki co jak puścić testu z VCDSa. Błędów poza wtyczką nie było żadnych. Póki co tyle

  10. #190

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kato
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam czy mozecie coś doradzić przy prubie uruchomienia samopoziomowania.Spróbuję opisać mój problem .Założyłem zamiast zwykłych lamp halogenowych 2007 lampy Xenon 2005 .Wiązkę od ustawiania ręcznego czyli pierwsze 4 piny przy lampie odlaczylem i zaizolowalem a w to miejsce wsądziłem 4 przewody prosto z modułu poziomowania. W kabinie nic nie robiłem tylko zmieniłem włącznik świateł na taki bez ustawiania ręcznego. Na koła założyłem dwa nowe czujniki i przewody poprowadził em bezpośrednio do modułu .Zasilanie do skrzynki bezpieczników miejsce 5 pierwsza linia .MASA podłączona przy supku .Kozystalem trochę z tego schematu http://furmanka.blogspot.com/2007/12...omowaniem.html . Lampy ładnie świecą ale po założeniu bezpiecznika wywala blad samopoziomowania . Po przekreceniu kluczyka lampy opadają i podnosi się znowu do punktu 0 i wyskakuje błąd na FIS samopoziomowania . W vagu grupach pomiarowych kat wychylenia 0 jeden i drugi napięcia tez 0 . Czujnikami ruszam na wszystkie strony i nic.Gdybyście zauważyli jakiś błąd dajcie znać . Do broda nic nie podlanczalem bezposrednio bo na schemacie jest ze wiazka istnieje (jest to zwykły xenon kostka 10 pinow a). Zastanawiałem się jeszcze czy ręczne ustawianie świateł się jakoś wyłącza na kompie ? I co z tymi przewodami ? Pozdrawiam

Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •