Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 61

Temat: Oil pressure-kontrolka

  1. #51

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Sportback S-tronic 2005r.
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam, żadna dioda nie padła, niestety zegary nie informują o braku ciśnienia do chyba 2tys obrotów. Moje nie informują również o tym że poziom oleju już jest na min. Dopadł mnie problem z Oil Pressure, wymieniłem olej, czujnik, filtr - problem znikł (tak sobie myślałem). Po około dwóch tygodniach pojeździłem trochę dynamiczniej i znowu to samo. Wymieniłem olej na 10w60 (gęstszy) ale nic to nie dało.
    Pozostaje sprawdzić smok oraz pompę.
    Smok potrafi się przytkać nagarem z silnika i blokuje przepływ oleju.
    Pompa jest zintegrowana z wałkami balansującymi, z czasem pojawia się luz promieniowy wałka. Nowy moduł kosztuje 5tys, używany 2,5tys. Na allegro są zestawy z pompą od 1.8T ale trzeba zdejmować rozrząd, coś wiercić i gwintować.

    W moim przypadku winowajcą był smok. był cały w nagarze, dodatkowo dużo nagaru było na ściankach miski olejowej. Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkiego - problem ustąpił.
    Ostatnio edytowany przez olobmw - 16-02-17 o 23:01

  2. #52
    amperv's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zapytam tutaj aby nie zakładać nowego tematu. Mam auto od kilku dni i objaw jest taki, że na rozgrzanym silniku w losowych momentach zapala się kontrolka oleju na kilka sekund i sama gaśnie, jest to kompletnie niezależne od obrotów, pełna losowość? Chcę zacząć od sprawdzenia czujnika ciśnienia oleju, tylko gdzie on się znajduje? Silnik 2.0 FSI, 2005 r.

  3. #53

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3 8P BMM
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny Oil Pressure po wymianie

    Witam,
    piszę, bo z deka zgłupiałem.
    Otóż - wymieniałem sobie wczoraj A3 silnik BMM 140KM. Podłączyłem pompę próżniową, wcześniej rozgrzałem silnik. Pompa wypompowała... prawie 5l przepracowany olej był dość rzadki w porównaniu z nowym. Z tego co wiem, normalna ilość oleju w silniku to 3.8l.
    Fakt faktem, że nie był wymieniany od 2 lat, mimo przejechania ~12 tyś km.
    A teraz problem - autko odpalone po wymianie, wcześniej wymiana filtra, zalane ok 4l oleju. Na wolnych obrotach nic się nie dzieje, jak tylko wzrosną świeci oil pressure na czerwono. Na bagnecie olej ponad stan.
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Oczywiście na starym oleju nic się nie działo. Obecnie zalany 5W30.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  4. #54
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bydlaczek Pokaż post
    normalna ilość oleju w silniku to 3.8l.
    no nie bardzo
    dla BMM 4,3L z filtrem

    nie wiem co zepsules, ale jak ci swieci cisnienie, to nie probuj nawet naciskac gazu i zwiekszac obrotow
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #55

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3 8P BMM
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dobra, zaraz idę na zimno sprawdzić olej, ale mam pytanie - czy kontrolka ciśnienia oleju świeci jak jest ono za duże? (czyli przy przelaniu), czy tylko gdy jest za małe.
    Na wolnych obrotach nic się nie dzieje, świeci tylko jak się doda gazu, stąd moje przypuszczenie, że zbyt dużo oleju + większe obroty silnika powodują za duże ciśnienie.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dobra - wyjaśnione. Oczywiście na wszelki wypadek odessałem trochę oleju, ale problem był gdzie indziej
    Filtr, który kupiłem zgodnie z katalogiem Intercars to OE688, prawidłowy natomiast to OE 650/1
    Różnią się tym, że ten drugi ma plastik wchodzący do króćca w obudowie filtra, podejrzewam, że to ma wpływ na przepływ.
    Po założeniu prawidłowego autko działa jak złe.
    pozdrawiam

  6. #56

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny A3 8P 1,6 BSE kontrolka ciśnienia oleju

    Opiszę jaki dzisiaj miałem przypadek.Będąc na parkingu zaczepił mnie właściciel też A3 Sporback 1,6 BSE ale z 2008 roku,moja jest o rok młodsza.Świeżo nabył samochód i pytał mnie czy po włączeniu zapłonu mam kontrolkę ciśnienia oleju.Powiem szczerze,że miałem zagadkę i aż zerknąłem do instrukcji która podaje że lampka ciśnienia oleju zapali się dopiero jak ciśnienie oleju spadnie.Czyli dobrej udzieliłem odpowiedzi,że po włączeniu zapłonu jej nie ma.Tak,czy nie?Drugie moje pytanie to czy jest możliwość sprawdzenia od którego numeru silnika lub numeru VIN wprowadzono zmianę w pierścieniach tłokowych.Pytam bo słyszałem,że w pewnych egzemplarzach silników 1,6 BSE były wadliwe pierścienie tłokowe które powodowały spalanie oleju przez silnik.Ten obywatel co mnie zaczepił narzekał na duży pobór oleju przez silnik,a mój nie bierze nic.Tu dodam,że rozumiem że nawet silnik z nowego typu pierscieniami tłokowymi w złych rękach czyli przegrzany lub przytarty też będzie żłopał olej.Proszę o odpowiedż kiedy wprowadzono "zmodernizowane" pierścienie tłokowe.

  7. #57

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    Janusz
    Jeśli zapala się kontrolka o ciśnieniu oleju na zapłonie, a po odpaleniu auta gaśnie, to moze być taka sytuacja ze auto cały czas ma słabe ciśnienie oleju, i sprzedawca cwaniak zmostkował czujnik ciśnienia aby nie pokazywał prawdy
    Może to sprawdzić podpinając pod kompa i sprawdzić jaka wartość pokazuje czujnik ciśnienia powinna być 0 jeśli jest na zapłonie a na odpalonym i ciśnienie w normie to powinno pokazywać 1
    Ale najlepiej wkręcić nanometr i zobaczyć jakie naprawdę jest ciśnienie
    Ale to jest chyba najgorszy scenariusz, i powodów może być więcej

  8. #58

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Bueno.Nie zrozumieliśmy się.Mi chodzi o to że w liczniku bez systemu informowania kierowcy,po włączeniu zapłonu nie świeci się kontrolka ciśnienia oleju.Ona zaświeci się tylko wtedy gdy w trakcie pracy silnika ciśnienie spadnie poniżej jakiejś tam wartości.A ten obywatel mnie pytał,bo myślał że jej brak po włączeniu zapłonu to jakaś usterka związana z działaniem tej kontrolki.

  9. #59

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Błąd oleju

    Witam. Mam taki problem otóż po odpaleniu auta i przegazowaniu trochę kilka razy wyskakuje od razu błąd oleju.
    Na komputerze nie ma żadnych błędów
    Ma ktoś pomysl o co chodzi lub czy ktoś tak miał i jak to rozwiązał?
    I druga sprawa na niskich obrotach silnik nie reaguje na pedal gazu : //
    A3 8p 2.0 tdi BKD

  10. #60
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jaki błąd od ciśnienia oleju chciałbyś zobaczyć w komputerze? Czujnik ciśnienia oleju daję informację do zestawu wskaźników (licznika) czy ciśnienie jest wystarczające dla zamknięcia zestyku w czujniku na poziomie 0,7 bar (+/- 0,15 bar).

    Sprawdź jakie ciśnienie generuję pompa oleju wpinając się manometrem w obwód.
    Temperatura oleju około 80°C
    Dla biegu jałowego ciśnienie powinno wynosić minimum 0,8 bar
    Dla obrotów powyżej 2000/min powinno wynosić minimum 2,0 bar
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •