Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Trzecie światło stopu - wymiana żarówek

  1. #1
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny Trzecie światło stopu - wymiana żarówek

    Jeżeli w twoim samochodzie żarówki w trzecim świetle stopu się przepaliły, to dobrze trafiłeś. Przedstawię teraz, co zrobić krok po kroku by wymienić żarówki. No to zaczynamy.
    Co nam będzie potrzebne? Śrubokręt krzyżak i hm, trochę odwagi, dlaczego? O tym później.

    1. Najpierw trzeba odkręcić dwie śrubki, które znajdują się w rączce do opuszczania pokrywy bagażnika. Ja te śrubki wkręciłem w te same miejsca po zdjęciu tego czarnego plastiku, by ich nie zgubić. Ta część jest na zatrzaskach, trzeba ją zdjąć, by dalej mieć dostęp do kolejnej części.



    2. Dalej po zdjęciu pierwszej części, pozostaje nam zdjęcie plastiku, który umieszczony jest na słupkach pokrywy i który zasłania światło trzeciego stopu. Tutaj z lewej i z prawej są dwie śrubki, ale uwaga są plastikowe.



    3. Po odkręceniu śrubek, trzeba zdjąć taki kołek, który też jest plastikowy.



    4. I teraz o tej odwadze, mamy tutaj 4 zaczepy, które w moim aucie nie można było zdjąć łatwo. Trzeba troche odwagi, żeby nie połamać tej części i wręcz trzeba ją wyrwać. Potrzeba szarpnąć, żeby zdjąć. Ja zdjąłem wszystko, ale można zacząć np. z lewej i będzie dostęp do światła, a reszta zaczepów nie musi być zdjęta.





    5. Naszym oczom ukazuje się:



    6. Odkręcamy śrubkę i zdejmujemy światło stopu.



    7. Można odpiąć wiązkę i zabrać do domu, żeby na spokojnie zmienić żarówki



    8. Ale jeżeli ktoś chce zrobić na miejscu to podważamy czerwoną obudowę i mamy otwarte.



    9. Żarówek jest 10 o oznaczeniu 12V 2,3W dostępne w dowolnym sklepie motoryzacyjnym za kilka groszy, ja wymieniłem wszystkie, bo one były takie aż zaczernione, może by świeciły inaczej, niż te działające jeszcze, więc wszystkie zmieniłem.



    10. Zakładamy i składamy

    Powodzenia!

    PS. POLECAM ŻARÓWKI TESLA, bo wsadziłem jakiejś innej renomowanej firmy i były do niczego.










    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=afad8...c5d29770bbb386
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-15 o 20:02
    There's only one word you need to know. Low.

  2. #2
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    dodam od siebie ze nie miałem tyle odwagi co dmdash zeby ciągnąć na siłe tego plastiku górnego choc dolną osłone juz sciągałem pare razy i jakoś poszło ale górna mi siedział strasznie wiec zacząłem ją odpinać od góry wokół 3 światła stop

    i wystarczyło wypiąć tylko te zatrzaski z lewej i prawej strony i już można było wykrecić stopa



    Uploaded with ImageShack.us


    a tu fotka jak wyglądały u mnie żaróweczki



    Uploaded with ImageShack.us


    ps faktycznie szybko zie nagrzewają 10 sek trzymania nogi na stopie i jzu czułem wyrażne ciepło przy uch wyjmowaniu
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  3. #3
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    i ja też dodam cos od siebie.

    Warto przeczyścić odbłyśnik i cały plastik z zewnątrz i wewnątrz, z uwagi na fakt iż pozornie jest on czysty, jednak przy przeczyszczeniu i przepolerowaniu całości jest ona jak nówka i daje piękny błysk. Dodam że wymieniłem za razem wszystkie 10 żarówek (koszt 1,10zł za szt) bo po rozebraniu całości klosza okazało się że wszystkie z racji wieku i działania były czarne ( w tym 2 spalone).

    Pozdrawiam
    Komander

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •