Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 36

Temat: Gaśnie na klimie + LPG

  1. #11
    dexter400's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    LeoRulez jakbyś mógł tak jak dla debila krok po kroku wytłumaczyć jak w vwtool adaptacje robić to byłbym mega wdzięczny, dawno już chciałem zrobić - przeszukałem kiedyś wszystkie fora z wątkami o adaptacji w AKL i każdy co innego pisze a wiekszość spiepszyła sobie jeszcze gorzej

  2. #12
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Odepnij aku i wyczysc przepustnice na blysk, podepnij spowrotem, wlacz zaplon na kilka minut bez odpalania, odpal autko, pozwol pochodzic chwile na wolnych obrotach i w droge pamietajac zeby go wysoko krecic zeby przepchac kazdy zakres obrotow. Na poczatku moze go rzucac na wolnych albo miec za wysokie obroty ale po kilku km wszystko sie ustabilizuje i bedziesz mial zaadaptowana przepustnice. Bez zadnych kabli.

  3. #13
    dexter400's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W piątek będę miał troche czasu to spróbuje się pobawić z tym tak jak mówisz może się nie pogorszy w takim razie odpięty aku też zrobił swoje, zrobiłem sobie adaptacje na brudnej przepustnicy

    jeszcze jedno po przeczyszczeniu i podpięciu aku lepiej pojezdzic ze 100km na benzynie czy to obojętne? a może lepiej na gazie bo w sumie na gazie częsciej się jezdzi może dostosuje się bardziej pod niego.
    Ostatnio edytowany przez dexter400 - 24-03-10 o 19:53

  4. #14
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    To bez roznicy na czym bo przepustnica pracuje zarowno na benzynie jak i na gazie.

  5. #15
    dexter400's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wlasnie wrocilem z czyszczenia przepustnicy, wymyłem dokladnie, nawet adaptacja się udała. Narazie nie spadaja mu obroty przy zatrzymywaniu się ze sprzęgłem na włączonej klimie i lpg. Jedyny problem który się ciągle pojawia to "537 lambda przekroczona wartosc dolna" . Ktoś kiedys wspominał że to normalne przy lpg ale nie jestem przekonany w 100%. Na benzynie wartosc (02 sensor volts) Odpaliłem auto i na postoju sprawdzałem w vwtool'u - najpierw stoi na około 0,95V a potem skacze tak jak powinno niby, a na gazie jest ciągle stała wartosc odkąd pamiętam np 0,04V ciągle lub coś koło 0,90V ostatnio gdy sprawdzałem miesiąc temu, w związku z tym pytanie - czy lambda moze byc uszkodzona czy poprostu musze z tym żyć jezdzac na lpg, a moze jest jakis emulator czy coś w instalacji landi renzo? Auto chodzi dobrze , nie zamula nie pali 30 litrów ale ciekawi mnie ten błąd
    Dodano:
    foteczke zapomniałem dodać http://img168.imageshack.us/img168/5241/o2sensor.jpg

    VWTOOL ( po lewej benzyna po prawej elpidżi) zaraz po odpaleniu nagrzanego samochodu, przy okazji temperatura też coś zawyżona o 5 stopni wiecej niż na liczniku. W Polskim Vagu to już wogule makabra - pokazywalo temp jakbym miał lawe zamiast płynu chłodzącego a obroty jak F1 także cos niezabardzo
    Ostatnio edytowany przez dexter400 - 29-03-10 o 22:04 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #16

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Odepnij sondę, sprawdź, może coś na stykach nie teges...

    Napewno prędzej czy później jeżdząc na lpg trzeba wziąć pod uwagę wymianę sondy, bo to częsta usterka

  7. #17
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sekwencja pobiera sygnal z sondy do komputera i to jest jedna z wyzszosci sekwencji nad instalacja mieszalnikowa wiec nie stosuje sie emulatorow.

  8. #18
    dexter400's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To w takim razie cos jest chyba nie tak, ale z drugiej strony na benzynie nie wywala tego błędu 537 - wartosc dolna , tylko na lpg pojawia się. Nowa sonda kosztuje trochę więc wole mieć pewność że to ona Byłem u gaziarza pół roku temu sprawdzał mapy i mówi że wszystko ustawione i chodzi ok, wtedy też był ten błąd.

  9. #19
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Z tego co obiło mi się o uszy kiedyś to instalacja gazowa w ogóle nie pobiera danych z sondy,tylko uśrednioną wartość. Coś takiego wspominał mi mój gaziarz, że po prostu przy instalacji można ominąć sondę.
    Jeśli chodzi o to gaśnięcie przy klimie to może jest problem z elektryką instalacji gazowej? Mój znajomy miał taki problem, że na gazie silnik z opóźnieniem reagował na wciśnięcie pedału gazu i była to właśnie zbyt "wolnej" elektroniki instalacji gazowej. A chyba najlepiej będzie Ci zajrzeć do innego gaziarza, bo czasem bywa tak, że jak ktoś nie potrafi czegoś zrobić to się tłumaczy, że niby wszystko jest ok.

  10. #20
    dexter400's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z klimą już ok przepustnice przeczyscilem tak jak pisaliście i nie gaśnie na klimie przy wciskaniu sprzegła, tylko ten błąd nadal wyskakuje i mnie denerwuje, pozatym wszystko hula jak powinno.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •