Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: MAM NAGRANIE TEGO czegos... co mi tyka...

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny MAM NAGRANIE TEGO czegos... co mi tyka...



    dokladnie przy literce ,,P,, jest takie cos w poziomie to podobno zaworrek N cos tam ... problem polega na tym ... ze tyrkocze mi czasem ... dzis np przyjechalm z trasy okolo 23km ... wylaczylem silnik... i z ciekawosci wlaczylem zaplon (tak ze swieca zarowa zgasa) czyli do konca przed zapaleniem ... cisza w aucie i slychac takie cos... macie linka

    http://www.proxa.aplus.pl/pliki/Recording2.wav nie mowice ze to promieniowanie...

    takie tykanie... jak wlacze silnik tez tak tyka... ale wlasnie nie zawsze cholera ... czasem tak czasem nie... nie wiem co to jest moze ktos wie ? co sie dzieje...

    i sprawa kolejna sprawdzilem ze jak auto jest mocno rozgrzane to czasem jest problem z zapaleniem tzn przyklad : jade do pracy troche mu daje w **** przez 23 km (po 15 sie rozgrzewa i po rozgrzaniu dostaje troszke ale ja delikatny jestem tylko tak mowie... doobrykuje na miejsce... i tak jak wszyscy mowia... zeby pochodzil na luzie zeby si eturbina zchlodzia... wylaczylem zaplon po chwili i juz drugi raz nie chcial zapalic ... po 10 min zlazlem na dol... i zapalil jak sie schlodzil to nei jest czeste ale wystepuje boje sie ze w lecie jak bedzie cieply to beda problemy co wy na to ?

    prosze odpowiedziec glownie na 1 na 2 tez prosze
    MACH kiedys napisal:

    Zacytuje odpowiedzi PAT'a i Mastersa z forum sr.pl w podobnym przypadku do Twojego:

    PatTDI napisał/a:
    Jezeli nie pojawia sie kontrolka swiec zarowych to znaczy ze nie ma odpowiedzi od sterownika silnika i nie szukaj przyczyny w paliwie, mrozie, swiecach i innch.


    Master/s napisał/a:
    Jeśli wogóle nie mrógneła to Pat ma rację że nie ma zasilania kompa. Jeśli mrógneła a silnik nie pali to masz parafine w zasyfionym filtrze. Świece nie grzeją bo silnik osiągnoł już taki stan termiczny że ECU nie widzi potrzeby uruchamiać świec.


    mam ten drugi przypadek.. wogle czasem nie mruga... czyli nie ma zasilania kompa to czemu pozniej moge odpalic ? a wrazie czego jak to naprawic ?

    wiec oco chodzi z tym i tym tykaniem ?

  2. #2
    Bielkins's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    ? Przecież zastąpiona przez Euro!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    nie mowice ze to promieniowanie...
    Ale tak brzmi
    Niech się wypowiedzą nasi "spece" od TDI
    Pozdrawiam
    "Make friend with your fast"
    Mossberg i Taurus 357 Magnum, Miłości Dwie Moje

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    no wlasnie i prosilbym o podpowiedz najpierw na temat tykania co to moze byc
    a pozniej na temat kompa tego zawieszenia... jesli juz ktos wie to ile kosztuje tak anaprawa kompa... czy co ... sie z tym robi

    [ Dodano: Sob 11 Lut, 2006 23:12 ]
    ps chyba to moj przypadek :
    Jezeli nie pojawia sie kontrolka swiec zarowych to znaczy ze nie ma odpowiedzi od sterownika silnika i nie szukaj przyczyny w paliwie, mrozie, swiecach i innch.

    no fakt nie pojawia sie kontrolka... i nie pali wtedy... ale jak taki blad naprawic :>
    420 500 km
    1

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    na 1

    dolkadnie jak byly takie okropne mrozy -28 jak mi wskazywal moj termometr w audi to po kilku probach odpalil i identyczne tykanie mialo miejsce. Przejechalem okolo 10km zeby sprawdzic co to jest i nadal tak tykalo, wylaczylem i wlaczylem silnik i nadal tykalo (mysle sobie cos jest nie tak)....(byla niedziela - jutro podjade na VAG) ... wieczorem wlaczam silnik bo chce jechac do kosciola i pracuje jak zawsze elegancko jak wczesniej i od tamtej pory nie slyszalem tego terkotania chociaz tez wydawalo mi sie ze to z zaworu N75 to wydaje mi sie jednak ze to nie z N75 bo moj zawor ma przjechane dopiero 3tys km... chyba ze to wlasnie tamta temperatura miala jakis wplyw na prace turbiny... chociaz nie dawalem mu w **** bo byl zimny to nie wykazywal jakichs nienormalnych objawow oprocz tego dziwnego "terkotania"

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    proxa: odnosnie cyctatow wypowiedz ktore zamiescilem to o ich interpretacje mozesz prosi jedynie autorow

    Jak sie bedziemy widzieli to jedyne w czym Ci moge pomoc to zobaczyc co widac na VAGu.

    Mysle ze jesli siedzisz w wawie to najlepiej bedzie podjechac do Mastersa czy Diagtronika na diagnoze i wszystko sie wyjasni z N75.

  6. #6
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    no i chyba tak zrobie ale chyba zabule w pizdu ...
    420 500 km
    1

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    no i chyba tak zrobie ale chyba zabule w pizdu ...
    wejdz na forum diagtronika i zapytaj sie Tory ile wzialby za sprawdzenie a najlepiej opisz mu dokladnie problem
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •